II 7 De brief met de prijs was in de vergetelheid geraakt Arnold Neuhaus (90) won in 1935 een rondvlucht boven Amsterdam bij een prijsvraag van KLM. Hij haalde zijn ticket nooit op, tot vorig jaar de brief thuis opdook. Dankzij een kleindochter verzilverde hij alsnog zijn prijs voor een vlucht in een oude Dakota. Het zat 'm misschien wel in dat ene zinnetje in de brief, waarin KLM het heuglijke nieuws bracht. De jonge Arnold Neu haus had de etalageprijsvraag 'met succes bekroond' en daarmee een ticket voor een vrije rondvlucht bo ven Amsterdam gewonnen. 'De da tum waarop je deze vlucht wil ma ken kan je in overleg met ons bepa len', schreefW.H.E. Nieuwenhuys van KLM op 16 november 1935. Dat opa 'Nol' de prijs pas in 2018 kwam innen, had niemand ver wacht. Neuhaus zelf ook niet. „De brief was in vergetelheid geraakt", vertelt hij. „Ik vond 'm toen ik thuis spullen aan het opruimen was. Mijn kleindochter heeft contact met KLM gelegd. Toen kon ik alsnog mijn prijs verzilveren. Dat was een enorme ver rassing." De verlate rondvlucht van opa 'Nol' uit Heiloo was al eind april, maar het werd onlangs pas gedeeld op het blog van KLM. Het is het bij zondere verhaal van een jongens droom die al in 1935 begon, maar door omstandigheden in duigen viel. Etalages Neuhaus woonde destijds aan de He rengracht in Amsterdam. Elke keer als hij van huis naar school liep, kwam hij langs het passagekantoor aan een kleindochter, toen ze met de tram langs de plek reden waar des tijds het passantenkantoor stond. Zij vond het zo'n bijzonder verhaal dat ze contact legde met KLM. Opa 'Nol' was net 90 jaar geworden en, zo vertelde ze, hij was nog steeds in staat om deze prijs uit de vorige eeuw in ontvangst te nemen. van de Koninklijke Luchtvaart Maat schappij voor Nederland en Kolo niën. De KLM-kantoren in Amster dam, Rotterdam en Den Haag schre ven in oktober 1935 een wedstrijd voor de jeugd uit. Ze moesten alle fouten in de etalages ontdekken. „Het was kinderlijk eenvoudig", her innert Neuhaus zich. „Een vliegtuig waar geen staartvlak op stond, dat soort kleine grapjes. Ik moest alles op een papiertje invullen." Alleen al in Amsterdam waren er 500 inzendingen. Enkele weken later lag de brief van KLM op de deurmat. Ook in de krant werd Neuhaus ge noemd als een van de prijswinnaars. „Ik was zo trots als een aap. Welke jongen van 7 kon in die tijd vliegen?" Om het ticket te bemachtigen, moesten zijn ouders per brief toe stemming geven. 'In de hoop dat dit zo mogelijk op een Zondag kan ge schieden, daar denkelijk één van de huisgenoten hem dan kan vergezel len naar hogere sferen', schreef zijn vader aan KLM. Kort daarna kreeg het zusje van Neuhaus roodvonk. Vanwege be- smettingsgevaar mocht het gezin geen contact met de buitenwereld hebben. „Dat was een hele toestand", vertelt Neuhaus. „Ik mocht zes we ken niet naar school. Mijn zus lag geïsoleerd in een kamer. Alleen de dokter en mijn moeder mochten bij haar komen. De brief van KLM is ge woon blijven liggen." Vorig jaar dook die brief plotseling op, toen Neuhaus aan het opruimen was, inclusief het krantenbericht, de toestemmingsbrief van zijn vader en de envelop van KLM. Hij vertelde het Geheim De KLM vond het een fan tastisch verhaal. In het diepste geheim werden de voorbereidingen getroffen. Net als zijn vader toen schreef, zei echtgenote Trees - onderdeel van het complot - nu ook dat zondag de beste dag was voor de vlucht. Want dan had hij altijd zijn nette kleren aan. Zo stonden op een zondag opeens twee KLM-stewardessen in de tuin om Neuhaus mee te nemen. In een oude Ford A Tudor uit 1930 werd hij naar Schiphol gereden voor een rondvlucht met een Dakota DC-3. Samen met zijn achterkleinzoon Jagger, 7 jaar oud, zoals Neuhaus in 1935 eigenlijk als 7-jarige aan boord had moeten stappen. „Ik heb mijn achterkleinzoon alles over de Dakota verteld. Ik kan me uit mijn eigen jeugd de Londen-Melbourne-race herinneren, die met dit soort vlieg tuigen plaatsvond. Ik knipte toen alle knipsels uit de krant." Deze prijsvlucht duurde nog geen halfuur. Over Amsterdam, richting Noordzeekust en via Petten terug naar Schiphol. Voor Jagger, die piloot wil worden, was het 'de mooiste dag van zijn leven'. Neuhaus: „We had den geluk dat de bollenvelden in bloei stonden. Het was prachtig." Zonvakantie Paradera Park (appartementen) maandag 2 juli 2018 GO Droomvlucht na 83 jaar Tonny van der Mee Heiloo Maatschappij voos Necspuanc en Koloniën h.v AMSTERDAM. Arnold Neuhaus Arnold Neuhaus geniet met achterkleinzooon Jagger intens van de rondvlucht met een Dakota. Hij won de prijs in 1935, maar vond de brief pas onlangs terug. FOTO'S RAMON STALENHOEF Een ideale keuze voor reizigers die op zoek zijn naar rust, ontspanning en uitzonderlijke service. Inclusief privé-transfer Tropische oase met hangmatten 1/ Intiem en authentiek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7