u Balletje slaan in Park Toorenvliedt E-Mobility Park wil na de zomer bouwen 7 BIGGEKERKE MUZIEKEVENEMENT Op de tweede zaterdag van september is er weer een popfestival in Biggekerke. Maar nu, na vijf jaar, onder een nieuwe naam. Het muziekevenement als Bigpop door het leven ging, heeft als nieuwe naam: Bigfest. Maar de organisatoren zijn voor een groot deel nog wel dezelfden, melden voorzitter Angelina Francke en se cretaris Marco Bimmel van Bigfest. De naam Bigpop is vorig jaar ge claimd door een andere oud-vrij williger en enkele medestanders. Bigpop kreeg echter geen vergun ning voor het houden van een popfestival van de gemeente Veere. Het gemeentebestuur koos voor Bigfest, omdat de nieuwe stichting 'meer draagvlak' in het dorp Biggekerke heeft. Het be stuur van Bigfest kan een beroep doen op veel vrijwilligers, terwijl dat van de Stichting Bigpop niet is te verwachten, kreeg het bestuur van de oude stichting te horen. Bescheiden prijs Francke en Bimmel hebben geen behoefte aan terugkijken op het conflict. Ze willen gewoon het dorpsfeestje aan het eind van de vakantie of het begin van het nieuwe schooljaar in stand hou den. „In de zomer is er genoeg te doen op heel Walcheren. In Bigge kerke is er ook nog de solexrace midden in de zomer. Maar een ge moedelijk muziekfeestje waar heel het dorp en gezelligheidszoekers uit de wijde omgeving voor een bescheiden prijs naar toe kunnen, houden we graag overeind", be toogt Angelina. Reacties uit het dorp en omge ving bewezen haar en Marco al dat hun besluit wordt gewaardeerd. Bimmel: „Niet alleen mensen die graag naar het festival komen, maar ook ondernemers uit het dorp en daarbuiten die ons willen sponsoren met geld of goederen. Hartverwarmend." Bigfest staat zaterdag 8 septem ber op de rol, maar het programma ligt al vast. DJ Richie (Richard Trimpe) warmt het publiek vanaf 16.00 uur op. Bezoekers die los willen gaan als karaoke-artiest op De ambities blijven dezelfde: een gezellig festival voor een beperkt publiek een favoriet nummer krijgen daar de eerste paar uren de tijd voor. Twee coverbands die zich tijdens vorige edities al bewezen, laten het feest vanaf 20.00 uur echt losbar sten. Rockband Hot Fuzz staat ga rant voor wat steviger muziek en de Amstel Live Band, vorig jaar ook aanwezig, is thuis in een breed scala aan muziekgenres. DJ Richie zorgt er eveneens voor dat het tus sen de optredens door niet stil is en Barry Fest, een DJ met een pas sende naam, sluit het eerste Big fest af met een feestset tot 1 uur. Vette hap Het bestuur heeft al veel zin in het popfeest. Het 'happy snack-hour' is vorig jaar zo goed bevallen, dat tussen 18.00 uur en 19.00 uur weer een vette hap kan worden ge scoord bij de 'eigen fritestent'. Overigens vaardigt restaurant Val- kenisse ook een team af, met een kraam waar saté, spareribs en sho arma is te halen. Met de drie bars, deze keer ook één op het buiten terrein, zijn alle ingrediënten voor een geslaagd festival aanwezig, zeggen Bimmel en Francke la chend. De twee stichtingbestuurders hopen dat Bigfest zes- tot zeven honderd bezoekers trekt. „Dan hebben we nieuwe investeringen er in één keer uit en dat zou fijn zijn voor de continuïteit. Voor de rest hebben we geen grotere ambi ties als vroeger bij Bigpop. Een leuk popfestival op de schaal van Biggekerke, dus voor 500 tot 1000 man publiek." VLISSINGEN - Het E-Mobility Park bij de Vlissingse Kenniswerf begin steeds meer vorm te krij gen. Als alles volgens plan gaat, kan de bouw na de zomer begin nen. Het moet een plek worden waar elektrische auto's voor de omliggende bedrijven beschik baar zijn en waar deze meteen weer opgeladen kunnen worden. Vijftien studenten van HZ en Scalda zijn het afgelopen halfjaar bezig geweest met de eerste fase van het park. Twee partners heb ben inmiddels elektrische auto's ingebracht en bij Orionis wordt onderzocht hoe elektrische deel auto's uitpakken. Het park is een initiatief van dertien verschil lende bedrijven, overheden en in stanties. Y-Logic, Impuls Zeeland, Orionis, Zeeuwind en HZ Univer- sity of Applied Sciences hebben al toegezegd elektrische kilometers van het park te gaan gebruiken. De teller staat op 75.000. Met 100.000 kilometers kan de spa de grond in. Het gebouw is door WTS archi tecten ontworpen met een duur zame uitstraling in gedachten. Aanjager van het E-Mobility Park is Stichting Zeeuwse Pu blieke Belangen dat zich een ener gietransitie ten doel stelt. De stichting is een samenwerking tussen de provincie, Zeeuwse ge meenten en netwerkbedrijf Ste- din. Wijkteam 't Zand/Stromenwijk deed onlangs weer een oproep in de buurt om meer gebruik te maken van Park Toorenvliedt. Naar voor beeld van de picknick in het Molen waterpark dacht het wijkteam ook zoiets te doen. Het park is na een grote herinrichting enkele jaren ge leden veel aangenamer geworden, maar het aantal activiteiten is nog altijd beperkt. De oproep leverde echter een heel ander idee op, dat meteen is opgepikt: een softbalwedstrijd. Stichting Welzijn Middelburg helpt bij de organisatie en scholen gemeenschap Nehalennia leent de knuppels en ballen uit. Op twee zondagen in juli spelen buurtbewoners in Park Toorenvliedt een softbalwedstrijd Bewoners uit de buurt kunnen zondag 8 en zondag 15 juli van 13.00 tot 15.00 uur een balletje komen slaan. De informele wedstrijd is ge richt op volwassenen, maar kinde ren vanaf 10 jaar zijn welkom. Erva ring is ook niet nodig. Softballen lijkt op honkbal en de eenvoudige versie van slagbal, zoals op de basis school wordt gespeeld. De buurt- sportcoach van Stichting Welzijn Middelburg helpt met de regels en het spelverloop. Het bericht op de Facebookpa- gina van 't Zand/Stromenwijk heeft al de interesse gewekt van 21 men sen. Wie ook wil meespelen, kan zich aanmelden bij Marjan Ou- werkerk van SWM via m.ouwerk- erk@welzij nmiddelburg.nl. Ouwerkerk hoopt dat het initia tief aanslaat en dat er nog deze zo mer meer softbalwedstrijdjes ge speeld gaan worden. „En als men sen er een picknick aan vast willen plakken, kan dat natuurlijk." dinsdag 3 juli 2018 Bigpop gaat verder als Bigfest René Hoonhorst Biggekerke Marco Bimmel en Angelina Francke showen het aanplakbiljet voor Bigfest op zaterdag 8 september, foto dirk--jan gjeltema - Marco Bimmel en Angelina Francke, organisatoren Bigfest Een balletje slaan in een park is in het honkbalgekke Amerika heel gebruikelijk. Misschien wordt het in Middelburg ook wel een traditie. Op twee zondagen in juli is Park Toorenvliedt het to neel voor een softbalwedstrijd. Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39