Rian is genoeg! Overslag van goederen met zeeschepen groeit met 11 procent Wildgroei op de straat deze zomer Wat is nou dat onkruid dat we wegbranden, bespuiten en met borstels geselen? Welke evenementen mag je absoluut niet missen de komende maanden? Ten opzichte van het eerste halfjaar van 2017 is - de havens van Zeeland en Gent opgeteld - sprake van u pro cent groei in de overslag van goede ren die met zeeschepen zijn aan- en afgevoerd. Het eerste kwartaal was al veelbe lovend. Volgens het havenbedrijf zet de groei die zich vorig jaar al afte kende, zich in alle segmenten door. Overigens tempert het havenbedrijf de verwachtingen voor het tweede halfjaar. Elf procent groei volhouden wordt moeilijk, omdat de laatste zes maanden van 2017 veel beter waren dan de eerste zes. Niettemin scoort North Sea Port mooie cijfers. Vooral in de sectoren waar North Sea Port zich in heeft ge specialiseerd gaat het crescendo: stukgoed en droge en vloeibare bulkgoederen. Maar ook de relatief kleine seg menten zoals de overslag van con tainers en roll-on-roll-off (onder meer auto's) doen het goed. In tonnages vormt droge bulk met 16,1 miljoen ton de grootste hap van de goederenoverslag. De groei van bijna 5 procent is vooral te danken aan de sterke bouwmarkt (zand, grint en bouwmaterialen). De ko- lenoverslag, vooral voor de procesin dustrie, blijft stabiel. De vloeibare bulk is goed voor af gerond 11 miljoen ton, maar is met een groei van 25 procent aan een op mars bezig. Vooral de (petro)chemie ging er sterk op vooruit. North Sea Port meldt er bij dat de forse stijging deels het gevolg is van de relatief lage overslag in de eerste jaarhelft van 2017. Toen hadden enkele bedrijven een onderhoudstop, waardoor er minder kon worden aangevoerd. De overslag van stukgoed nam met 6 procent toe tot ruim 6 miljoen ton. De stijging zit onder meer in groenten, fruit en landbouwpro ducten, de overslag van papier en karton en de overslag van metalen en stalen constructies. Rollende lading ('ro-ro') steeg met 2 procent naar 2 miljoen ton. Dat is onder meer een gevolg van meer vaarten richting Zweden en Noor wegen. De containeroverslag, nog bescheiden in de fusiehaven, groeit met een toename van 52 procent re latief hard. North Sea Port behandelt nu 1 miljoen ton in containers gela den goederen. Dat is te danken aan het feit dat enkele bedrijven lijn diensten hebben aangetrokken. Naast de zeeoverslag doet ook de binnenvaart het goed. In de eerste helft van 2018 is een groei te zien: een stijging van bijna 9 procent tot ruim 30 miljoen ton. It woensdag 4 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND2 ZEELAND 8 gay Asielzoeker Rian Al Ahmadi is 'niet gay genoeg' voor een ver blijfsvergunning. Althans, dat vindt de Immigratie- en Natu ralisatiedienst IND. Gisteren toog Rian (derde van rechts) met zijn Middelburgse vriend Richard Boone (tweede van rechts) naar Den Haag om zijn zaak bij de politiek te beplei ten. Sandro Kortekaas van de stichting LGBT Asylum Sup port overhandigde daar de pe titie #NietGayGenoeg en het rapport Krassen op de Ziel. Ze spraken onder anderen met staatssectaris Mark Harbers en de leden van de Vaste Ka mercommissie Veiligheid en Justitie in Den Haag onder wie Malik Azmani (VVD, links) en Maarten Groothuizen (D66). ZEELAND 5 FOTO JOS VAN LEEUWEN North Sea Port boekt record North Sea Port, sinds 1 januari de Zeeuws-Gentse fusiehaven, boekte in het eerste halfjaar van 2018 een zeeoverslag van 35,8 miljoen ton. Het beste halfjaar ooit, aldus het havenbedrijf. Frank Balkenende Terneuzen De terminal van overslag bedrijf Ovet Shipping in Vlissingen. ARCHIEFFOTO LEX VAN LIESHOUT/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33