Oppositie morrelt toch aan herstelplan Jubileum Terre des Hommes 6 Wel geld voor armoede, twijfels over zwembad Het financieel herstelplan dat de gemeenteraad vanavond bespreekt, moet de gemeente er snel weer bo venop helpen. Wethouder van fi nanciën Johan Aalberts waar schuwde de raad al dat er geen ruimte is om nieuwe wensen te ho noreren. En dat hij dubbel zo hard zal protesteren tegen plannen waar partijen geen geld bij leveren. Daar heeft de oppositie zich niet door laten afschrikken. Groen links, PvdA, Christenunie, SP en D66 komen individueel en soms gezamenlijk met voorstellen om maatregelen van het college te ver anderen. Een belangrijk punt van kritiek vanuit de oppositie op het herstel plan is het schrappen van 250.000 euro voor de bestrijding van ar moede. PvdA, GL, CU en SP vinden dat de armste inwoners niet de dupe mogen worden van het geld gebrek bij de gemeente zelf. Zij le veren geen pasklare oplossing om deze bezuiniging te compenseren, maar hebben wel een idee waar dat geld vandaan kan komen: verhuis Porthos naar leegstaande ruimtes in het stadskantoor; het gebouw van Porthos kan dan worden ver kocht. Het college moet dat onder zoeken. Een andere oplossing kan zijn om meer geld te bezuinigen op de orga nisatiekosten voor j eugdzorg, oude renzorg en welzijn, opperen zij. Het college wil daar al een half miljoen GL, PvdA, CU, SP en D66 willen enkele scherpe kantjes afschaven van het financieel herstelplan euro op besparen. Wel benadruk ken GL, PvdA en CU dat die bezui niging niet ten koste mag gaan van de kwaliteit van de zorg die men sen krijgen, maar alleen van over headkosten. De belangrijkste maatregel uit het herstelplan is de verhoging van de onroerend zaakbelasting (ozb) met 11,9 procent in 2019. D66 wil dat de gemeente niet zo hard bij de burgers aanklopt voor meer geld, maar eerst zelf haar uitgaven om laag brengt. Dat kan volgens D66 door taken af te stoten waar de ge meente wettelijk niet verantwoor delijk voor is. Dan kunnen ook ar beidsplaatsen vervallen. Zwembad CU en GL vinden het bovendien vreemd dat ondanks de bezuinigin gen en belastingverhogingen het college en de coalitiepartijen LPM, CDA, WD en SGP wel geld willen geven voor het openhouden van het openluchtzwembad in Arne- muiden. De Stichting Behoud Juli- anabad Arnemuiden is 45.000 euro per jaar toegezegd. GL vindt dat 'niet gerechtvaardigd' en wil die bijdrage schrappen. CU wil de risi co's voor de gemeente beperken door het eigendom van het zwem bad over te dragen aan de stichting. De stichting zelf gaat ervan uit dat de gemeente eigenaar blijft. De gemeenteraad bespreekt het financieel herstelplan en de voor stellen van de oppositie vanavond vanaf 19.30 uur in het stadskantoor aan de Kanaalweg in Middelburg. De Middelburgse winkel van Terre des Hommes is jarig. De winkel, waarvan de opbrengsten naar de bestrijding van kinderuitbuiting gaan, bestaat 25 jaar. Het begon in 1993 met een winkel tje in de Sint Janstraat. Dat werd la ter de Geerepassage. En sinds 2017 huist de Terre des Hommes-winkel van Middelburg in een pand aan Achter de Houttuinen. Een winkel die in 25 jaar niet al leen in oppervlakte, maar ook in vrijwilligers groeide. Beide hebben volgens Marco Fossen, voorzitter van Terre des Hommes Middel burg, te maken met de grote inte resse in kringloopactiviteiten. „Duurzaamheid speelt tegenwoor dig een belangrijke rol. Mensen gaan bewuster met zaken om en ze zien dat ze goede spullen voor wei nig kunnen kopen." Klantenbestand Ook in het klantenbestand deed zich de afgelopen jaren een veran dering voor. Steeds meer mensen die 'veel te spenderen' hebben en ook jongeren interesseren zich in de vintage spullen die Terre des Hommes verkoopt, zegt Fossen. „Een andere grote groep zijn Duitse -> ti toeristen. Die zijn gek op vintage. In april stijgt daardoor het aantal klan ten aanzienlijk." Recentelijk werd het assortiment aangevuld met kleine meubelen, zoals bijzettafeltjes. En huishoude lijke apparaten, zoals televisies. „Daar was vraag naar." De winkel gaat zo mee met de tijd. „Wat dat betreft zijn we niet anders dan een gewone winkel. We gaan ook met de seizoenen mee, spelen in op de feestdagen en de winkel wordt elke week ver nieuwd." Het jubileum wordt op 14 juli ge vierd met onder andere een brade rie, modeshow en muziek. „Feestjes bouwen zit niet in ons DNA, maar we merken dat we naar buiten moeten treden om naams bekendheid te creëren", aldus Fos sen. „Soms moet je iets geven om iets te kunnen krijgen." IN DE REGIO Wandeling met gids Wekelijkse markten Expositie 'Groeten uit Zeeland' MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 3 juli 2018 WA Middelburg staat financieel met de rug tegen de muur. Toch komt de oppositie vanavond met een aantal ideeën om scherpe kantjes van bezuinigingen en be lastingverhoging af te halen. Maurits Sep Middelburg Marieke Kesteloo Middelburg Marco Fossen: „Duurzaamheid speelt tegenwoordig een belang rijke rol. Mensen gaan bewuster met met zaken om." foto lex de meester OOSTKAPELLE Werkgroep Land goed Wandelingen Oostkapelle organi seert in juli en au gustus elke dins dag- en donderdag avond een wande ling door Oostka pelle met een gids. De wandeling duurt ongeveer anderhalf uur. De gids vertelt allerlei interessante verhalen en we tenswaardigheden over het dorp. De wandeling begint om 19.30 uur vanaf InfoKnoopPunt 't Wachtertje bij de Dorpskerk. De kos ten bedragen 2,00 euro voor volwas senen en 1,50 euro voor kinderen tot 18 jaar. Opgeven kan tot 18.00 uur door te mailen naar info@wroostka- pelle.nl. VEERE De wekelijkse mark ten komen vanaf juli weer terug naar Veere. De zaterdag- markt, een Vis- en Versmarkt op de Kaai, wordt tot en met 8 september wekelijks gehouden van 10.00 uur tot 16.00 uur. De histo rische markt vindt tot en met 4 sep tember iedere dins dag plaats van 10.00 tot en met 17.00 uur op de markt en op de Kaai. VLISSINGEN Kunstenaarsvereni ging Het Zeeuws Palet stelt in de etalages van Vlis- singse winkels schilderijen tentoon met als onderwerp 'Groeten uit Zee land'. De schilde rijen zijn te zien t/m 27 juli, onder an dere in de Sint Ja- cobsstraat, Kleine Markt en Walstraat. MIDDELBURG De fietsenstalling aan het Zusterplein in Middelburg was gisteren toch nog gesloten. Volgens wet houder Chris Simons zou de stalling met ingang deze dag gratis en onbewaakt opengaan, omdat stichting Arduin de exploitatie heeft beëindigd en er nog geen nieuwe uitbater is. Fietsers die maandag bij de stalling aankwamen, stonden desondanks voor een gesloten hek. Volgens de gemeente, die eigenaar is van de stalling, had Arduin de sleutel nog niet overgedragen. Dat is alsnog gebeurd, meldde Simons. Vanaf vandaag is de stalling dus ook echt gratis open. GRIJPSKERKE Dorpshuis Nimmer- dor, 13.30-17.00 uur: Soosmiddag voor 50+ met biljarten, kaarten, sjoelen en spelletjes; 18.30- 19.30 uur: Activitei tenavond jeugdna tuurclub De Vleer muis, 7 t/m 12 jaar KOUDEKERKE De Couburg, 19.30 uur: Zomer- avondbridge MIDDELBURG Sportpark de Sprong, 09.00- 12.00 uur: Tafelten nis voor senioren (50+); Zeeuws Mu seum, 11.00-17.00 uur: Tentoonstelling Johan ten Klooster; 13.30-16.00 uur: Werkplaats (zelf meehelpen aan cre atie van een kunst werk) met uitleg en demonstratie; Hof- pleinkerk, 19.30 uur-. Koor en Samen- zangavond m.m.v. Chr.Samengesteld Mannenkoor Zee land; Cinema Mid delburg, 20.00 uur: Vertoning The Gu- ernsey Literary So ciety' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15- 11.45 uur: Spel- en sportmorgen voor 55+'ers; De Ark, 14.30-16.30 uur: In- loopmiddag; Nieuw Bachtenpoorte, 15.30-18.00 en 18.30-20.00 uur: Inloopbijeenkomst voor bewoners Souburg-zuid, VEERE Markt en Kaai, 10.00-17.00 uur: Historische markt met Touwslager; Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé; Markt 5,13.30 uur: Stadswandeling o.l.v. een gids VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijssen, Troelstra- weg 473,16.00 uur: Kleutergym VROUWENPOLDER Dorpsdijk, 13.00-17.00 uur: Openstelling Pelgrimskerk ZOUTELANDE Willibrordusplein en Langstraat, 10.00-19.00 uur: Seizoensmarkt. FIETSENSTALLING OPEN >W DELTA CYCL.E! www.arduin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38