O O) CD O 10 De Ridder definitief terug naar TOP Feyenoord neemt gouden beker mee Johny de Witte pakt EK-titel met record Trampolinespringer uit Oostburg haalt bij de Forza Cup in Goes de limiet nét niet. Na de zomer kan hij alsnog een ticket voor de mondiale titelstrijd pakken. k FORZA CUP JACHT OP LIMIET Anita de Ridder korfbalt vanaf komend sei zoen weer bij TOP Arnemuiden. Dat meldt de hoofdklasser zeifin de eigen nieuwsbrief. De Ridder (24) speelde afgelopen seizoen bij PKC in Papendrecht. Ze kwam in de zaal uit in de Korfbal League en werd op het veld Ne derlands kampioen. Toch besloot ze na één jaar de topclub te verlaten, mede omdat ze niet altijd in de basis stond. Over haar toe komst wilde echter nog niets kwijt. In de voorlopige selectie zitten dertien speel sters, waarvan er uiteindelijk nog drie door schuiven naar TOP 3. De nieuwe trainer, Kees- Jan Oppe, begint op 6 augustus aan zijn voor bereiding. De eerste competitiewedstrijd is op 1 september, uit bij O VVO. Feyenoord neemt zaterdag de gouden KNVB- beker mee naar Zeeland. Rondom de wed strijd tegen het Zeeuws elftal in Middelburg (aftrap 17.00 uur) krijgt iedereen de gelegen heid om met de beker op de foto te gaan. Feyenoord won in april de bekerfinale tegen AZ (3-0). Omdat het de 100ste bekerfinale in de historie was, kregen de Rotterdammers de KNVB-beker eenmalig in een gouden uitvoe ring uitgereikt. Die beker neemt Feyenoord zaterdag mee naar de Veerse Poort in Middel burg. Zaterdag deed de club dat ook bij de eer ste oefenwedstrijd bij SDC Putten (1-8-zege). KRACHTSPORT lohny de Witte heeft in Duitsland de Euro pese titel bankdrukken bij de masters gepakt. De Terneuzenaar, die uitkomt in de categorie 45-49 jaar, deed dat met een Europees record. De Witte startte met een gewicht van 155 ki logram en drukte bij zijn tweede poging ver volgens 162.5 kilogram. Daarna zette hij een Europees en persoonlijk record neer, door een gewicht van 170 kilogram te drukken. In mei prolongeerde De Witte al zijn Neder landse titel RAW bankdrukken. Daarmee plaatste hij zich voor het EK in Duitsland. De Witte mag dit jaar ook meedoen aan het WK in Engeland. De Witte stopte enkele jaren ge leden maar maakte in 2017 zijn rentree. Triatlon Jiujitsu Karten Een tikkie zuur was het. Trampoli nespringer Nard Tieleman liep za terdag tijdens de Forza Cup in Goes de eis voor het jeugd-WK net mis. Waar de gymnast uit Oostburg een score van 92,558 punten nodig had, kwam hij tot een aantal van 92,325. Balen deed de pas veertienjarige Zeeuws-Vlaming niet. „Er komen nog meer kansen." Er is inderdaad nog geen man overboord. Tieleman, die uitkomt voor Forza Gymnastica, krijgt nog gelegenheden genoeg. In septem ber begint er weer een reeks van zes kwalificatiewedstrijden. Om naar het jeugd-WK te mogen, dat eind november in Sint-Petersburg is, moet de jonge Oostburger drie keer de eis van 93,558 halen. „Natuurlijk is het wel jammer dat het vandaag niet gelukt is", zei trainster Moni que Klein. „Het is prettiger als je de zomer in gaat met al één van die goede scores op zak." Tieleman kwam zaterdagmiddag in het Omnium tweemaal in actie: eerste sprong hij een verplichte oe fening, vervolgens een vrije oefe ning. Bij die laatste kwam hij enigs zins in de problemen. Hij raakte een beetje uit koers en landde na één van zijn tien combinaties van salto's en schroeven dicht bij het randje van de trampoline. „Geluk kig sprong hij wel door", zei Klein. „Ik voelde dat ik weg schoot. Geluk kig heb ik inmiddels wel ervaring genoeg om zo'n probleempje op te lossen", voegde Tieleman toe. Time of flight Desondanks zat hij toch nog vlak bij de kwalificatie-eis. Het verschil was 0,233 - een kwart procent van de to tale limiet. Vandaar dat Klein nog even bij de jury langs ging. Er was volgens haar nog wel een mogelijk heid dat Tieleman bij herbereke ning hoger zou uitkomen. „Een score is opgebouwd uit drie ele menten: de moeilijkheid, de uitvoe ring en de 'time of flight'. Dat laatste - dus hoe lang je precies in de lucht bent - wordt gemeten door kastje dat onder de trampoline hangt. Nu schoot dat kastje los toen de sprin ger voor Nard er precies op landde. Misschien kan de jury kijken of-ie wel helemaal goed functioneerde toen Nard aan de beurt was." De trainster toog vervolgens naar de jury, maar zag de score niet om- Bij nieuwe combinaties moetje altijd even over een drempel heen hoog gaan. Tieleman won wel de Forza Cup, zelfs met een verschil van vijf punten, maar heeft nog steeds drie topresultaten nodig om eind 2018 mee naar Rusland te mo gen. „Eerst ga ik rust nemen, het is een lang seizoen geweest. Na de zo mer ga ik weer verder met wedstrij den." De Zeeuws-Vlaming nam al drie keer eerder deel aan een jeugd-WK. Natuurlijk is hij kansrijk voor een vierde deelname, maar hij realiseert zich dat het geen vanzelfsprekend heid is. Tieleman: „Ik zit nu in een andere leeftijdscategorie, de vijf tien- en zestienjarigen. Als één van de jongsten daarin zal ik weer even moeten wennen." Bij het Nederlands kampioen schap in Ahoy, een week voor de Forza Cup, kwam de gymnast ook al uit in een nieuwe klasse. Hij werd vierde bij de junioren. Geen me daille dus, zoals bij NK's in voor gaande jaren. „Maar ik was tevre den, hoor. Je merkt toch dat het een zwaardere categorie is." Vertrouwen Om hoger te kunnen scoren, moet Tieleman zijn oefeningen opwaar deren. „Bij nieuwe combinaties moet je altijd even een drempel over. Echt angst heb ik niet, maar dinsdag 3 juli 2018 Anita de Ridder speelt komend seizoen weer in het shirt van TOP. foto lex de meester KORFBAL VOETBAL Robin van Persie koestert de beker. Za terdag staat deze in Middelburg, foto pim ras GO Shirin van An- rooij uit Kapelle is 38ste gewor den bij de acht ste triatlon in Holten (1.09.29). Ni- kita van den Ouden uit Ril land werd bij haar Europese debuut 48ste in 1.13.48. I Jiujitsuka An- drea Verberk- moes uit Vlis- singen heeft een bronzen medaille be machtigd bij King of The Beach, een groot Brazili- aans-jiujitsu- toernooi in Eindhoven. De Zeeuwse deed dit in de klasse elite woman. 1 Karter Youri Bonte (Vrou wenpolder) is Nederlands kampioen ge worden in de X30 Cadet klasse. In Ven- ray won hij alle manches. Mika Mathia (Se- rooskerke) won er in zijn eentje een Belgische teamrace. Tieleman mikt op Roeland van Vliet Goes - Nard Tieleman (14) o. MARATHON ZEELAND Leonie A Erwin Adan (links) en Leonie Ton (rechts) wonnen vorig jaar het stratenloopcircuit. fotos dirk jan gjeltema EN RUBEN OREEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42