uii^sp 1 Terneuzenaar meldt zich vanwege schietpartij 3 hebben we ze dan niet tijdig in huis. We proberen het altijd op te lossen, bijvoorbeeld door ze te ver wijzen naar een collega. Ook reali seren ze zich soms te laat dat er een medicijnpaspoort nodig is als je medicijnen in het vliegtuig wil meenemen die onder de opium wet vallen, zoals slaapmiddelen of sterke pijn- medicatie. Die mag je niet in de koffer doen, omdat ze dan bevriezen. Je moet ze in je handbagage doen. En als de douane de pillen ziet, kan dat zon der medicijnpaspoort problemen geven." Hein Cieraad van het gelijkna mige autobedrijf in Vlissingen tuurt ingespannen in het inwen dige van een Fiat Punto. „Deze start alleen nog maar in de noodloop. De eigenaar zou het fijn vinden als hij op vakantie harder dan honderd kan rijden. Dus hij moet snel ge fikst worden." Avonduren Van die 'last minutes' staan er in en om de garage wel meer. „Ik schat dat een kwart van wat er in deze tijd komt, 'nog even' voor de vakantie gerepareerd moet worden. Meestal zijn het dingen als een lampje dat al heel lang brandt of andere zaken die al langer spelen. Maar dan - ze komen 's morgens en 's avonds moet het in orde zijn." Voor zijn vaste klanten werkt Cieraad des noods in de avonduren en het weekeind door. „Van onze eigen mensen is er in de vakantieperiode ook altijd een met vakantie. Het zijn moeilijke dagen. We zitten tot 18 juli eigenlijk al vol." Dierenpension Schouwen-Dui- veland heeft geen plek meer voor de katten en honden van vakantievie rende baasjes. „Ze komen zelfs van Als de douane de pillen ziet, kan dat problemen geven boven Amsterdam", geeft Maljart Broekhuizen van het dierenpen sion aan. „Bij een noodsituatie zoe ken we natuurlijk altijd mee naar 3 het." FOTO LEO ADRIAANSEN een oplossing. Dan sturen we de mensen door naar een opvang in Wouwse Plantage. Maar als mensen een dag voor de vakantie begint nog even met hun huisdier komen aan zetten, wat wel eens gebeurt: vol is vol." ANWB De ANWB houdt speciale zomer- checks om 'last minute'-problemen te ondervangen. „Dan kijken we met de wegenwacht de auto na", vertelt woordvoerder Markus van Tol. „Over het algemeen gaan Ne derlanders goed voorbereid op va kantie. Check tijdig je bandenspan ning, verlichting, olie, ruitenwis- servloeistof, koelvloeistof, de aan vraag van de milieustickers en het autovignet. Op onze website staat ook een overzicht van afwijkende V" verkeersregels in verschillende lan den." Veel kan onderweg - of aan de grens van het vakantieland - nog geregeld worden, maar niet alles. „Die milieusticker kun je alleen on- line bestellen en het duurt even voor je hem binnen hebt. Ben je die vergeten, dan mag je sommige plaatsen niet bezoeken." Bereid je eerder en beter voor op je vakantie, is in het algemeen de tip. Want voorpret is óók pret. Terneuzen wordt zondagavond laat opgeschrikt door een reeks knallen in het centrum. Het blijken schoten te zijn: verschillende mensen haas ten zich naar het politiebureau aan de Rosegracht om dat te melden. Rond half twaalf is er ineens een hoop commotie op de nabijgelegen Schuttershofweg. Als de politie er arriveert, is er een 21-jarige man uit Sint-Niklaas licht gewond. Vier mannen zijn na de schietpartij weggerend, in de richting van het centrum van Terneuzen. Kogel Het slachtoffer wordt met de am bulance naar het ziekenhuis ge bracht en de straat, waar winkel centrum Schuttershof en verschil lende bedrijven huizen, wordt vlak na de kruising met de Axelsedam afgezet met linten. De politie be gint een onderzoek en agenten kammen doelbewust de omgeving uit. Er worden foto's gemaakt en er wordt sporenonderzoek gedaan. Speurders vinden een kogel, waarna een politiehond wordt in geschakeld. Die loopt onderzoe kend heen en weer op het bijna lege parkeerterrein, naast de ingang naar de parkeergarage. Ook de oranje muur van het accountants- De man van achttien die zich heeft gemeld, zou één van hen kunnen zijn kantoor aan de andere kant van de straat, naast de 'parkeerput', wordt onderzocht. Een bergingsbedrijf ta kelt een in beslag genomen auto weg. De politie houdt ook een man van 21 uit Beveren aan - hij moest nog DNA afstaan en was daar niet voor op komen dagen. De gewonde man is inmiddels behandeld en mag daarna naar huis. Het onderzoek van de politie is maandag nog in volle gang. Er wordt ook nog gezocht naar de mannen die wegrenden. „De man van achttien die zich heeft gemeld, zou één van hen kunnen zijn", zegt een politiewoordvoerster. Hij wordt nog verhoord. Op straat is niets meer te merken van het inci dent. Alleen een stukje overgeble ven rood-wit afzetlint flappert nog aan de paal van een verkeersbord. Het is op de Schuttershofweg net zo druk als anders. De parkeerplaat sen staan allemaal weer vol, men sen lopen het winkelcentrum in en uit. Bang om gewoon weer aan het werk te gaan of boodschappen te doen, zijn ze niet. „Ik heb het net pas gehoord", zegt een winkelier Ik woon hier vlakbij, en heb zelfs helemaal niets gehoord die zijn winkel open doet. Er zijn ook omwonenden die de sirene 's avonds hebben gehoord, maar zij kregen niet bewust mee wat er aan de hand was. „Ik woon hier vlakbij, en heb zelfs helemaal niets ge hoord", zegt een omwonende. dinsdag 3 juli 2018 de tentstokken? SS - Simone Lemmens, apotheker Apotheker Simone Lemmens: „Hamsterweken, zo noem ik Hein Cieraad is druk aan het werk. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Een 18-jarige Terneuzenaar heeft zich gisteren bij de politie gemeld, na de schietpartij van zondagavond aan de Schutters- hofweg in zijn woonplaats. Er wordt nog gezocht naar drie an dere mannen die wegrenden. Sophie Stockman Terneuzen - Politiewoordvoerster - Omwonende

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35