O O) 0) O 10 ZE EK komt te vroeg voor Van Assche Roland van de Wege baalt van blessure Herman Calon slaat knappe dubbelslag Illegale winnaar in Kloosterse koers De Zeeuwse vrienden Marco Minnaard en Antwan Tolhoek helpen elkaar waar het kan. Zaterdag staan ze samen aan de start van de Tour de France. WIELRENNEN TOUR DE FRANCE MARCO MINNAARD Turner Anthony van Assche uit Sas van Gent moet het Europees kampioenschap aan zich voorbij laten gaan. Bondscoach Bram van Bok hoven heeft hem niet opgenomen in de selec tie voor het EK, dat volgende maand in augus tus wordt gehouden. De afwezigheid van Van Assche is te verklaren. Bijna drie maanden ge leden werd hij geopereerd aan een liesbreuk. Anderhalve week geleden haalde hij bij het NK niettemin brons op zijn specialisatie rin gen. „Ik mag nog niet voluit turnen na mijn operatie", zei hij toen. Van Assche maakt deel uit van het kernteam Tokio. Het Kernteam be staat uit acht turners die zich samen voorbe reiden op de Olympische Spelen in 2020. Roland van de Wege moet het duel van het Zeeuws elftal met Oostende vanavond (aftrap 19.30 uur) aan zich voorbij laten gaan van wege een blessure. „Balen natuurlijk", zei de aanvaller van Philippine. Helemaal omdat de wedstrijd juist in Philippine wordt gespeeld. Van de Wege heeft te kampen met een bles sure aan zijn hamstring. „In de laatste wed strijd van de nacompetitie schoot het erin. Ik heb er nog even mee doorgevoetbald - niet verstandig waarschijnlijk - maar toen kende ik de ernst van de blessure nog niet." Na drie weken rust schoot het er bij de eerste training met het Zeeuwse elftal weer in. „Eindelijk", was de reactie van Herman Calon. Hij is aan een prima seizoen bezig, maar een eerste prijs halen in het nieuwe Samenspel West was nog niet gelukt. Op de vlucht uit Melun was het raak. En hoe! Hij pakte ook de eerste en tweede prijs in Afdeling Zeeland te gen 2937 duiven. Met vijftien van zijn zeven tien duiven in de prijzen van het provinciaal concours werd het een prachtige totaaluitslag. Voor de eerste prijs tekende een blauwe jaar ling doffer, die eerder dit seizoen gewond was geraakt. De tweede prijs werd op een mi nuutje gewonnen door een tweejarige duivin. Adrie Walraven uit Oost-Souburg werd derde. Na afloop van de TMZ-wielerwedstrijd in Kloosterzande ontstond er enige commotie. De wedstrijd werd gewonnen door Mare Bouwmeester uit Loenen, maar deze bleek in het bezit te zijn van een beloftelicentie bij de KNWU en was dus niet gerechtigd deel te ne men aan deze koers. „Bij de inschrijving heb ben we blijkbaar onvoldoende opgelet", aldus voorzitter Leo Bakker van TMZ. Bouwmeester zelf wist niet van deze regelgeving. Hij reed twee rondes voor het einde weg uit een kop groep en won soeverein. Twente Dordt Biljarten Het is maandagochtend even na tienen als Antwan Tolhoek en Marco Minnaard aan komen fietsen bij Vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. Het is niet zomaar dat de twee Zeeuwse Tourpretenden ten per se hier wilden afspreken voor een interview, maar daarover later meer. Vandaag trekt het twee tal naar Frankrijk. Zaterdag barst het Tourcircus definitief los. Tolhoek gaat zijn vader Patrick (twee deelnames) achterna en de buteert in de Ronde van Frankrijk. Voor Minnaard wordt het zijn tweede Touroptreden. Ze zijn alle bei vrolijk gemutst maandagoch tend. „Het is net echt allemaal hè", grapt Tolhoek als voor het gesprek nog enkele foto's van hen worden getrokken. „Alsof we het echt goed kunnen", reageert Minnaard daar al grijnzend op. Het klimmersduo plant hun fiets tegen een windscherm en loopt het terras van het restaurant bij het vliegveld op. Terwijl opstij gende en dalende vliegtuigjes sa men met een jonge, dolenthousi aste basisschoolklas het achter grondgeluid bepalen, nemen Tol hoek en Minnaard met een kop koffie plaats achter een van de ta fels. Antwan: „Nee joh, helemaal niet. Mijn pa trainde Marco toen hij vroeger nog aan mountainbiken deed. Zo heb ik hem leren kennen." Antwan: „Mijn vader trainde Marco als mountainbiker. Ik was een jaar of vijftien toen ik Marco leerde ken nen. Op dat moment hield ik me naast het wielrennen vooral bezig met schaatsen." Marco: „Antwan zijn vader heeft me vanaf het moment dat ik aan mountainbiken ben gaan doen tot aan de beloften getraind. Hij heeft me toen ook een keer meegeno men naar een schaatswedstrijd van Antwan in Breda. Volgens mij ging hij bij die wedstrijd onder uit." Antwan (half lachend): „Zal wel weer, zal wel weer." Sinds Tolhoek en Minnaard elkaar Deze plek is ideaal. Dit restaurant is elke dag geopend, al vanaf vroeg in de ochtend kennen, maakten ze samen talloze trainingsritjes. Ook omdat er ver der weinig Zeeuwen zijn die door deweeks elke dag fietsen, zoeken ze elkaar vaak op om te trainen. Bijkomend voordeel is dat ze op minder dan vier kilometer van el kaar vandaan wonen. Antwan: „Hier!" (wijst met zijn hand naar de omgeving om hem heen) Marco: „We rijden elkaar altijd te gemoet. Dan zeggen we bijvoor beeld dat we elkaar om negen uur tegemoet rijden en treffen we el kaar bij de Postbrug of zo. Vervol gens rijden we de hele dijk af tot aan De Piet en dan maken we hier altijd een stop. Daarna gaan we langs de dijk weer terug. Dat is een rondje van zo'n vijftig kilometer." Antwan: „Heel vaak. Ze kennen ons hier goed." Marco: „Dit is vooral een fijn rondje om na een trainingskamp of wedstrijdperiode te doen, wan neer we weer een paar dagen thuis zijn. Dan kunnen we even bijpra ten en herstellen. Door die hoog testages hadden we elkaar nu ook iets van drie weken niet gezien." Antwan: „Dit is gewoon even lek ker op het gemakje fietsen en een beetje ouwehoeren." Marco: „Dit is wel onze favoriet. Deze plek is voor ons ideaal. Dit restaurant is elke dag geopend, al vanaf vroeg in de ochtend." Marco: „We nemen eigenlijk altijd een stuk appeltaart." Antwan: „Ze hebben hier de beste appeltaart die er is." Hoewel Minnaard en Tolhoek be halve het NK dit jaar alleen samen het Critérium du Dauphiné reden, volgen ze eikaars uitslagen op de voet. Bovendien hebben ze veel contact per telefoon en proberen woensdag 4 juli 2018 TURNEN VOETBAL Roland van de Wege (r) doet vanavond niet mee in Philippine. fotocamileschelstraete DUIVENSPORT WIELRENNEN GO Tom Boere moest het eer ste oefenduel van FC Twente tegen GFC (0- 10) met een lichte blessure aan zich voorbij laten gaan. Godfried Roe- meratoe speelde één helft mee. 5 Trainer Gérard de Nooijer krijgt komend seizoen bij FC Dordrecht te maken met na- tuurgras. Na vijf jaar zegt Dordt het kunstgras vaarwel. De club speelt za terdag in Burgh-Haam- stede op echt gras tegen het Schouws elftal. I Traditiege trouw waren de driebanders Sylvia Eckel en Ronald van Geyt uit Hans- weert na één ronde uitge schakeld in de wereldbeker in Portugal. Jean Paul de Bruijn uit Hulst komt vandaag in actie. 'Je moet gewoon Arwin Willemsen Vliegveld Midden-Zeeland Het zal jullie niet ontgaan zijn dat jullie er verantwoordelijk voor zijn dat er voor het eerst sinds 1990 weer twee Zeeuwen aan de start van de Tour staan. Hoe kijken jullie daar tegenaan? Marco: „Ik denk dat dat heel speci aal is, en vooral ook erg leuk. We kennen elkaar heel goed en heb ben een goede band. Dus ja, als je dan samen zoiets kunt gaan doen is dat fantastisch." Hadden jullie ooit verwacht om samen de Tour te rijden? Vertel eens hoe dat precies ge gaan is. a - Marco Minnaard Jk Geboortedatum: 11 april 1989 (29 jaar) Woonplaats: Wemeldinge Gewicht: 65 kilogram Lengte: 1.78 meter Ploegen: 2010-2011: Rabobank-Off- roadteam 2012-2013: Rabobank Conti nental Team 2014-heden: Wanty-Groupe Gobert (BEL) Aansprekendste resultaten: 9de eindklassement Tour du Limousin, 40ste eindklassement Tour de France, 1ste eindklassement Rhöne-Alpes Isère Tour (2017), 10de eindklassement Ronde van Oostenrijk, 7de eindklassement Ronde van Noorwegen (2016), 4de Tour de Vendée (2014). Hebben jullie hier in Zeeland een favoriet gebied of rondje om te trainen? Wat is precies de route van het rondje dat hier naar toe leidt? Hoe vaak hebben jullie dat rondje al gemaakt? Is dit restaurant dan ook jullie favoriete plek in Zeeland om iets te eten en drinken tijdens zo'n trainingsritje? Of zijn er nog al ternatieven? Hoort bij die tussenstop ook nog een favoriete snack?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42