NYNKE DE JONG Coalitie wijst ander publiek bestel niet af 6 Column Paul Römer stelde zaterdag in deze krant voor om omroepen verder te laten gaan als productie huizen. Dan zijn zij niet langer verzekerd van zendtijd, maar zul len zij alleen programma's op te levisie krijgen als de NPO deze bestelt. Het plan geldt als een drastische wijziging, want de tra ditionele omroepen krijgen dan veel minder zeggenschap. VVD en CDA vinden de ge dachten van Römer interessant, zeker nu de komende tijd over de toekomst van de publieke omroep moet worden besloten. „Ik ben blij dat mensen uit de publieke omroepen nadenken over hoe de NPO er nu en in de toekomst uit zou kunnen zien. Focus op kern taken, op wat de toegevoegde waarde van de NPO is, is wat de WD betreft altijd een goed idee", zegt Kamerlid Dilan Ye§ilgöz. Ook CD A'er Harry van der Mo len noemt het voorstel boeiend. „Iemand die de eigen organisatie ter discussie stelt moet altijd ge hoord worden. Het is wel belang rijk, daar zit wel een punt van aandacht, dat er pluriformiteit blijft bestaan." Het kabinet kondigde in no vember aan dat de publieke om roep moet bezuinigen voor het komende jaar. Het zou gaan om een bedrag van zo'n 6o miljoen euro. Volgens minister Slob kan dat geld deels uit de spaarpot van de NPO komen. Daarnaast wordt de discussie gevoerd over het meerjarenplan voor de NPO, met name na 2020, waar Römer zich nu in mengt. i Omroepen zijn niet langer zeker van zendtijd op de NPO Volgens D66-Kamerlid Joost Sneller is het 'prettig' dat hij dat tijdig doet. „Ik hoop dat meer mensen zich gaan uitspreken, want dan kunnen we minder ad hoe kijken naar wat er nodig is. Ik vind dit een boeiend voorstel, maar ben ook vooral benieuwd hoe collega's van hem dit zien." Punt van zorg is dat door pro gramma's als Andere Tijden, Tegen licht en Brandpunt+ minder zend tijd krijgen of dreigen helemaal te verdwijnen door de bezuinigin gen voor 2019. Minister Slob noemt die zorg 'voorbarig'. Steeds meer getroffen personen vertrouwen inmiddels op een preparaat met een wereldwijd unieke bifido-bacteriestam. imea De afgelopen maanden zat ik in een verrukkelijke ba bybubbel. Ik volgde heus het nieuws nog, wond me op over de politiek, de sport en de overige berichten. Maar dikwijls bestond mijn dag uit niets meer dan een rondje wandelen, een baby aan de borst drukken en du- plobouwwerken ma ken met onze dochter van twee. Het waren heerlijke weken. En ik heb er volop van genoten, we tende dat kleine kinderen in een vloek en een zucht volwassen zijn. Twee keer met mijn ogen knippe ren, en mijn zoon heeft zijn brom merrijbewijs. een bijzonder vro lijke kijk op het le ven geeft, mits alles goed gaat natuur- tZij verwonderden zich om onze enorme Abe met zijn Friese genen deren of achterkleinkinderen. Over oppasdagen, eerste stapjes en logeerpartijtjes. Of over hoe ze zelf nooit kinderen hebben kunnen krijgen. Over het levenslange ver driet dat daarmee gepaard gaat. De wereld is soms stom en on rechtvaardig. Onze wijk is ook geen Punica Oase. Nergens in Utrecht branden er zoveel auto's af als hier. Ook hier zijn er kloven en tegenstellingen. En ik wil hier ook echt geen zoetsappig verhaal van maken. Maar ik zou al die opinie makers en politici die denken dat de ondergang van ons land aan staande is, eens een wandelwagen in handen willen drukken. Loop eens een rondje met een baby, en maak een praatje met alle mensen die hem in zijn mollige spek- beentjes komen knijpen. De problemen verdwijnen er niet mee, maar je blik op je omge ving wordt er veel positiever van. lijk. Want er is niks zo balsemend voor de ziel als een rondje wande len met een kinderwagen. Ik woon in een Utrechtse wijk met een zeer diverse populatie. Je hebt er de hoogopgeleide dertigers met hun jonge kinderen, en vele ras-Utrechtse opa's en oma's. Hier wonen mensen met voorvaderen uit alle windstreken. Mensen met allerhande politieke voorkeuren. Bijna allemaal heb ik ze de af gelopen weken bij de wandel wagen zien staan. We maak ten een praatje, in supermarkt of in de speeltuin. Zij verwonder den zich om onze enorme Abe, die met zijn Friese genen alle groeicurves tart, en bijna alle maal vertelden ze hun eigen ver haal. Over hun eigen kinde ren, kleinkin- maandag 2 juli 2018 GO @Nynke Wandelwaaen Coalitiepartijen VVD, D66 en CDA vinden het pleidooi van NTR-directeur Paul Römer voor een andere inrichting van de publieke omroep 'interes sant'. Edwin van der Aa Den Haag advertentie GEZONDHEID Prikkelbare Darm Syndroom volop in de publiciteit meer duidelijkheid hebben verkregen over de mogelijke oorzaken. die juist op dat punt uitkomst kan bieden. Opmerkelijke studieresultaten: unieke bifido-bacterie kan helpen Onderzoekers hebben bij de zoektocht naar een effectieve behandeling van de symptomen vastgesteld dat de in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige bifido-bacteriestam B. bifidum MIMBb75 zich rechtstreeks op de darmwand afzet. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darm- wand. Een klinisch onderzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de getroffen personen significant af namen. De wetenschappers stel den vast dat de levenskwaliteit van de betreffende personen er in significante mate op vooruitging. Het bijzondere aan B. bifidum MIMBb75 B. bifidum MIMBb75 is alleen aanwezig in Kijimea Prikkelbare Darm (apotheek) s Deze bacteriënstam is wereldwijd uniek en hecht zich effectief aan de darmwand. Hij kan de symptomen van een prikkelbare darm signifi cant verminderen en daardoor ook de levenskwaliteit van personen met het Prikkelbare Darm Syndroom verbeteren. B. bifidum MIMBb75 kon in een klinisch onderzoek meet bare successen boeken: bij een gedeelte van de deelne mers toonde het onderzoek aan dat hun darmklachten significant werden verminderd. Uitsluitend verkrijgbaar via de apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm (Z-Index 16273222) Kijimea Prikkelbare Darm is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heeft vastgesteld. Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG approval No. 4342-1117-1692 En ik heb ervan ge noten omdat het le ven met een baby je Verstopping of diar ree, winderigheid, een opgezette buik of buikkrampen - wie herhaaldelijk last heeft van één of meerdere van deze symptomen, heeft in veel geval len een prikkelbare darm. Lange tijd is het Prikkelbare Darm Syndroom een kwaal geweest die nauwelijks de aandacht trok. Maar daarin is het nodige veranderd. Inmid dels lijden circa 3,5 miljoen mensen in Nederland aan een prikkelbare darm. Er bestaat een effectie ve behandeling voor de symptomen. Veel mensen die er last van hebben Het Prikkelbare Darm Syndroom komt steeds meer in de pu bliciteit. Enerzijds omdat steeds meer mensen aan het Prikkelbare Darm Syndroom lijden. Dit uit zich in typische gevallen door symptomen als diarree, winderigheid, een op gezette buik of buikkrampen. De klachten blijven bij de meeste getroffen personen steeds weer optreden. Veel mensen met prikkelbare darm hebben slechts één symptoom, terwijl anderen last hebben van meerdere symp tomen die afwisselend of zelfs tegelijkertijd kunnen optreden. Anderzijds omdat wetenschap pers op zoek naar oorzaken Onderzoekers: een beschadig de darmbarrière zou de oorzaak kunnen zijn Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darm klachten bij een prikkelbare darm door een bescha digde darmbarriè re kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de beschadig de darmbarrière schadelijke stof fen en ziektever wekkers in de darmwand bin nendringen en de symptomen veroorzaken. Intussen hebben onderzoekers een wereldwijd unieke bifido-bacteriestam (alleen in Kijimea Prikkelbare Darm, via de apotheek) ontdekt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6