1 1 Tactisch heel voorspeelbaar PKM 19 Voorspelling van de dag OD KOerS «Rusland Onderling Topscorers mysterie. Wat die verzameling top talent echt waard is, wordt vrijdag pas duidelijk als Brazilië opdoemt in de kwartfinales. Dan zal blijken of België om kan gaan met die zelf benoemde favorietenrol of dat ze in de stijl van die 'arrogante Hollan ders' een te grote broek hebben aangetrokken. Zeker is: vrijdag tegen Brazilië wordt er meer gevraagd en geëist dan tegen Japan. Het affiche van de kwartfinale prikkelt in elk geval. Worden we verleid door de drib bels van Neymar, of doet Hazard een greep naar de troon nu Messi en Ronaldo via de achteruitgang zijn verdwenen? Coutinho, De Bruyne, Mertens, Willian; zet die namen achter elkaar en je hebt de klanken te pakken van een winnend WK- lied. Of wat te denken van Lukaku versus Miranda en Silva. Alleen de gedachte aan die duels brengt de liefhebber op voorhand al in ver voering. De gordijnen kunnen weg, het podium der grootheden is nu aan de Belgen. Finale Column MAARTEN WIJFFELS Een zege zat er niet in. Maar eindelijk brak er gisteren weer eens een ploeg met het ver stikkende patroon van dit WK. Mexico zette 30 minuten druk op de opbouw van Brazilië en legde tóch even wat kwetsbaarheden bloot bij misschien wel de grootste titelfavoriet. Maar het is een uitzondering, helaas. Steeds meer is dit het WK van de schrijnende paradox. Veel wedstrijden zijn als schaakduels, wat kijkers het idee kan geven dat ze het WK van de tactische meesterwerken zien. Maar dat is dus die tegenstel ling: het voetbal was tactisch juist zelden zo voor spelbaar als nu. Bijna elk land doet al t4 dagen lang hetzelfde: op eigen helft twee rijtjes van vier man optrekken als de tegenstander de bal heeft. Iedereen verdedigt gedisciplineerd mee in zone, ook de 9de en rode veldspeler die soms als enigen nog met een voetje op de vijandelijke helft staan. Oké, de spanning vergoedt nog het één en an der. Maar zoals een grote Nederlandse trainer na de poulefase verzuchtte: dit WK toont de teloor gang van de tactische coach. Bij het WK in 2014 vari eerden coaches nog wel in hun aanpak. In de achtste finales was Oranje tegen Mexico toen een sprekend voorbeeld. Met Dirk Kuyt, die op drie posities in één wedstrijd speelde. Oranje schakelde tussen 5-3-2,4-3- 3 en 3-3-4. Louis van Gaal en zijn Mexicaanse collega dreven elkaar tot het uiter ste. Oranje won. Bij Oranje kwamen dat WK de A-, B-, en zelfs de C- variant voorbij in wedstrij den. Dit WK is als Spanje: meer dan rooo passes geven tegen Rusland, maar bijna allemaal breed en terug. Zelfs geen glimp van een plan B. En dan kom je als vanzelf op Ronald Koeman en wat hij na de eerste ronde zei in deze krant: „Oranje zou bij dit WK zeker geen slecht figuur hebben geslagen." Het leverde een stroom aan reacties op. Zowel positief als negatief. bouwt nu óók aan zo'n compacte strijdwijze. Maar: hij is een coach die nog wél durft te veranderen in wedstrijden. De eerste vier oefenduels onder zijn leiding gaven daar al blijk van. Neem de ingreep in Slowakije na een barre eerste helft. Een agressieve Ruud Vormer erbij op het midden- 1 veld bracht al een verschil. Je mag aannemen dat Koeman iets bedenkt om straks Antoine Griezmann of Kylian Mbappé te bespelen als Oranje in september Frankrijk treft. Vrienden zijn ze niet, hij en Van Gaal. Maar ze zijn wel van de zelfde kerk als het gaat om het beïn vloeden van wedstrijden als trainer. Koemanen Van Gaal zijn van dezelfde kerk bij het beïnvloeden van duels dinsdag 3 juli 2018 GO Ga er lekker voor zitten: Colombia - Enge land wordt een kraker. Spannend tot en met de laatste seconde. Na 120 minuten is het 1-1 en volgen er strafschoppen. En dan ver liest Engeland, zoals bijna altijd na penalty's. Colombia en Enge land speelden 5 keer tegen elkaar. Colom bia won nog nooit, Engeland 3 keer. 1. Harry Kane (Eng) 2. Romelu Lukaku (Bel) 4 Cristiano Ronaldo (Por) 4 4. Artem Dzjoeba en Denis Tsjerisjev (Rus), Edinson Cavani (Uru), Kylian Mbappé (Fra), Diego Costa (Spa) 3 blijft raadsel 1 België - Japan 3-2 1 0-1 48. Haraguchi 0-2 52. Inui 69. Vertonghen 1-2 74. Fellaini 2-2 90+4. Chadli 3-2 Opstellingen Courtois Kawashima Alderweireld Sakai Kompany Yoshida Vertonghen Shoji Meunier Nagatomo Witsel Haraguchi De Bruyne 81. Honda Carrasco Shibasaki 65. Chadli 81. Yamaguchi Mertens Kagawa 65. Fellaini Hasebe Lukaku Inui E. Hazard Osako Scheidsrechter: Diedhiou (Sen) Toeschouwers: 41.466 0 Spanje 1 (3) Kroatië 1 (3) Denemarken 1 (2) 'ïÊL m O Zwedenvandaag v* vfrwv" m O Zwitserland 16.00 ,Vl W Colombia Engeland O Frankrijk 4 Argentinië 3 Uruguay 2 O Portugal 1 j Brazilië 2 O Mexico 0 A1: Layün (7) gaat op de enkel van Neymar staan. q België 3 2: De Braziliaanse vedette schreeuwt het vervol- I japan 2 gens uit van de pijn. fotos photo news Kwartfinale 0 Rusland za7juli Kroatië 20.00 Halve finale wo 11 juli -<C~\ 20.00 za 7 juli 16.00 zo 15 juli 17.00 Kwartfinale O Frankrijk vr6juli UrucJuay 'ö0° Halve finale di 10 juli 20.00 Brazilië vr 6 juli 3e/4e plaats België 20.00 za 14 juli 16.00 Ik denk dat Koeman er weinig geks mee zei. Hij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19