Zeeuwse vrienden in Neem al je 'Jgg IJS) boeken mee BI [JJ op vakantie J- Kabinet ruziet over kandidatuur Zijlstra Gevaarlijk: smartphone aan zee Walcheren De Zeeuwse wielrenners Marco Minnaard (links) en Antwan.T vertrekken vandaag naar Frankrijk om de Tour de France te rijden. De vrienden maakten deze week bij hun favoriete tussenstop Vliegveld Midden-Zeeland tijd vrij voor deze krant om vooruit te blikken op hun Franse avontuur. Ondertussen blijft minister-presi dent Mark Rutte achter zijn om streden kandidaat en politieke vriend Zijlstra staan, melden amb telijke bronnen tegen deze krant. CD A-minister Wopke Hoekstra van Financiën en D66-minister Sigrid Kaag van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamen werking zien de kandidatuur van hun oud-collega Zijlstra niet zit ten. Zij vinden dat Rutte het Zijl stra niet moet aandoen zo kort na zijn pijnlijke aftreden in deze pre caire positie te brengen. De twee ministers vinden het bovendien gecompliceerd dat Zijl stra weer actief wordt op het ge bied van Buitenlandse Zaken. Een derde argument dat zij aanvoeren is dat Zijlstra, die door zijn aftre den niet meer boven iedere twijfel is verheven, moet meebeslissen over de integriteit van andere lan den. Bert Koenders wil slechts kwijt dat hij niet heeft gesolliciteerd. Hij zou in de race zijn vooreenandere functie Koenders wordt in kabinets kringen gezien als een veel beter gekwalificeerde kandidaat dan Zijlstra. Daarom is hij ook bena derd om te solliciteren, zo melden ambtelijke bronnen. Koenders was niet alleen veel langer minis ter van Buitenlandse Zaken dan Zijlstra, die het vijf maanden deed. Ouders letten op hun telefoon, maar niet op hun kinderen »P3 Nieuwsmedia De sociaal-democraat was ook mi nister van Ontwikkelingssamen werking in het vierde kabinet-Bal kenende. Koenders bekleedde bo vendien hoge ambtelijke functies bij de Verenigde Naties in Ivoor kust en Mali. De PvdA'er heeft meer ballen in de lucht: hij zou ook in de race zijn voor een andere functie. Koenders wil slechts kwijt dat 'hij niet heeft gesolliciteerd'. Dat anderen hem toch naar voren schuiven, illustreert hoe groot de weerstand tegen Zijl stra is. j\. en oM "~1 E-readers en ebooks bestel je snel via www.blz.nl O Le To-ur Bonje over functie bij de Wereldbank Binnen het kabinet woedt een hoogoplopende ruzie over een Nederlandse topbaan bij de Wereldbank. Nu is ook oud- PvdA-minister van Buiten landse Zaken Bert Koenders door tegenstanders van kandi daat Halbe Zijlstra benaderd om te solliciteren. Jan Hoedeman Den Haag woensdag 4 juli 2018 29°C Weer wolken aan de hemel pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 »P5 Halbe Zijlstra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1