IS DE ANDERENIET baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! boldErman.nl 29 Zondag 2 juli 2006 Woensdag 12 juli 2017 De avond is al ruim over de helft wanneer ik achterom kijk in het Goffertpark. Het festivalveld in Nijmegen is groot en vooral teleurstellend leeg. Ik schat op dat moment vijfduizend mensen, maar er zijn er - hoor ik later - blijk baar toch nog 15.000. Ze zijn te laat. Een uur, maar dat is geheel in de tra ditie van Guns N' Roses. Op die band is het altijd wachten geweest. In 1992 in de Rotterdamse Kuip, in 1993 in hetzelfde Goffertpark en bij mijn eerste concert in Mannheim (1991) zelfs twee uur. En nu wachten we al dertien jaar. Op een album, nieuwe muziek, op een terugkeer, op een concert. De Amerikaanse rockband is uiteenge vallen. Ruzies, gedoe, drugs, drank. Slash is er niet meer bij, DuffMcKa- gan niet, Gilby Clarke niet, Matt So- rum niet, alleen leadzanger Axl Rose is er nog, samen met Dizzy Reed. Maar eigenlijk staat Axl daar in z'n eentje. Natuurlijk was er twijfel van te voren: wel of niet gaan? De hang naar nostalgie én de muziek geven de doorslag. De mannen van Guns N' Roses, ze stonden synoniem voor rebelleren, maar betoverden vooral door dat ij- selijke stemgeluid van Axl Rose en de snerpende gitaar van Slash. Twee characters bovendien. De een (Axl) een ongeleid projectiel, in kilt of an der wanstaltig kledingstuk, soepel dansend en huppelend over het po dium. De ander (Slash) stoïcijns met de hoed, donkere zonnebril en het peukje op de lippen. De gelegenheidsformatie opent de avond met Welcome to the Jungle, maar die heerlijke chaotische 'jun gle' waarin je je als fan wilt begeven, is anders. Magere spriet Axl is wat dikker geworden, misschien ook wel logisch, wij ook, draagt zijn gevloch ten haar in een staart en moet zowat na elk nummer even backstage op adem komen. Natuurlijk zijn er hits, maar de magie? Die ligt in het verle den. Geen chemie en interactie tussen bandleden en publiek? Wat een gelul. Die zijn ook niet nodig Het was voor de doorgewin terde fan, een jaar eerder, am per te geloven: The Guns zijn weer bij elkaar, écht bij elkaar. Met Axl én Slash! Schreef ik in 1993 nog brieven met Olga, het meisje met wie ik naar het concert ging - zij gek van Chris Cornell van Soundgarden, ik van GNR - nu is er onmiddellijk een appgroep met Ed, Edje en Peet. We gaan, logisch. Dat deden we ook in 2010 (Gelredome) en 2012 (Ahoy), maar dat was nog altijd zónder Slash. Een gewoon avondje uit, zo voelde dat. Nu is er, na 24 jaar wachten, vooraf dat tintelende gevoel. Dat je als kind had richting Sinterklaas. Of later, als je een grote verre reis ging maken. Hebben ze geld nodig? So what! Een andere vraag is belangrijker: kunnen ze het nog? Is er magie? Antwoord rond middernacht na drie uur, jawel drie uur, vuurwerk: ja! Het veld van het Goffertpark staat weer vol, net als in 1993 (uitverkocht) en de mannen moeten even inkomen, maar knallen na Welcome to the Jungle als vanouds. De uithalen van Axl klinken door tot Arnhem, Slash pingelt alsof zijn le ven er vanaf hangt. The Guns spelen zo'n beetje alle hits. Van Sweet Child O'Mine en Paradise City tot November Rain en Knockin' on Heaven's Door. En voor de fijnproever als ik: Coma, Roc- ket Queen, Doublé Talkin'Jive en This I love. Het is nog niet alles: AC/DC-gita- rist Angus Young komt even buurten voor RiffRaff en, jawel, Whole Lotta Rosie. En er is een eerbetoon aan de net overleden Chris Cornell met de Pink Floyd-cover Wish You Were Here en Black Hole Sun. Een dag later lees ik zure recensies dat er geen chemie en interactie zou zijn tussen de bandleden en het pu bliek. Wat een gelul. Die was er in de jaren 90 ook niet. En die is ook niet nodig. Het enige nummer dat ze niet spelen is Don't Cry, maar ik geloof niet dat iemand daar een traan om laat. Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl 8 dagen Kirchbergin Tirol 12 dagen Hoogtepunten van Toscane 12 dagen Noorse fjorden, bergen en scherenkusten 12 dagen Rondreis Griekenland 12 dagen Rondreis Roemenië 15 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust woensdag 4 juli 2018 GO M Alx Rose en Izzy Stradlin. fotoanp T Axl Rose met Slash. FOTO BERT BEELEN Not In This Lifetime Tour, vanavond in het Goffertpark (nog niet uitverkocht). v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 16, 30 juli 13, 27 aug 24 sept S okt. Vertrekdata: 14, 28 juli 18, 25 aug 78,15, 22 sept etc. Vertrekdata: 6 aug 3 sept/1,15, 29 okt. Vertrekdata: 21 juli/ 4.18 aug 1,15. 29 sept. Vertrekdata: 27 aug 10, 24sept/8, 22 okt. Vertrekdata: 20 aug 3. 17 sept 1. 22 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29