hoeft het niet mooi de irritantste É*T 19 in kwartfinale over de rug van Colombia 16 Pa ontvoerd, toch spelen Maradona: gratis coach In spoor Lineker Harry Kane dat was het wel qua hoogtepunten zet Engeland voor rust. Veel wees op een heetge- in de 57ste mi- bakerd,maar typisch rekenduel, af- nuut op voor- hangend van één moment, sprong via de Dat moment leek te komen na stip. tien minuten in de tweede helft, en fotoepa geheel in stijl met de wedstrijd die voort uit een overtreding. Carlos Sanchez liet zich in een duw- en trekduel dom verleiden tot de noodrem, waarop Geiger naar de stip wees. Kane scoorde feilloos, hard op weg om topscorer van het toernooi te worden: ï-o. Het duel won aan spanning, maar werd er bepaald niet aantrekkelij- ker op. De Colombianen klaagden nog wat heviger, Engeland ging net zo hard mee in de vuile oorlog, maar tot kansen leidde het allemaal amper. Colombia ontsnapte nog aan een tweede strafschop, toen Davinson Sanchez een overtreding maakte op Lingard, maar Makkelie gaf opmerkelijk genoeg geen op dracht tot ingrijpen. De zo late t-t van Mina had on miskenbaar zijn weerslag op de ver lenging. Engeland leek stilaan de grip te verliezen, Colombia zette aan. Engeland vocht zich in de tweede helft van de extra tijd terug, invaller Danny Rose kreeg de beste kans, maar strafschoppen moesten de beslissing brengen. Zowaar wonnen de Engelsen eindelijk een keer, met dank aan keeper Jordan Pickford, die beslissend redde op een strafschop van Carlos Bacca. zit helemaal niet te wachten op een land als Zweden in de kwartfinale. Maar knap is het natuurlijk wel. Na een zoals verwacht dodelijk saaie eerste helft sloegen de Zwe den na de pauze toe. Middenvelder Emil Forsberg, één van de spaar zame creatieve spelers, schoot raak, al had hij daar wel de hulp voor no dig van een Zwitser. Via het been van Manuel Akanji vloog de bal het doel in. Zwitserland zette daarna stevig aan om een verlenging af te dwin gen. Maar Zweden liet maar weer eens zien waar het zo goed in is: verdedigen. Column S JOERD MOSSOU Vrijwel iedereen lijkt dat momenteel te vin den, maar aangezien hij straks wereldkampioen wordt, is het tijd voor een objectief onderzoek aan de hand van data. Geheel subjectief hebben onze specialisten daarom zeven criteria opgesteld, die objectief zijn getoetst. Enfin. Komen ze. 1. Doorrolratio. Neymar rolt, eenmaal aangeraakt, gemiddeld 12,6 keer horizontaal om zijn as over het veld, wat beduidend vaker is dan Lothar Matthaüs (9,2), Arjen Robben (8,7) en Luis Suarez (10,0). Neymar houdt zijn zogenaamd gebroken (of afge scheurde) lichaamsdeel precies 32,7 seconden vast, in de meeste gevallen met twee handen. Zijn ExpS (Expected schwalbes) bedraagt 3,6 per wedstrijd. 2. IJdelheid. Ja, zo blijkt nu, er is nooit een speler geweest die vaker in de spiegel kijkt dan Neymar: 234 keer gemiddeld per dag. Dat is exact 2,3 keer vaker dan Cristiano Ronaldo, die slechts vier spie gels in zijn eigen fitnessruimte heeft hangen. Ney mar heeft er vijf. (Kappersbezoek is uiteraard mee gewogen middels een speciale coiffeurcoëfficiënt.) 3. Huilen-voor-de-camera- techniek. Dit criterium is erg lastig te meten. Daarom hebben onze dataspecialis- ten een zeer complexe for mule ontwikkeld, waarbij zaken als het aantal waarge nomen tranen, het exacte moment van quasi-huilen, het aantal snikjes, en de po sitie ten opzichte van de ca mera een rol spelen. Wat blijkt: Neymar scoort hier aanmerkelijk beter dan Laura Selmhorst uit Goede Tijden Slechte Tijden, on danks het feit dat Laura in haar GTST-carrière vijf keer scheidde en drieëntwintig kinderen verloor. 4. Circusgedrag. Neymar maakte in zijn carrière tot nu toe 3.250.678 schaartjes of gekke huppeltjes zonder aantoonbare functie. Aangezien er mensen zijn die daar erg van genieten, telt dit criterium slechts mee met factor 0,31. 5. Doodgaan. Op dit terrein heeft Neymar zware concurrentie. Bij Pepe, Suarez en Sergio Ramos heeft 0,7 procent van de wereldbevolking ooit ge dacht dat ze aan het sterven waren. Tegen Mexico dacht slechts 0,64 procent van de mensheid dat Neymar doodging - iets wat gelukkig niet het ge val bleek. 6. Gebaartjes. Neymar maakt ge middeld 42 irritante gebaartjes per duel, verongelijkt kijken meege teld. Score: 9,87 op de schaal van ir ritante gebaartjes. 7. Pure klasse. Erg irritant soms, voetballers die heel goed zijn. Neymar scoort ook op dit vlak uitstekend. Iets minder goed nog dan Cristiano Ro naldo, wel beter dan Anthony Lurling. Conclusie: Neymar is objectief gezien de irritantste voetbal ler ooit. Hoeven we daar niet meer over te discussiëren. Neymar is nog iets minder goed dan Ronaldo, maar beter dan Lurling woensdag 4 juli 2018 GO Diego Maradona wil weer bondscoach van Argentinië worden. Hij zou dat zelfs gratis doen, zei hij. Maradona was al bondscoach van Argentinië op het WK 2010 (kwartfinale). Daarna trainde hij alleen twee clubs in Azië. Harry Kane maakte zijn 6de goal op dit WK, een evenaring van het Engelse record van Gary Lineker uit 1986. Oe Nigeriaanse aanvoerder John Obi Mikel heeft vorige week tegen Argentinië gespeeld in de wetenschap dat zijn vader was ontvoerd. Dat hoorde hij enkele uren voor de aftrap. Er was los geld geëist. Inmiddels is Mikels vader bevrijd. titel geloven Colombia - Engeland 0-1 57. Kane (pen.) 90+3. Mina 1-1 Engeland wint na strafschoppen Opstellingen Ospina Pickford Arias Trippier 116. Zapata Walker Mina 113. Rashford D. Sanchez Stones Mojica Maguire Lerma Young 61. Bacca 102. Rose C. Sanchez Lingard 79. Uribe Henderson Barrios Alli Cuadrado 81. Dier Falcao Sterling Quintero 88. Vardy 88. Muriel Kane Scheidsrechter: Geiger (VS) Toeschouwers: 44.190 Zweden - Zwitserland 1-0 66. Forsberg 1-0 Opstellingen Olsen Sommer Lustig Lang 90+4. 82. Krafth Djourou Lindelof Akanji Granqvist Rodriguez Augustinsson Shaqiri Claesson Behrami Svensson Dzemaili Ekdal 73. Seferovic Forsberg Xhaka 82. Olssen Zuber Toivonen 73. Embolo Berg Drmic 90+1. Thelin Scheidsrechter: Skomina (Slo) Toeschouwers: 64.042 Emil Forsberg haalt uit: 1-0. Zweden zit bij de laatste acht. fotoepa Er bestaat een redelijke kans dat u Neymar de irritantste voetballer aller tijden vindt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19