Hiel etaleert zijn talent maar finisht als achtste Ivo van den Broeke is in Denemarken de beste Nederlander in zijn groep 12 Clubcross is matig bezet Niet starten door ongeval De klassen 125,250 en 500a: waren samengevoegd en dat leverde on danks de geringe opkomst toch een aardig schouwspel op. Vooral de ti telstrijd in de soocc was tot aan de finish spannend te noemen. Beide manches werden beheerst door de 250cc-rijder Guido Boone uit Oost- Souburg. Dat hij daarnaast de titel pakte in deze klasse was terecht. Het hele seizoen deed de 20-ja- rige Boone al mee om de prijzen. Slecht éénmaal moest hij zijn meerdere erkennen in Bart Klijn uit Ouddorp. Art van 't Geloof uit Dirksland wist in deze laatste ont moeting de tweede plaats over te Ivo van den Broeke is op het Euro pees kampioenschap Obstacle Course Racing in Denemarken op twee afstanden als beste Nederlan der in zijn leeftijdsgroep (30-34 jaar) geëindigd. Op de 'short course' kwam de Vlissinger vrijdag als vierde van de 150 atleten in zijn leeftijdscategorie over de finish. Dat was goed voor een 26ste plaats overall. „Slechts vier procent van de deelnemers mocht zijn bandje behouden", wees Van den Broeke op de extreme nemen van Luc Verboom uit Arne- muiden. In de 125CC greep Jason de Jong uit Vlissingen de titel, voor plaatsgenoot en dagwinnaar Mats Leeuwensteijn In de soocc werd het spannend doordat Casper Ovaa uit Oost-Souburg, de leider in de tussenstand, verstek liet gaan door een geplande vakantie. De strijd ging nu tussen zijn plaatsgenoot en ex-IMBA-rijder Martin Stroo en Ovaa's jongere broer Steven. Bij aanvang van de Door de warmte laten veel crossers de clubcross schieten laatste manche stonden zij in pun ten gelijk. Stroo wist Ovaa achter zich te houden en pakte de titel. „Martin was in de tweede manche sterker", moest Ovaa bekennen. Ovaa kon nog steeds genieten van de vele reacties die hij kreeg als be ste Suzuki-monteur van Nederland bij de Suzuki-wegmotoren. De Zeeuw won de Nederlandse finale en mag volgend jaar ons land verte genwoordigen tijdens het Europees kampioenschap. Bij de veteranen viel er een fraaie overwinning te noteren voor Andre Jacobsen uit Meliskerke. De clubti- tel was voor clubvoorzitter Thijs Lampio. Fraai tweede daarin werd een échte veteraan, de 64-jarige Jos Anthonissen uit Wuustwezel. In de hobbyklasse ging de dag winst naar Eduard Hillebrand uit Koudekerke en bij de 85CC won Nick Grinwin de grote wielen en Olivier Eckert bij de kleine wielen. moeilijkheidsgraad van de Deense obstakels. „Dit was de short course, maar het voelde als de zwaarste wedstrijd ooit." Zaterdag stond de 'standaard course' - met vijftien kilometer en 52 obstakels - op het programma. Daarin eindigde Van den Broeke als zeventiende, en opnieuw snelste Nederlander, in zijn leeftijdscate gorie met tweehonderd deelne mers. Ook de Vlissingse Jozina Hoornick en Nicole Reichpietsch uit Middelburg waren in Esbjerg van de partij. Zij wisten op beide af standen niet alle obstakels te over winnen. Dat was geen schande. Integen deel. „Ik kan tevreden zijn met mijn prestatie. Ik train zestien tot twintig kilometer per week. Zij trainen wekelijks tachtig kilome ter", wees hij naar het heersende trio Kuipers-Remco van Althuis- Erno Vriens. Van Althuis, in 2017 winnaar in Sluis, De Braakman én van het landelijk klassement, moest nu twee keer zijn meerdere erkennen in Kuipers. Het drietal scheidde zich meteen na de start in het kanaal Sluis-Brugge af van de rest. Hiel maakte lang deel uit van de groep achtervolgers, die in het zicht van de finish nog uiteenviel. Hij maakte een sportief gebaar naar Sven Elfferich van De Dolfijn uit Amsterdam. „Ik had naar een zevende plaats kunnen sprinten, maar hij had het kopwerk gedaan. Dat zou niet eerlijk zijn geweest." Volgens de vwo-scholier aan het Reynaertcollege waren de om standigheden met een watertem peratuur van circa twintig graden goed in Sluis. Zaterdag eindigde hij in De Braakman op de vijfde plaats. „Ik ga het wel voelen", zei de best geklasseerde Zeeuw na af loop van zijn eerste wedstrijden van het langebaanseizoen. Koningsnummer Het zwemtalent uit Hulst had zich erover verbaasd dat Jan Brink het koningsnummer in Sluis liet schieten. De 55-jarige zwemmer van De Zeeuwse Kust koos voor de kilometer bij de masters. Hiel is de eerste leider in het klassement van de Zeelandbeker, die Brink in 2015 won. De laatste twee edities gin gen naar Thijmen van de Beek, maar de Zeeuws-Vlaming is voor zijn werk naar Zweden verhuisd. Hiel wil zoveel mogelijk meedoen aan de landelijke wedstrijden. Za terdag wacht de race Wemel- dinge-Kattendijke. Daarin zal ook Simone de Rijcke starten. In Sluis eindigde de zwemster van ZCK op de 5000 meter vrije slag in het spoor van winnares Ja- nina Beckers en Leonie van Noort. „In de eindsprint kwam ik net iets tekort. Dat is logisch. Ik ben hier op vakantie. Ik train nu vier uur per week. Ik ben daardoor niet echt in vorm, maar ik kan de toppers nog volgen. Het is altijd leuk om de Zeeuwse wedstrijden mee te doen", stelde de zwemster van ZCK, die in Amerika haar studie GEDUPEERD bedrijfskunde combineert met zwemmen. Na de havenwedstrijd in Bres- kens gaat ze medio augustus terug naar Amerika. Daardoor mist ze te veel wedstrijden, die meetellen voor de Zeelandbeker. De Rijcke won die prijs al vier keer. Haar fo cus ligt op de wedstrijden in de zwembaden. „Volgend jaar kom ik terug naar Nederland. Dan wil ik in Tilburg voor mijn master be- Ikben nu tien jaar voorzitter. Het is mooi geweest drijfskunde gaan en sluit ik me aan bij PSV in Eindhoven", vertelde een ontspannen De Rijcke. Op de 3000 meter schoolslag heerste Wietse Beerens. Het was een kopie van de wedstrijd in De Braakman. Manon Kloosterman van De Bevelanders veroverde de derde plaats bij de vrouwen. Ryan Verplanke (40) uit Breskens, die vier keer de Zeelandbeker won, doet al jaren mee in Sluis en aan de havenwedstrijd in haar woon plaats. Technisch directeur André Cats van de KNZB kwam gisteren een kijkje nemen in Sluis. Hij zag dat de organisatie, waarbij stichtings voorzitter Wim Eggermont van Open Water Zeeuws-Vlaanderen afscheid neemt, het perfect voor elkaar had. „Ik ben nu tien jaar voorzitter. Het is mooi geweest", zei Eggermont. „Nee, er is nog geen opvolger. Die komt er wel." Ook zijn vrouw en dochter be horen tot het legertje vrijwilligers, dat zich al jaren inzet voor de Zeeuws-Vlaamse langebaanwed- strijden. Wim Eggermont ver richtte zo'n 27 jaar hand- en span diensten. „Dat wil ik nog wel blij ven doen." maandag 2 juli 2018 Boone rijdt ijzersterk in Vlissingen PM De vierde clubcross van MSV De Uitlaat, verreden op het Sloeha- ven-circuit in Vlissingen-Oost, kende maar een matige bezet ting. Daar waren diverse rede nen voor te bedenken, maar vooral de hoge temperatuur speelde een voorname rol. Herman Heuvink Vlissingen Menno Kole Vlissingen Het niveau van de nationale top pers in het langebaanzwemmen was gisteren in de 46ste open- waterwedstrijd in Sluis nog te hoog gegrepen voor Rinke Hiel. De zeventienjarige zwemmer van Zwemclub Koewacht tikte op de 5000 meter vrije slag als achtste de kade aan in het sfeer volle centrum van Sluis, bijna vier minuten na winnaar David Kuipers. Aector Doorns Sluis DE BRAAKMAN Een aantal zwemmers en zwemsters kon zaterdag niet op tijd zijn voor de openwaterwedstrijd in De Braakman. Door een ern stig ongeval liep het verkeer uren vertraging op, op de A58 richting Zeeland. „Ze vroegen om de wedstrij den uit te stellen, maar we konden niet blijven wachten. Sommigen deden er vanuit Rotterdam en Eindhoven vier en vijf uur over om in De Braakman te geraken", ver telde Wim Eggermont, voor zitter van de Stichting Open Water Zeeuws-Vlaanderen, gisteren in Sluis. Er zouden in totaal negen deelnemers de dupe zijn ge weest van de verkeershinder. - Wim Eggermont Guido Boone. Zwemtalent Rinke Hiel was tevreden met zijn optreden in Sluis, fotocamileschelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40