Kane is een geweldige afmaker RUSSIA2018 4 Weg vrij voor onderhoudsbasis Deense energiereus Het bedrijf heeft alle vergunningen voor de bouw binnen. Eerder dit jaar sloot 0rsted al een overeen komst met havenbedrijf North Sea Port om de haven te mogen gebrui ken als uitvalsbasis voor bouw en onderhoud van de windmolenloca ties Borssele 1 en 2. Ook werd afge sproken dat Orsted er een kantoor mag neerzetten. De bouw begint in het vierde kwartaal van dit jaar. Het pand wordt 2100 vierkante meter groot en verrijst naast het oude douanekan toor op de kop van het oude veer- plein. Als het windpark gereed is, zullen er 50 tot 100 onderhoudsme dewerkers regelmatig vertoeven. Er komen ook steigers voor maximaal vier onderhoudsschepen. Tijdens de bouw van de windparken op zee doet het gebouw dienst als coördi natiecentrum. De bouw, het trans port van technici en alle andere lo gistiek wordt in Vlissingen gemana ged. Het wordt een duurzaam ge bouw vol zonnepanelen dat meer elektriciteit oplevert dan het ge bruikt. De bouw van de windparken Borssele 1 en 2 levert tot 2020 werk op voor 1000 mensen. Met het on derhoud zijn de komende 25 jaar blijvend tussen de 100 en 200 di recte en indirecte banen gemoeid. De HZ University of Applied Sci ences en mbo-school Scalda spelen op die ontwikkeling in met oplei dingen voor windmolenmon teurs. Orsted ziet uit 'naar samen werking met lokale en regionale Orsted zorgt voor extra banen in de offshoresector partners', zegt Jasper Vis, directeur Nederland van Orsted. Hij onder streept dat Vlissingen al een spring plank is voor de bouw van windpar ken op zee en verwacht veel van de lokaal beschikbare kennis. Alge meen directeur Jan Lagasse van North Sea Port is blij met de komst van de energiereus naar Vlissingen. „Orsted zorgt voor extra banen in de offshoresector. Dat zal veel toege voegde waarde opleveren." Windpark Borssele 1 en 2 komt voor de monding van de Wester- schelde en ligt 22 kilometer uit de kust. De 94 turbines van elk 8 me gawatt geven een vermogen van 752 megawatt. Genoeg om jaarlijks een miljoen huishoudens van stroom te voorzien. Eind 2020 moet het ope rationeel zijn. Blauwwind, een consortium van Shell, Van Oord, Eneco en Mitsu- bishi/DGE, bouwt Borssele 3 en 4. Dat is ongeveer even groot als 1 en 2 en komt ernaast te liggen. Het totale windpark levert 2500 megawatt, ge noeg om aan twee miljoen huis houdens stroom te leveren. Als fanatiek Spurs- supporter ben ik blij met Kane in de spits Hotspur te kijken, de club van mijn hart." „Ik kijk de WK-wedstrijden meestal thuis of bij mijn vader en moeder. Mijn vader is nog een stuk fanatieker dan ik. We praten vaak Nederlands te gen elkaar, maar switchen net zo mak kelijk naar het klassieke 'cockney' En gels. Mijn zoons zijn in Nederland ge boren, maar voelen zich toch ook echt Engels. Zij kijken altijd mee." „Voor mij is daar maar één antwoord op: Harry Kane. Als fanatiek Spurs- supporter ben ik blij met Kane in de spits. Hij is een geweldige afmaker, maar ook oprecht een aardige en nor male gozer. Dat zie je terug in zijn in terviews, waarin hij zich altijd heel positief en nuchter opstelt. Het is een jongen van de club. In het stadion zin gen we altijd: 'He is one of our own'." „Het zal je niet verbazen, dat was Duitsland. Engelsen en Duitsers gaan nu eenmaal niet altijd geweldig sa men. Ook ben ik blij dat Panama de volgende ronde niet gehaald heeft. Ik heb me enorm aan hun spel gestoord. Hun gebrek aan kwaliteit compen seerden ze vooral door enorme schop pen uit te delen." FIFA WORLD CUP Gavin Jones is geboren in Dartford, vlakbij Londen. Als jonge tiener verhuist hij met zijn ouders naar Terneuzen. Daar woont hij nog steeds. Samen met zijn vrouw heeft hij twee zoons. Gavin is werkzaam als chauffeur/ controleur bij Verbrugge Terminals in Terneuzen. Vandaag gaat hij naar de achtste finalewedstrijd van zijn geboorteland tegen Colombia kijken. „Om eerlijk te zijn doet het me niet zoveel als het volkslied gespeeld wordt. Ik ben absoluut supporter van het team, maar woon alweer bijna veertig jaar in Nederland. De afstand met Engeland wordt daardoor steeds groter. Toch ben en blijf ik een Engels man. Elk jaar kom ik er sowieso nog een paar keer om naar Tottenham Brand in schuur doorverreiker Wildkampeerders op de bon geslingerd Bedrijf ontruimd wegens lekkage Co2 VLISSINGEN Collecte levert Oranje Fonds 15 mille op dinsdag 3 juli 2018 Bouw servicekantoor Orsted in haven mag 0rsted, de Deense energiereus die de helft van het windpark Borssele voor de Zeeuwse kust aanlegt, kan beginnen met de bouw van zijn onderhoudsbasis aan de Buitenhaven in Vlissin- gen. Frank Balkenende Vlissingen - Jan Lagasse, directeur North Sea Port Gavin Jones: „Ik ben en blijf een Engelsman." fotopeter nicolai -Gavin Jones 2. Met wie gaat u kijken en waar? 3. Op welke speler heeft u de hoop gevestigd? 4. Van mij mag iedereen wereld kampioen worden, behalve... Bas Dingenouts 1. Voelt u zich trots als het Engelse volkslied wordt gespeeld? RILLAND In een schuur bij een boer derij aan de Tweedeweg bij Rilland is gisterochtend rond 05.00 uur brand uitge broken. In de schuur stond een verreiker in brand. Er is niemand gewond geraakt. Het voertuig werd in de schuur grotendeels geblust en is daarna naar buiten ge sleept om verder afgeblust te worden. Het sein brand meester kon om 05.40 uur gegeven worden. Er werden een blusvoertuig en een wa tertankwagen ingezet. VEERE De politie heeft in de nacht van zondag op maandag drie bekeuringen uitge schreven voor kamperen in het wild. Alle overtredingen werden gemaakt in de ge meente Veere. De wildkampeerders pro beerden de nacht op ver schillende manieren door te komen: in een auto bovenop de dijk, in een tent in de dui nen en in een camper op de dijk. SLUIS Een bedrijf in de Sint Anna- straat in Sluis is gistermor gen ontruimd nadat er een hoge concentratie Co2 was gemeten. Oorzaak was een lekkage die was ontstaan tijdens werkzaamheden in de machinekamer. Er is nie mand gewond geraakt. De brandweer is ter plaatse ge weest en heeft metingen gedaan. Er was geen sprake van gevaar voor de omge ving. Om 11.30 uur was de uitstroom van Co2 gestopt en werd het pand geventi leerd. De landelijke Oranje Fondscollecte heeft in Zeeland 15.206 euro opge bracht. Zorgorganisatie Si- loah in 's-Gravenpolder haalde het meeste geld op in de provincie: 1587,27 euro. Deelnemende organi saties mogen de helft van hun opbrengst besteden aan hun doelstelling. Het Oranje Fonds besteedt de andere helft aan sociale organisaties in de provin cie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 36