IÉ 7 Buurten Je hebt van die huizen waar je zo voorbij sjeest. Maar opdeStoofweg is het de moeite waard om langer opzij te kijken. Oké, bij Marcel (74) en Angela (62) van Rijn staan wat oude landbouwwerktui gen in de wei langs de weg, dus die vallen wel op. Maar kijkje verder, dan zie je een prachtige boerderij uit 1600. Dat gebouw aan de Stoofweg 42 in Noordwelle kocht de van oor sprong uit Den Haag afkomstige Marcel 42 jaar geleden. Schouwen- Duiveland kende hij toen al. „Ik jaagde hier." Maar hoewel hij wel al wat men sen kende, kostte het hem be drijfsmatig toch aardig wat tijd om 'ertussen' te komen. „Ik heb van alles gedaan. Ik was horeca-onder- nemer - we hebben bijvoorbeeld molen de Lelie gehad in Scharen- dijke -, en zat in de aannemerij." Nu doet Marcel het wat rustiger aan, maar spijt dat hij zich in Zee land vestigde heeft hij nooit ge had. „De rust, heerlijk. Ik mis hier niets meer." Voor Angela was dat een ander verhaal toen ze 35 jaar geleden, ook vanuit Den Haag, naar de boerde rij in Noordwelle verhuisde. „Ik zag alleen uien en hier en daar een boer. Ik had hier niemand." Daarom stortte ze zich op werk. Ze werd bedrijfsleider bij manege Li- siduna in Burgh, runde daarna sa men met haar man een horecazaak in Wolphaartsdijk en kwam via het uitzendbureau bij het zieken- huis in Dirksland terecht. Daar werkt ze nu nog steeds als manu- sje-van-alles. „Ik vind het leuk om met mensen om te gaan." Na lange tijd in de 14 kamers tel lende boerderij te hebben ge woond, zijn Marcel en Angela naar de garage achterop het erf ver huisd. Het huis werd te groot toen hun zoon (29) in Renesse ging wo nen. Ze verhuren het nu als vakan tiewoning. Marcel heeft altijd beesten gehad op zijn boerderij. Hij fokt minishetlandpony's en heeft verder een dozijn pauwen, eenden en kippen op zijn erf lo pen. In de dorpsgemeenschap van Noordwelle hebben de twee goed De 'dames' houden het wel wat netter dan 'de heren' en drinken nooit meer dan twee wijntjes hun weg gevonden. Zo heb je een herensociëteit en een damessocië teit in het dorpshuis: 'de heren' en 'de dames'. Angela: „De dames houden het wel wat netter dan de heren en drinken nooit meer dan twee wijntjes." Ze zijn beiden vrijwilliger bij de dorpsgemeenschap en zijn dan ook in actie te zien bij de activitei ten in het trekpaardendorp zoals Noordwelle bekend staat, bijvoor beeld tijdens de Power Horse Competition of de jaarlijkse Straö. „Ik verkoop dan koffie, thee en erwtensoep en de mannen maken worstenbroodjes", zegt Angela. Buurvrouw Tiny Deurloo is ook 'van buuten', zoals ze dat zeggen, maar ook zij is inmiddels, na tien jaar, niet meer weg te slaan van Noordwelle. Aan de Stoofweg 40 runt ze een kleinschalige kinder opvang (Teun) en een bed and breakfast. Ze woont er samen met haar drie kinderen, dochters Lieve (20) en Britt (18) en zoon Bart (13). Met de kinderen van de kinderop vang (o tot 4 jaar) pakt ze vaak de bolderkar om even naar het pleintje van de voormalige basis school te lopen. „Soms nemen we een picknickkleedje mee. Ik laat de kinderen al wandelend kennisma ken met het verkeer." Noordwelle is er het ideale dorp voor vindt Tiny, met het rustige verkeer. dinsdag 3 juli 2018 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE STOOF- WEG IN NOORDWELLE Valeska Nastaly Oude boerderijen en bolderende kinderen - Angela van Rijn Tiny Deurloo met de hond Bagger en de kinderen Stefan, Kik, Kay en zoon Bart (vlnr). foto's ernesta verburg Marcel en Angela van Rijn voor de oude boerderij uit 1600 op hun Noordwelle staat bekend als Hoeve Landzicht. hét trekpaardendorp. De woonboerderij van Tiny Deurloo, hier samen met Stefan, huis vest zowel een bed and breakfast als een kinderopvang.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51