BOEK NU! 4 EFFeweg.nl of bel 08810 30 800 a BWGO U ZOMER 2018 DROOGTE Ipl!vjj De droogte grijpt overal in Nederland om zich heen. Boven de Veluwe heeft de brandweer luchtpatrouilles ingesteld. Elke rookpluim kan de volgende bosbrand betekenen. DE MOOISTE REIZEN OpsfapptaAfs&n, bij (a üsi cUs btAurf/ Willemsen en Jan van den Brink (42) klaar voor vertrek. Ze zullen de grond afspeuren naar rookplui men. Soms worden die veroor zaakt door boeren, die illegaal af val stoken op hun erf, maar het kan ook een oplaaiende heide brand zijn. „Dan vliegen we boven de brand om de coördinaten door te geven aan de hulpdiensten. Ook kijken we wat de gevaren zijn. Hoe staat de wind? Kan het vuur zich uitbreiden naar een camping? Moeten er mensen geëvacueerd worden?" De inspectievluchten hebben op dag één al hun nut bewezen. Op een militair oefenterrein op de 01- debroekse Heide had vrijdag ver moedelijk een hete granaat het gras in de fik gestoken. Door de stevige wind verplaatste het vuur zich snel, dus rukte de brandweer met meerdere wagens uit. „Zelf heb ik na drie keer vliegen nog geen brand meegemaakt", zegt Willemsen, een beetje tot zijn BRANDHAARDEN Zelfs het gras langs de startbaan van vliegveld Teuge kleurt geel. Al weken heeft het in Gelderland nauwelijks gere gend. De bodem is gortdroog. Bos wachters merken het op de Ve luwe. Een rondslingerend flesje dat als vergrootglas werkt of een hete katalysator van een gepar keerde auto kan het gras al doen ontvlammen. Reden voor de brandweer om sinds afgelopen vrijdag luchtsurveillances in te voeren. VanafTeuge stijgen dage lijks twee propellervliegtuigen op om boven het Veluwegebied te speuren naar brandhaarden. Het is een klus die door vrijwil ligers van de brandweer wordt ge daan. Die zijn niet moeilijk te vin den. „Er zijn ergere dingen dan drie uur boven de Veluwe rond te vliegen", zegt brandweervrijwilli- ger Eddy Willemsen (43). Al is het door de thermiek soms een hob belige rit in de kleine toestellen van Special Air Services, dat in tij den van droogte vrijwel exclusief voor de brandweer vliegt. Deze zaterdagmiddag staan Droogte in Nederland Italiaanse Bloemenrivièra en Cöte d'Azur va. €329,- Op jacht naar het Noorderlicht met Hurtigruten! I va. €1.099,- maandag 2 juli 2018 GO u BRON: KNMI Jan van den Brink (links) en Eddy Willemsen speuren met hun vliegtuig de Veluwe af naar brandjes, foto pim ras In Hengelo brak zaterdagavond brand uit in een afvalberg. Het lukte maar niet het vuur te blus sen. Een helikopter van defensie werd gisteren ingezet om brand weerlieden bij te staan. Verder was de brandweer vooral in Bra bant en Limburg druk met de be strijding van natuur- en bosbran den het afgelopen weekeinde. Onder meer in Budel brak een grote natuurbrand uit. In Caste ren ontstond tot twee keer toe een bosbrand, die beide keren snel onder controle was. Ook in Alphen grepen vlammen om zich heen. Bij de bestrijding zette de brandweer onder meer een drone in. In Hoeven ontstond een forse bermbrand. De brand weer kon voorkomen dat deze uitbreidde naar woningen in de buurt. Met zo'n brand hadden ze ook in Weert te maken, het trein verkeer tussen Roermond en Weert raakte verstoord. In Was senaar woedde even een duin brand, net als een stuk noordelij ker langs de kust in Sint Maar tenszee. Koen Voskuil Teuge •V-T, In april, mei en juni verdampte er in Nederland méér water dan er viel. Neerslag tekort 240 mm O mm Najaars aanbieding 8 daagse busreis "La Dolce Vita" en "Joie de Vivre". De Bloemenriviera en de Cote d'Azur zijn erom beroemd! Geniet van de prach tige kust, het heerlijke klimaat en het mondaine leven in de steden Nice, Cannes, San Remo en uiteraard Monaco waar alles draait om zien en gezien worden. Ervaar het zelf tjjdens deze prachtige reis! Inbegrepen 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijt 7 maal diner Welkomstdrankje Ligurische avond met live muziek Vervoer per Comfort Class touringcar Vertrekdata en prijzen 5 oktober 13 oktober 20 oktober 26 oktober ..€339, ..€339, ..€339, ..€329, 8 daagse busreis Varen met de beroemde Hurtigruten langs de Noorse fjordenkust, twee treinreizen waarbij de sprookjesach tige winterlandschappen van Noorwegen aan u voorbij trekken en de steden Oslo, Bergen en Trondheim. Wie weet ziet u bij helder weer het Noorderlicht! Deze reis zal een onuitwisbare indruk op u maken. Inbegrepen 2 overnachtingen op Stenaline (incl. ontbijt) 4 hotelovernachtingen (incl. ontbijt en diner) 1 overnachting op de Hurtigruten (incl. ontbijt) Treintickets Bergen-Oslo en Oslo-Trondheim Gidsen voor stadstours Oslo, Bergen en Trondheim Vervoer per Comfort Class touringcar Vertrekdata en prijzen 2,4 februari 2019€1.149,- 8,13 februari 2019€1.199,- 2 maart 2019€1.149,- 9 maart 2019€1.099,- GEEN AANBETALING! AlLe fouten voorbehouden. ExcLusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 4