4* Alllnclusive corendon EUWS 11 Oud opiniestuk brengt onderwijsbestuurder verder in verlegenheid 8 DAGEN Eloro Hotel Pedraladda Hotel woensdag 4 juli 2018 ding. Het grootste bedrag krijgt hij voor zijn PvdA-lidmaatschap van de Eerste Kamer. Voor die baan - van één dag per week - krijgt hij een bruto jaarvergoeding van 29.8or euro. Volgens zijn woordvoerder schenkt Postema deze vergoeding aan het Universiteitsfonds Lim burg. Betaalde functie Postema is ook voorzitter van het Beneluxparlement, waarvoor hij een onkostenvergoeding krijgt. Verder was hij tot maart dit jaar voorzitter van de raad van commis sarissen van Chemelot Ventures: een betaalde functie. In de erecode van de PvdA staat dat partijbestuurders 'in de regel niet meer verdienen' dan een mi nister. „De erecode is uiteraard be kend bij de volksvertegenwoordi gers", zegt een woordvoerder van PvdA-voorzitter Nelleke Vedelaar. „En daarin staat onder meer dat we zorgvuldig kijken naar beloningen en vergoedingen. Dat is voor de partij zeer belangrijk." Of Postema de erecode schendt, wil de woord voerder niet zeggen. „Dit heeft niks te maken met wat nü het belang rijkste is: de leerlingen in Maas tricht zijn prioriteit nummer één. Daar moeten alle inspanningen op gericht zijn." Hanneke Keultjes Peter Winterman Den Haag De druk om op te stappen neemt toe voor André Postema, de enige aangebleven Maas trichtse onderwijsbestuurder én PvdA-fractievoorzitter in de Eer ste Kamer. Mogelijk heeft hij de erecode van zijn partij geschon den. M André Pos tema kijkt toe hoe leerlingen de pers te woord staan. Uitgerekend Postema liet in 2015 kritisch van zich horen in een opi niestuk in dagblad Trouw. Hij he kelde bemoeienis van de onder wijsinspectie. 'Een goede school heeft de inspectie niet nodig als kwaliteitsmeester, maar zorgt daar zelf voor', schreef Postema, onder wiens leiding het een chaos werd bij de stichting Limburgs Voortge zet Onderwijs (LVO). Op het VMBO Maastricht is zo veel mis met de schoolexamens, dat alle 354 leerlingen geen diploma krijgen en een deel van de scholie ren naar een speciale zomerschool moet om alsnog het felbegeerde pa piertje te halen. Het opiniestuk van Postema is 'pijnlijk, met de kennis van nu', zegt een woordvoerder die speciaal vanwege de crisis is ingehuurd door LVO. Zelf wenst Postema niet te reageren op vragen. Toen het wan bestuur aan het licht kwam, stapte het hele bestuur op, behalve Pos tema. Die bleef om 'de continuïteit te waarborgen'. Zelfs minister Arie Slob van Onderwijs was daar niet over te spreken. „Ik heb er zo mijn gevoelens over. Ik probeer me te be heersen. Dat zegt, denk ik, genoeg", zei Slob vrijdag. In de Tweede Ka mer klinkt de roep om het vertrek van de PvdA-senator steeds luider. Postema wil blijven, laat de LVO- woordvoerder weten. „Hij is 24 uur per dag in charge om de problemen van de school op te lossen. Dit is een buitengewoon pijnlijke epi sode waaraan hij leiding geeft." Het is niet voor het eerst dat Pos tema in opspraak raakt. In 20ir kwam hij als bestuurder van de Universiteit Maastricht op de kan didatenlijst voor de Eerste Kamer. Hij verdiende toen meer dan de Balkenendenorm, meldde NRC. Dat druiste in tegen de erecode van de PvdA. „Ik zou de universiteit kunnen vragen of ik net 1 euro on der de norm mag zitten, maar dat is ook huichelarij", zei Postema daar destijds over. Wat hij toen nog huichelarij noemde, is nu werkelijkheid. Bij LVO verdient Postema volgens de jaarrekening van 2or6 welgeteld 1 euro minder dan het maximum volgens de Wet Normering Topin komens (WNT). Postema incas seerde een jaarsalaris van 178.999 euro. Maar Postema bekleedt óók meerdere nevenfuncties, voor twee daarvan ontvangt hij een vergoe- 8 DAGEN NU VANAF LASTMINUTE Sicilië Sardinië Alllnclusive Alllnclusive v.a. 333 v.a. €599 v.a. €799 Vrijwei direct aan zee Buffetrestaurant en pizzeria Op loopafstand van Castelsardo Heerlijk zwembad Elke avond entertainment livemuziek Beoordeeld met een 7.8 Direct aan het zandstrand Leuke activiteiten voor jong en oud Miniclub en speeltuintje 500 m van een minimarkt en bars Buffetrestaurant en pizzeria Beoordeeld met een 7.7 r- ftekgk sv\e\ oJ ov\Z-e koonbiediyngen op corendon nl/ital ie Vmbo-affaire Limburg dijt uit FOTO ANP 5/7,9/7 27/8 10/7 &11/7 v.a. €49 9 12/7,16/7,19/7,20/8 18/7,20/7,27/7 1/8 t/m 14/8 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratiekosten €25 per boeking. De last minute korting van €50 geldt per boeking, is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op corendon.nl of via ons Contact Center. Bekijk alle voorwaarden op corendon.nl/aktie. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11