g-3 Vertel eens wat nieuws Inwoners Schore blij met visie dorpsraad vakantie Zwemverbod voor deel Neeltje Jans Panne 2 Met de grote vakantie voor de deur slaat in sommige gezinnen de paniek toe. Want hebben ze wel alles in huis voor de reis? ZOMER KLAAR VOOR DE REIS? Commentaar De Tour de France 2018 begint in stijl. Dat komt door de wonderbaarlijke vrijspraak van viervoudig winnaar Chris Froome. De wielerunie UCI is tot de conclusie gekomen dat Froome's lichaam bijzonder reageert op normaal gebruik van het astmamedicijn salbutamol. Daarom zijn de sporen van dit verboden middel in zijn urine verdacht hoog. Hier moet de wereld het mee doen. Ook het tijdstip van dit oordeel roept vra gen op. Minder dan een week voor de start, een dag na het nieuws dat de Tourorganisatie Froome wil weren. Het kan alle maal in orde zijn, maar wie gelooft het? Dat is het grote pro bleem van het professionele wielrennen. De reeks dopingaffai- res is zo lang, en de reputatie van bonden en ploegen is zo slecht, dat iedereen de schouders ophaalt. Weer een geval van doping? Weer een verdachte winnaar van de Tour? Toch vrij spraak? Vertel eens wat nieuws. Fanatieke wielerfans zal het worst wezen. Zij weten wel dat hun sport niet eerlijk is, maar hun bewondering voor de renners heeft de overhand. Alle andere sportliefhebbers zijn ook nog wel onder de indruk van kanonnen als Chris Froome en Tom Dumoulin, maar zij verlangen toch vooral eerlijke sport. Dat je in een spannende bergetappe niet steeds hoeft te denken: is dit eigen kracht of komt die inspanning uit een potje? Zelfs als het complete peloton voortaan niets meer slikt, snuift of spuit, dan nog zal het vele jaren duren voor het wielrennen geen bijsmaak meer heeft. Zo diep is de sport gezakt. Zelfs als alle wielrenners vanaf nu helemaal schoon rijden, zal het jaren duren voor de bijsmaak weg is „De aanleiding voor deze visie was minder leuk, namelijk de aangekon digde sluiting van onze school", be gon Lisette Booij namens de dorps raad de presentatie. „We zijn eerst op eigen initiatief begonnen en later heeft de gemeente ons benaderd. En nu hebben we als eerste kern van de gemeente Kapelle een dorpsvisie." 'Schore, een goed bewaard ge heim', zoals het document heet, is opgedeeld in vier hoofdthema's: Leefbaarheid &Welzijn; Wonen; Verkeer Infrastructuur en Econo mie, Werkgelegenheid Duur zaamheid. Aan de dorpsvisie is twee jaar gewerkt. In die periode zijn twee themabijeenkomsten ge houden en heeft een enquête plaatsgevonden onder de inwoners. „En dat is allemaal verwerkt in onze aanbevelingen en wensen", aldus Booij, die het eerste exemplaar uit- 'Schore, een goed bewaard geheim', heet het document deelde aan de waarnemend voorzit ter van de gemeenteraad Henk Keurhorst. Belangrijke punten in de visie zijn onder meer het dorpshuis, seniorenwoningen en levensloop- bestendige huizen. Maar ook het openbaar vervoer verdient volgens het rapport meer aandacht. ALMANAK Ze kregen vrijkaartjes voor Con cert at Sea, dus die Vlissingse vriendinnen konden eindelijk weer eens een avondje op stap. Het uitje werd zorgvuldig voor bereid en daar gingen ze. Maar ze waren nog niet bij Re- nesse of de auto viel stil. Paniek in de berm, want het zou nog wel even duren eer de ANWB er zou zijn. Gelukkig werden ze opgepikt door een stel aardige Middelbur gers. Opgevouwen in een Prius zetten de vrouwen hun tocht voort. Tot de chauffeur een kreet slaakte en zijn auto naar de kant rolde. De benzine was op. Bouw Schelpjes bijna van start Wasbare luier blijft populair Monumentale kerk is verkocht RITTHEM SGP: Overlast naaktlopers De leukste winkel ter wereld heeft hij, vindt Ko Mechielsen van Kam- peercentrum Mechielsen in Vlis singen (en Noordwelle). „Iedereen die hier komt is in vakantiestem ming", verklaart hij vrolijk. Komt nog bij dat Mechielsen nogal eens mensen op het laatste moment uit de brand kan helpen. „Dat is het leukste." Op de camping kunnen kleine dingen opeens heel belang rijk blijken: de gordijnrunnertjes, de koelkastsluiting, toiletonderde len voor het chemische toilet, ha ringen en elastiekjes. Ook scheerlij nen, tentstokken, luchtbedden en slaapzakken staan boven aan het lijstje met ontbrekende maar on misbare zaken. Iedereen weet zeker dat het vorig jaar opgeruimd is, maar waar het nu is - een raadsel. En dat is dan vooral een probleem voor de categorie kampeerders die tot het laatst wacht met inventari seren of proefkamperen. Mechiel sen: „Bedenken ze opeens dat ze overmorgen op vakantie gaan en nog geen tent hebben. Ja, dat komt voor." De week voor de grote vakantie is het superdruk bij Me chielsen. Harm Dijk stra heeft zijn tent op gezet op een camping in Westkapelle: proef kamperen voor Spanje. En ja, hij mist een hoop spullen, zegt de Ba- rendrechter. „Ventilator, koelbox, schaduwkoepel, campingkastje, tentharingen", somt hij op. Een half uur later is hij nog rustig aan het rondkijken. Straks valt er heel wat af te rekenen. „Ik heb mensen die binnenkomen voor een zakje ha ringen en de deur uitgaan met een nieuwe caravan", glimlacht Me chielsen. Apotheek Bij Apotheek Tholen is het num mertjes trekken. „De hamsterwe ken, zo noem ik die dagen voor de vakanties altijd", zegt apotheker Si- mone Lemmens. „Mensen willen voor langere tijd medicatie meene men en wachten vaak langer dan nodig om die te bestellen. Soms Bedenken ze opeens dat ze overmorgen op vakantie gaan en nog geen tent hebben Er worden verschillende verbods borden geplaatst om zwemmers te waarschuwen dat in de hele haven niet meer gezwommen mag wor den. Het verbod is ingesteld van wege de sterke stroming in het ge bied. De havenmond is de afgelopen jaren dichtgeslibd en daardoor is het niet langer verantwoord om daar het water in te gaan. De kans bestaat dat zwemmers door de stroom meegesleurd wor den in de richting van de ooster- scheldekering. Er mag nog wel gerecreëerd wor den op de strandjes in de Vluchtha ven. Op het Noordzeestrand, dat aan de andere kant van de dijk ligt, mag wel gewoon gezwommen worden, meldt de Stichting Strand- exploitatie Veere. Badgasten Het strand is vooral in de zomer po pulair bij badgasten. Ook veel cam pers komen naar Neeltje Jans om te recreëren. Handhavers van Rijkswaterstaat zullen toezien op naleving van het zwemverbod. dinsdag 3 juli 2018 De dorpsraad Schore heeft gis teravond de dorpsvisie gepresen teerd. In een drukbezet dorps huis werd het plan enthousiast ontvangen door de inwoners. Willem Adriaansens Schore Tip? redactie@pzc.nl YERSEKE De bouw van zes wonin gen op de voormalige lo catie van kleuterschool De Schelpjes aan de Mo- lenlaan/Breeweg in Yer- seke kan bijna beginnen. De gemeente Reimers- waal maakt vanaf van daag het terrein bouw rijp: leidingen worden aangelegd en achterlig gende bomen worden gekapt. In verband met het werk wordt het voet pad richting de Jolstraat (achterlangs de ds. Ker- stenschool) afgesloten. THOLEN De wasbare luier blijft populair bij de proeven die de gemeente Tholen houdt. Van de negen deelnemers gaan er zes door met het gebruikt ervan. In het najaar be gint de gemeente met een derde en laatste ronde. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via gemeente@tholen. nl. Tijdens de proef tes ten de deelnemers twee maanden wasbare luiers bij hun kind. SCHORE De kerk van Schore is verkocht. Per 1 november krijgt het monumentale gebouw van de protes tantse gemeente Hans- weert-Schore een nieuwe eigenaar. Els Mallekote, scriba van de protestantse ge meente Hansweert- Schore maakte dit gister avond bekend tijdens de presentatie van de dorpsvisie Schore. Daar vertelde zij dat de kerk verkocht is aan een gezin uit Vlissingen. Dorpelingen, recreanten en toeristen ervaren overlast van naaktlo pers op en rond het 'caissonstrandje', ving de SGP-fractie op tij dens de vergadering van Dorpsraad Ritthem. Op 'homo-datingsites' zou het strandje worden aangeprezen. De fractie vraagt het college de overlast aan te pakken. Waar zijn Ondine van der Vleuten Vlissingen - Ko Mechielsen STKE Met ingang van vandaag, dins dag, geldt bij de Vluchthaven op Neeltje Jans een zwemverbod. Maurice Steketee Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52