Van Goethem is beste Zeeuw op hetNK 11 stond, de tegenstander. De Bra bantse formatie speelt met onder anderen oud-prof Serhat Koe en de broers Bilal, Ieljas en Rochdi Achenteh. De laatste speelde voor onder meer PEC Zwolle, Vitesse en Willem II. De eindstrijd staat voor 17.00 uur gepland, maar begint ruim een uur later. Het is voorzichtigheid troef in de finale. Weinig kansen, geen goals, de hitte en de vermoeid heid eisen hun tol. Straf schoppen moeten de be slissing brengen en die worden het beste genomen door de Eindhovenaren. Hoppa, 2.000 euro in the pocket. Salim Ben Sellam zucht eens diep. De eerste editie van het Gold Event Zeeland heeft bloed, heel veel zweet en tranen gekost, maar de organisatie mag tevreden zijn. HÉ MAFKEES! Het is gelukkig maar een kort ritje naar Oost-Souburg, waardoor we net op tijd zijn voor het oefenduel tussen RCS en FC Dordrecht. Mocht iemand niet weten wat zo meravondvoetbal is; sportpark De Alblas is er deze avond het toneel voor. Het vernieuwde FC Dor drecht komt na een weekje trainen in Aardenburg, snel op een 3-0-voorsprong. Siebe Schets, de Vlis- singer, maakt de 0-2 en raakt daarna ook nog de lat met een geplaatst schot. „Het ging in het begin nogal snel", zegt doelman Tim Blind later. „Ik was even bang voor dubbele dj - fers." Dat gebeurt niet. Halverwege staat het 0-4, FC Dordrecht wint uiteindelijk met 0-7. De laatste tref fer komt op naam van Quincy Ho- gesteger, die in het verleden een halfjaartje bij JVOZ heeft gespeeld. Voor Harold van de Ketterij is het ook een oefenpotje. De scheidsrech ter heeft over een week de touwtjes in handen bij het duel tussen het Zeeuws elf tal en Feyenoord en moet dan in vorm zijn. Van de Ketterij laat soms veel toe en dat zorgt heel af en toe voor irritaties. Hij geeft geel aan Mervin Niemantsverdriet, maar dat is dan wel weer toepasse lijk in diens afscheidswedstrijd. Als de leidsman even later niet fluit als Nicky van Merrien- boer vindt dat er een over- treding op hem wordt gemaakt, schiet de middenvelder van RCS uit zijn slof. 'Hé mafkees!' De hand van Van de Ketterij gaat naar zijn borstzakje. Weer geel. Na afloop praat Siebe Schets kort na met wat vrien den. „Het is lekker dat ik mijn eerste goal heb kunnen maken", zegt de spits als hij onderweg is naar de douches. „Het is best een zware week geweest." Jafar Arias, zijn concurrent voorin, is verkocht aan FC Emmen. „Nu komt er ongetwijfeld een nieuwe spits bij", weet Schets. „Ik moet het zelf laten zien, om die basisplaats af te dwingen." Zijn trainer is tevreden, na de eerste oefenwedstrijd. „Het ziet er bij ons wel fris uit. De jongens zijn gedreven", zegt Gérard de Nooijer. „Er moet nog wel wat ervaring bij komen. Dat ga ik echt eisen." De trainer is lovend over gast heer RCS, de club waar het voor hem en zijn broer Dennis ruim veertig jaar geleden allemaal is be gonnen. „RCS heeft er alles aan gedaan om ons op een goed veld te laten voetballen", zegt De Nooijer. „Het veld is de afgelopen weken steeds gesproeid, er is dag en nacht aan gewerkt. De club ver dient een groot compliment." Daarna spoedt hij zich richting de kantine, waar een Indisch buf fet wacht. De loterij is dan al ach ter de rug. De hoofdprijs, een tele visie, is gewonnen door de schoonmoeder van Mervin Nie mantsverdriet. „Ze heeft net een nieuwe", lacht de aanvaller. „Met een beetje mazzel, krijgen wij hem." Het is een warm dagje geweest, vol doelpunten, voetballen voor geld en fraaie hoogstandjes. Op de volgende potjes hoeven we ook niet lang te wachten. Woensdagavond speelt het Zeeuws elftal in Philippine te gen KV Oostende, volgende week zaterdag is Feyenoord de te genstander in Middelburg. Voor wie er nog aan twijfelde: de zomerstop bestaat helemaal niet. Vlak na de start waren vier man weggereden uit het peloton. Van Goethem sloot daar na enkele ki lometers bij aan. Buiten de renner uit Philippine maakten onder an deren Van Goethems ploeggenoot Oscar Riesebeek en Bert-Jan Lin deman van LottoNL-Jumbo deel uit van die kopgroep. Op ongeveer vijftig kilometer van de finish werden de vijf opge slokt door een groep van een man of dertig. Daarin zaten ook de Zeeuwen Nick van der Lijke (eve neens een ploeggenoot van Van Goethem) en Marco Minnaard, die het kort nadat Van Goethem werd ingerekend even probeerde. De poging van Minnaard liep op niets uit. De poging van een kwar tet, met daarbij onder andere Ma- thieu van der Poel, had meer suc ces. Het viertal had lange tijd zicht op de zege, maar op vijf kilometer van de finish werd het viertal toch nog gegrepen. Alleskunner Van der Poel had duidelijk nog wat over en veroverde via een sprint alsnog de Nederlandse titel. Veertig tellen achter de nieuwe Nederlandse kampioen was Van Goethem de beste Zeeuw in de uitslag. Antwan Tolhoek eindigde op plek dertig, Van der Lijke werd 42ste. Minnaard en Thijs de Lange reden de wedstrijd niet uit. Beloften Bij de beloften eindigden zaterdag met Jarno Mobach (21ste) enTimo de Jong (29ste) twee Zeeuwen in de top dertig van het NK. Wesley Mol finishte op plek 42. Ezra Tol hoek en Lars Oreel reden de wed strijd niet uit. Laatstgenoemde maakte in de beginfase van de wedstrijd onderdeel uit van een ontsnapping. Bij de vrouwen stonden de jonge Zeeuwse rensters Celesta op den Brouw en Quinty van de Guchte aan het vertrek in Noord- Brabant. Beiden voltooiden het kampioenschap niet. maandag 2 juli 2018 GO trekken hun schoenen aan HELM/* ic Siebe Schets R houdt RCS- middenvelder Yannik Tani- wel van zich af en zal daarna de 0-2 binnen schieten. i - V rrr 'i Lunven Vermeer verstuurt een pass tijdens de benefietwedstrijd in Mid delburg. Vanaf links verder Etienne Mallie, Josimar Pattinama, Sander Ou- Martin van Eeuwijk (rechts) moet tijdens het Gold Event werkerk en Klaas van Hecke. Zeeland voorrang verlenen aan Jonathan Constansia. Brian van Goethem is bij het Nederlands kampioenschap wielrennen in Hoogerheide als 26ste en beste Zeeuw geëin digd. De coureur van Roompot- Nederlandse Loterij reed de hele dag attent mee van voren. Arwin Willemsen Hoogerheide lastenst"410 Brian van Goethem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 39