Goud voor Steijn na bloedstollende rit Eloy Raas kan leven met tweede plek in Kruiningen 13 85STE RONDE VAN KRUININGEN Wielrenner uit Honselersdijkisde sterkste. Hij laat Middelburger EloyRaasen Lieven Anthonise achter zich. Soms is het verhaal dat aan de winnaar vastzit precies zo simpel als het gemak waarmee hij zijn zege behaalt. Andere keren is het verhaal dat aan de winnaar vastkleeft min stens zo complex als de manier waarop zijn overwinning tot stand komt. Voor de winnaar van de 85ste editie van de Ronde van Kruiningen ging het tweede sce nario op. Het was net alsof de hersenpan van Nick van der Meer zaterdag avond tien minuten voor de finish al een mapje met 'overwinning Ronde van Kruiningen 2018' had gereserveerd. Met de vastberaden heid van een winnaar reed de ren ner uit Honselersdijk (24) in de laatste kilometers weg uit het pe loton. Hij overbrugde het gat van tien seconden op de leiders Eloy Raas (Middelburg), Ramon Vleu gel (Goes) en Lieven Anthonise (Dordrecht) en vloerde hen in de sprint. Daarmee is Van der Meers niet al te eenvoudige route naar de zege genoemd. Het verhaal dat daar aan vastzit, is het verhaal van een pit tige periode. In plaats van de fiets zaten de gedachten van de Zuid- Hollander de afgelopen periode vooral bij zijn broer, bij wie enkele maanden terug een bottumor is geconstateerd. „Dat plaatst zo'n overwinning wel in perspectief', zei Van der Meer na het passeren van de finish. „Hij is twee weken terug geope reerd, daarbij hebben ze alles weg gehaald", zei hij over de gezond heidssituatie van zijn broer. „Over drie maanden weten we of hij weer helemaal gezond is. Op dit Deze overwinning is zeker ook voor mijn broer. Hij volgt mij en mijn prestaties altijd moment weten we in elk geval dat het goed met hem gaat, verder kunnen we niks doen. Het is een kwestie van afwachten." Ook tij dens de wedstrijden die de renner van Westland Wil Vooruit de af gelopen periode reed, zat hij vaak met zijn hoofd bij zijn broer. „De juiste scherpte ontbrak", vertelde hij. Dat kwam ook doordat Van der Meer dit seizoen kwakkelde met een zware keelontsteking en zich fysiek sowieso minder voelt dan verleden jaar. Zijn valpartijen waren ook niet bevorderlijk voor de juiste focus. Maar nu de situatie met zijn broer wat stabieler is, voelt Van der Meer zich weer wat vrijer op de fiets. „Ik heb weer een beetje rust gevonden. Ik had vandaag zoiets van: ik ga gewoon een beetje koersen en dan zie ik wel." Het resultaat was er naar. „Deze overwinning is zeker ook voor mijn broer. Hij volgt mij en mijn prestaties altijd. Hij staat constant voor me klaar." KOPWERK KRUININGEN Dat'de week van' het Nederlands kampi oenschap, de kermiskoers van Sint Jansteen en de Ronde van Kruiningen Eloy Raas goed ligt, moge inmiddels duidelijk zijn. De afgelopen twee jaar won de renner van ZRTC Theo Mid delkamp in Sint Jansteen. In Kruiningen eiste hij zaterdag net als in 2014 de tweede plek op. Lange tijd leek het erop dat het trio met Raas uit ging maken wie er zou winnen. „Als er nie mand meer bij was gekomen, was ik dat denk ik geweest", zei Raas, die het leeuwendeel van het kopwerk op zich had geno men. Maar op het moment dat Van der Meer aansloot, besefte de Middelburger al dat het een moeilijke opgave ging worden. „Ik wist dat Van der Meer snel was. Tja, dan kan ik wel leven met die tweede plek." In een bloedstollende rit stuurde Steijn de Celano-dochter in 51,93 seconden foutloos over het par koers. Naar later bleek gooide de pas achttienjarige puber de deur daarmee voor haar achtervolgers in het slot. „Hier ben ik ontzettend blij mee", vertelde Steijn. „De over gang van de pony's naar de paarden was voor mij best moeilijk. Het duurde even voor de klik er was met Catharina. Maar het ging steeds beter. En vandaag viel alles op zijn plaats." Het zilver was voor Marit Huige, met de met veel vermogen van de bodem ketsende ruin Uppercut. De combinatie uit Nisse kwam slecht één tiende tel tekort voor het goud. Het brons ging naar Yvonne Pleijte uit Grijpskerke, met de bloedvoor- zichtig en met veel techniek sprin gende Cardento-dochter Hanea. Tijdens de dressuurwedstrijd in Vrouwenpolder was Jolanda van Dijke uit Middelburg zaterdag in de klasse ZZ-Licht goed op dreef met de ruin Nick A. Met de 23-jarige Dil lenburg-zoon liep ze twee keer op rij naar de overwinning (62,71 en 63,00 procent). „Nick is 23 maar nog in uitstekende conditie", aldus Van Dijke. „Ik heb hem zelf opgeleid en rijd hem al twintig jaar. Het is een paard met een gouden karakter." Met de ruin Ed eiste Jeske Bouw man uit Schuddebeurs in Zi twee keer op rij de overwinning op (62,64 en 63,08). „Dit had ik niet verwacht. Ik rij Ed pas sinds sep tember en het is nog maar zijn tweede wedstrijd op dit niveau", verklaarde de verraste Bouwman. maandag 2 juli 2018 PM Van der Meer denkt aan zijn broer Arwin Willemsen Kruiningen -Nick van der Meer De met het mes tussen de tan den strijdende twintig finalisten zorgden zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland voor een schitte rende afsluiting van de zevende editie van de Springtour Zee land. Een meesterlijke rit be zorgde Tessa Steijn uit 's-Gra- venpolder en de schimmelmer rie Catharina de overwinning. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Marit Huige pakte zilver met Uppercut, foto lex de meester Nick van der Meer weet dat de overwinning in Kruiningen binnen is. Eloy Raas (tweede) en Lieven Anthonise (links) pakken een podium plaatS. FOTO ERNESTAVERBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41