eVoor de Zweden 18 Kuipers is in beeld voor eindstrijd Ploeg laat het op verlenging en penalty's aankomen, maar zit Er ging een bloedirritante vertoning aan vooraf, maar voor het eerst in twaalf jaar overleefde Engeland weer eens een knock-outronde op een groot toernooi. Het dromen over '1966' kan weer beginnen. WK VOETBAL RUSLAND 2018 A Japan neemt waardig afscheid Kit 'M. Uwfj De Iraniër Alireza Faghani en de Argentijn Néstor Pinata gooien hoge ogen op het WK. Maar Björn Kuipers dus ook volgens ingewijden. In Engeland hebben oud-top- referees Mark Clattenburg en Mark Halsey een website opge zet waarop alle scheidsrechters direct na een WK-duel worden beoordeeld. Voor zijn optreden in de achtste finale kreeg Kui pers een 9. „Weer een heel goed optreden van de Nederlandse of ficial", oordeelde Halsey. Enthousiast In Spanje zijn ze ook enthousiast over de Nederlander. „Op dit moment is de ervaren Neder landse scheidsrechter de beste ter wereld", schreef Sport. Waarschijnlijk worden van daag de aanstellingen bekendge maakt voor de eerste kwartfina les. De drie topkandidaten zul len er met spanning naar uitkij ken. Krijgen ze een duel, dan is de finale nog steeds een optie. FLITSEN De klassieke meezinger 'Football's coming home' schalde door het Spartak-stadion, tot in de Russi sche nacht, hartstochtelijk meege bruld door de minderheid aan En gelsen op de tribunes. Het lied dat zo nadrukkelijk verwijst naar de nationale obsessie sinds 1966; de laatste keer dat Engeland de finale van het WK haalde (en won). Onmiskenbaar durft heel Enge land opeens weer te dromen, uitge rekend op een toernooi waar vooraf niemand iets van verwachtte. Dankzij winst op Colombia, nota bene na strafschoppen.de eerste Engelse knock-outzege in twaalf jaar, is de ploeg van bondscoach Ga- reth Southgate opeens nog maar twee stappen verwijderd van de eindstrijd op 15 juli. Zweden is de tegenstander in de kwartfinale, met verder nog Kroatië en Rusland aan de 'rechterkant' van het schema. Je kunt er donder op zeggen: duizenden Engelsen gaan de komende dagen alsnog tickets boeken. De Engelsen dachten de winst al na negentig minuten bin nen te hebben, maar diep in blessu retijd was daar opeens Yerri Mina, die met een machtige kopbal gelijk maakte: 1-1. De Zuid-Amerikaanse ploeg was een wedstrijd lang amper in de buurt van keeper Jordan Pickford geweest, maar ook deze achtste fi nale kreeg plots een onvergetelijke plotwending. Tot diep in de Russi sche avond zinderde de spanning, en wie door zijn wimpers keek, waande zich even in Cali of Medel- lin. Lange tijd moest de wedstrijd het uitsluitend van zijn entourage heb ben. Want bovenal was Engeland- Colombia een bloedirritante wed strijd, een treurspel van zuigen en klagen. Vanaf de eerste minuut was het niet om aan te zien, ontsierd door opstootjes en een ronduit romme lige arbitrage. Oeverloos ging scheidsrechter Mark Geiger steeds in discussie met spelers. Op elke overtreding volgde een oneindige, totaal overbodige praatsessie. Colombiaan Wilmar Barrios ont snapte kort voor rust aan een rode kaart bovendien. De middenvelder gaf tegenstander Jordan Henderson een soort wilde hoofdduw in de muur, en raakte de Engelsman daarbij op de kin. 'VAR' Danny Makkelie oordeelde, tot groot onbe grip van de Britten, dat een gele kaart wel voldoende was. In de zeldzame fases dat er wél gevoetbal werd, was Engeland de betere ploeg, terwijl Colombia vooral achterover leunde. Harry Kane kopte net over, Jesse Lingard kreeg een lastige schietkans, maar ©Brazilië vr6juii 3e/4e plaats Nederland kon in de kwalificatie- België 20.00 za 14 juli poule niet boven Zweden eindigen. 16.00 Italië beet zich stuk op de Scandi- naviërs in de play-offs. En in de O Portugal 1 O Mexico 0 poule met Duitsland, Mexico en Zuid-Korea werd de formatie van bondscoach Janne Andersson doodleuk groepswinnaar. En nu? Nu staat de ploeg zelfs in de kwart finale van het WK. Nee, leuk om te zien is het voet bal van Zweden allerminst. An dersson heeft er vooral een hecht collectief van gemaakt dat nauwe lijks doelpunten tegen krijgt. Superster Zlatan Ibrahimovic is niet meer beschikbaar voor het elf tal, maar juist dat heeft de team geest zeker geen kwaad gedaan. Maar aantrekkelijk is het dus zeker niet. De neutrale voetballiefhebber woensdag 4 juli 2018 GO A Een WK-finale voor scheids rechter Björn Kuipers (45) komt met ieder sterk optre den een stukje dichterbij. Al is er serieuze concurrentie. Sander van Mersbergen Rotterdam A Björn Kuipers, fotoafp Joachim Löw zal zijn contract als bondscoach van de Duitse voetbalploeg uitdienen tot en met 2022. Dat meldt de Duitse voet balbond. Keisuke Honda ziet zichzelf niet nog vier jaar doorgaan als international van Japan. „Dit was mijn laatste WK", aldus de 32- jarige spelverdeler. De Deense voetbalbond heeft bij de politie aangifte gedaan van bedreigingen op social media aan het adres van Nicolai Jorgen- sen. Hij miste in de penal tyreeks tegen Kroatië. De Japanners toonden zich maandag goede verliezers. De spelers lieten de kleedkamer na de nederlaag tegen België brandschoon achter. Er was zelfs briefje neergelegd met in het Russisch 'bedankt'. En op de tribune ruimden de Japanse fans ook keurig al hun rotzooi op. Zo kan het dus ook. Engeland blijft in Colombia Engeland w.n.s. Sjoerd Mossou Moskou Kroatië 20.00 Halve finale Zweden PI Zwitserland Zweden heeft zich gisteren ten koste van Zwitserland geplaatst voor de kwartfinale. 1-0 was ge noeg voor de defensieve ploeg, O Frankrijk vr6juli hoe kan het ook anders" Uruguay 16.00 u„i..„ Halve finale Daniël Dwarswaard I di 10'"li Rotterdam/St. Petersburg 20.00 Spanje 1 (3) V Rusland 1 (4) Kroatië 1 (3) Denemarken 1 (2) <(J) Zweden vandaag O Zwitserland 16.00 Q Colombia vandaag Engeland 20.00 O Frankrijk 4 Argentinië 3 Uruguay 2 Brazilië 2 O België 3 Japan 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18