g-3 Vertel eens wat nieuws 'Boze burger' centraal tijdens congres vakantie Zwemverbod voor deel Neeltje Jans Panne 2 Met de grote vakantie voor de deur slaat in sommige gezinnen de paniek toe. Want hebben ze wel alles in huis voor de reis? ZOMER KLAAR VOOR DE REIS? Commentaar De Tour de France 2018 begint in stijl. Dat komt door de wonderbaarlijke vrijspraak van viervoudig winnaar Chris Froome. De wielerunie UCI is tot de conclusie gekomen dat Froome's lichaam bijzonder reageert op normaal gebruik van het astmamedicijn salbutamol. Daarom zijn de sporen van dit verboden middel in zijn urine verdacht hoog. Hier moet de wereld het mee doen. Ook het tijdstip van dit oordeel roept vra gen op. Minder dan een week voor de start, een dag na het nieuws dat de Tourorganisatie Froome wil weren. Het kan alle maal in orde zijn, maar wie gelooft het? Dat is het grote pro bleem van het professionele wielrennen. De reeks dopingaffai- res is zo lang, en de reputatie van bonden en ploegen is zo slecht, dat iedereen de schouders ophaalt. Weer een geval van doping? Weer een verdachte winnaar van de Tour? Toch vrij spraak? Vertel eens wat nieuws. Fanatieke wielerfans zal het worst wezen. Zij weten wel dat hun sport niet eerlijk is, maar hun bewondering voor de renners heeft de overhand. Alle andere sportliefhebbers zijn ook nog wel onder de indruk van kanonnen als Chris Froome en Tom Dumoulin, maar zij verlangen toch vooral eerlijke sport. Dat je in een spannende bergetappe niet steeds hoeft te denken: is dit eigen kracht of komt die inspanning uit een potje? Zelfs als het complete peloton voortaan niets meer slikt, snuift of spuit, dan nog zal het vele jaren duren voor het wielrennen geen bijsmaak meer heeft. Zo diep is de sport gezakt. Zelfs als alle wielrenners vanaf nu helemaal schoon rijden, zal het jaren duren voor de bijsmaak weg is Spreker tijdens het congres is pro fessor doctor Arthur Ringeling, emeritus hoogleraar Bestuurs kunde aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Hij gaat in op het ongenoegen van inwoners over hoe de politiek functioneert, waar die ontevreden heid vandaan komt en of er iets aan te doen is. Tijdens eerdere symposia kwa men thema's aan bod als 'Heeft de jeugd de toekomst nog?', 'Gemeen ten op weg naar 2020; wat verdient aandacht?' en 'Het populisme op lo kaal niveau'. Het symposium is bedoeld voor Zeeuwse bestuurders, maatschap pelijke instellingen en andere be langstellenden. De bijeenkomst be- Arthur Ringeling gaat in op het ongenoegen van inwoners over de politiek gint om 14.00 uur in multifunctio neel centrum De Stadsweide in Kortgene. Geïnteresseerden kun nen zich aanmelden bij griffier Kees Poortvliet: k.poortvliet@noord-be- veland.nl of 0113-377312. ALMANAK Ze kregen vrijkaartjes voor Con cert at Sea, dus die Vlissingse vriendinnen konden eindelijk weer eens een avondje op stap. Het uitje werd zorgvuldig voor bereid en daar gingen ze. Maar ze waren nog niet bij Re- nesse of de auto viel stil. Paniek in de berm, want het zou nog wel even duren eer de ANWB er zou zijn. Gelukkig werden ze opgepikt door een stel aardige Middelbur gers. Opgevouwen in een Prius zetten de vrouwen hun tocht voort. Tot de chauffeur een kreet slaakte en zijn auto naar de kant rolde. De benzine was op. Concerten op carillon stadhuis y-/.:V Historische Markt in centrum Veere Geld voor speeltoestel RITTHEM SGP: Overlast naaktlopers De leukste winkel ter wereld heeft hij, vindt Ko Mechielsen van Kam- peercentrum Mechielsen in Vlis singen (en Noordwelle). „Iedereen die hier komt is in vakantiestem ming", verklaart hij vrolijk. Komt nog bij dat Mechielsen nogal eens mensen op het laatste moment uit de brand kan helpen. „Dat is het leukste." Op de camping kunnen kleine dingen opeens heel belang rijk blijken: de gordijnrunnertjes, de koelkastsluiting, toiletonderde len voor het chemische toilet, ha ringen en elastiekjes. Ook scheerlij nen, tentstokken, luchtbedden en slaapzakken staan boven aan het lijstje met ontbrekende maar on misbare zaken. Iedereen weet zeker dat het vorig jaar opgeruimd is, maar waar het nu is - een raadsel. En dat is dan vooral een probleem voor de categorie kampeerders die tot het laatst wacht met inventari seren of proefkamperen. Mechiel sen: „Bedenken ze opeens dat ze overmorgen op vakantie gaan en nog geen tent hebben. Ja, dat komt voor." De week voor de grote vakantie is het superdruk bij Me chielsen. Harm Dijk stra heeft zijn tent op gezet op een camping in Westkapelle: proef kamperen voor Spanje. En ja, hij mist een hoop spullen, zegt de Ba- rendrechter. „Ventilator, koelbox, schaduwkoepel, campingkastje, tentharingen", somt hij op. Een half uur later is hij nog rustig aan het rondkijken. Straks valt er heel wat af te rekenen. „Ik heb mensen die binnenkomen voor een zakje ha ringen en de deur uitgaan met een nieuwe caravan", glimlacht Me chielsen. Apotheek Bij Apotheek Tholen is het num mertjes trekken. „De hamsterwe ken, zo noem ik die dagen voor de vakanties altijd", zegt apotheker Si- mone Lemmens. „Mensen willen voor langere tijd medicatie meene men en wachten vaak langer dan nodig om die te bestellen. Soms Bedenken ze opeens dat ze overmorgen op vakantie gaan en nog geen tent hebben Er worden verschillende verbods borden geplaatst om zwemmers te waarschuwen dat in de hele haven niet meer gezwommen mag wor den. Het verbod is ingesteld van wege de sterke stroming in het ge bied. De havenmond is de afgelopen jaren dichtgeslibd en daardoor is het niet langer verantwoord om daar het water in te gaan. De kans bestaat dat zwemmers door de stroom meegesleurd wor den in de richting van de ooster- scheldekering. Er mag nog wel gerecreëerd wor den op de strandjes in de Vluchtha ven. Op het Noordzeestrand, dat aan de andere kant van de dijk ligt, mag wel gewoon gezwommen worden, meldt de Stichting Strand- exploitatie Veere. Badgasten Het strand is vooral in de zomer po pulair bij badgasten. Ook veel cam pers komen naar Neeltje Jans om te recreëren. Handhavers van Rijkswaterstaat zullen toezien op naleving van het zwemverbod. dinsdag 3 juli 2018 Vertrouwen, boze burgers en de geïnstitutionaliseerde politiek. Zo luidt het thema van het jaar lijkse symposium van de ge meente Noord-Beveland, dat vrijdag 19 oktober voor de twaalfde keer plaatsvindt. Ellen Jobse Kortgene Tip? redactie@pzc.nl VEERE David van der Vlies, bei aardier van Veere, speelt zaterdag de eerste van de reeks (7 juli, 21 juli, 28 juli, 18 augustus en 28 augus tus) gratis zomerconcer- ten op het carillon van het stadhuis. De muziek is in de hele stad te horen. In de speciale luistertuin aan de Stadhuisstraat 1 is de beiaardier ook live te vol gen op een scherm. Aan vang steeds 19.00 uur. De tuin is een half uur voor aanvang open. VEERE De Historische Markt in Veere staat vanaf van daag weer op de Markt. Elke dinsdag van 10.00 tot 17.00 uur staan er kraampjes in het centrum en worden er oude am bachten gedemon streerd. Vandaag laat een touwslager zijn vak zien. Tot en met 4 september komen ook een scha rensliep, een hoefsmid en een schaapscheerder aan bod. VLISSINGEN Basisschool De Wissel heeft tijdens het jaarlijkse Pleinfeest geld ingeza meld voor een maat schappelijk doel voor kin deren in Vlissingen. Een deel van het geld komt ten goede aan Speeltuin Lammerenburg. Leerlin gen van de Wissel heb ben de cheque ter waarde van 750 euro af gelopen vrijdag overhan digd aan het bestuur van de speeltuin. Het geld wordt besteed aan een speeltoestel. Dorpelingen, recreanten en toeristen ervaren overlast van naaktlo pers op en rond het 'caissonstrandje', ving de SGP-fractie op tij dens de vergadering van Dorpsraad Ritthem. Op 'homo-datingsites' zou het strandje worden aangeprezen. De fractie vraagt het college de overlast aan te pakken. Waar zijn Ondine van der Vleuten Vlissingen - Ko Mechielsen STRE Met ingang van vandaag, dins dag, geldt bij de Vluchthaven op Neeltje Jans een zwemverbod. Maurice Steketee Neeltje Jans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34