O O) CD O 10 Ook in Houffalize is Vader de sterkste Zilver Godschalk bij EK in Sarajevo Kramer/Koek beste in koppeltoernooi EEN RONDJE LANGS DE VELDEN Van een echte zomerstop in het voetbal lijkt nauwelijks nog sprake. Zaterdag werd gevoetbald in Vlissingen, Middelburg en Oost-Souburg. Een verslag van drie evenementen in Zeeland. Na zijn overwinning in Zoetermeer was Mi- lan Vader zondag opnieuw de sterkste in de XLC 3 Nations MTB Cup. In het Belgische Houffalize liet de Zeeuw de Duitser Markus Schulte-Lünzum en de Fransman Hugo Dre- chou achter zich. Samen met zijn twee Habi tat-ploeggenoten Kevin Panhuyzen en Frank Beemer legde Vader in de eerste ronde met een de zweep over het peloton. Na één ronde kwamen ze als de nummers één, twee en drie door. Helaas werden Panhuyzen en Beemer door pech teruggeslagen. Vader bleef die pech bespaard, voelde dat de benen goed waren en versnelde twee ronden voor het einde. Daarna kon de zege hem niet meer ontgaan. Indy Godschalk heeft in Sarajevo haar eerste grote eindtoernooi met succes afgesloten. De Middelburgse judoka greep gisteren tijdens het EK onder achttien jaar zilver met het Ne derlandse team. Godschalk is pas veertien, maar kan internationaal ook al goed uit de voeten tegen oudere tegenstandsters. Donder dag, tijdens het individuele toernooi, werd ze al snel uitgeschakeld in de klasse -44 kilo. Gis teren revancheerde de Walcherse zich echter. Tegen Frankrijk, Georgië en Turkije zette ze het Oranje-zevental steeds op een i-o-voor- sprong. Alleen in de finale tegen Rusland kon Nederland het niet bolwerken. Godschalk ver loor de openingspartij op ippon. Toen Rus land later op 4-2 kwam, was het beslist. Het Kees Verbeek driebanden koppeltoernooi op de grote tafel is gewonnen door Rinus Kra mer en Piet Koek uit Goes. Zij bleven in de fi nale het koppel Leo Koopman/Daan West- strate met twee caramboles voor. Kramer en Koek bleven als enige ongeslagen en wonnen verdiend. Koopman, die op de slotdag werd vervangen door Bodbijl, en Weststrate eindig den verdienstelijk als tweede. De derde plaats was voor het duo Chris Mijnsbergen/Ray- mond Eckel, voor het koppel John Heskes/ Martin Sturm. Op de kleine tafel ging de zege verrassend naar de Schouwenaren Jan de Vos en Adrie Verwest met vier punten en een 95 procent score. Zij verwezen Pieter van de Parel en Lauw Minnaard naar de tweede plaats. HSV De Bruijn FILELEED Salim Ben Sellam kijkt zaterdag middag, iets na 12.00 uur, niet vro lijk. De eerste editie van het Gold Event Zeeland zou op het middag uur beginnen, maar twee onge lukken bij respectievelijk Woens- drecht en Bergen op Zoom gooien roet in het eten. „Een paar teams van Zeeland staan in de file", zegt de organisator. „We hebben ook nog één afzegging gehad." Een half uur later rolt de bal nog steeds niet. „We hebben nu elf teams en gaan de poules opnieuw indelen." Iets na 13.00 uur kunnen de eer ste wedstrijden beginnen. Zeven tegen zeven op een half veld, in de brandende zon op het kunstgras in Vlissingen. Wie om zich heen kijkt ziet veel kwaliteit rondlopen. Dat is ook niet zo gek, want de hoofdprijs van vandaag is een cheque van 2.000 euro. De Kame leon uit Terneuzen lijkt een kans hebber, met spelers als Jonathan Constansia, Abdoe Abdenbi, Can Kiran en Sinan Coban. Het door Kastenstudio Zeeland gespon sorde team uit Rotterdam gaat ook om de hoofdprijs meedoen. Karim Mossaoui en Lahcen Bouyouzan zijn zaalvoetbalinternationals, Martin van Eeuwijk (ex-FC Lisse) heeft ook een heerlijke techniek. De begaafde linkspoot wordt door velen als een geniale gek be stempeld. Van Eeuwijk is een fan tastische voetballer maar komt ie der seizoen wel een paar keer in het nieuws dankzij rode kaarten en opzienbarende incidenten. Zo beet hij in mei tegenstander Ashwin Manuhutu in diens been. De scheidsrechter zag het niet, maar op basis van tv-beelden wil de KNVB hem nu voor een jaar schorsen. Van Eeuwijk heeft be roep aangetekend tegen de straf, wanneer dat dient is nog niet be kend. Zolang hij niet geschorst is mag Van Eeuwijk gewoon voet ballen en dat doet hij deze middag in een mooi ploegje. Joran Maliepaard (volgend sei zoen speler van Duiveland en Groene Ster Vlissingen) en Johan Vroegindeweij (aanvoerder van Bruse Boys) spelen in een team met vrienden, net als Aziz Hitou. De zaalvoetbalinternational van Het ging in het begin nogal snel. Ik was even bang voor dubbele cijfers België is de belangrijkste schakel bij een formatie uit Borgerhout. Hitou weet dat hij met zijn ploeg ook om het goud mee moet kun nen doen. Terwijl de wedstrijden zich in rap tempo opvolgen. Het is tijd om even in Middelburg te gaan kijken. TEGENVALLER Bij het Gold Event Zeeland balen ze van de files; bij de benefietwed strijd in Middelburg balen ze van de opkomst. „Vanochtend nog drie afmeldingen gehad", zegt Wouter Duim met een zuur gezicht. „Nu moet ik zelf nog mee gaan doen." Duim heeft, voor het tweede jaar op rij, samen met broer Robin en vriend Jarreau Manuhuwa een be nefietwedstrijd georganiseerd. Een jaar geleden kwamen daar een paar honderd toeschouwers op af en werd zo'n 2.000 euro opgehaald voor de stichting Kinderen Kan- kervrij (KiKa). Deze keer vallen er ongeveer 35 toeschouwers rond het veld te ontdekken, van wie het gros de schaduw opzoekt. De thermometer tikt de 30 graden aan; het strand, Concert at Sea en andere evenementen zijn stevige concurrenten. De Zeeuwse voetballers die wél zijn gekomen verdienen een com pliment. Ze spelen op een keihard veld een potje van twee keer een half uur, dat in 3-2 eindigt. Daniël Wissel (2x) en Ray Kroon scoren voor het winnende team van coach Gérard de Nooijer, Manuhuwa en Reguillo Vandepitte doen dat voor de formatie die onder leiding staat van Alexander van Keulen. Er wordt opnieuw zo'n 2.000 euro op gehaald. „De tenues waarin de jon gens nu hebben gespeeld neem ik volgende week mee naar Suri name", vertelt Pim van Kampen, voorzitter van de stichting Kinde ren van Nieuw Aurora. „We willen het sportpark daar opknappen en hopen verschillende kinderen een opleiding te kunnen bieden." Volgend jaar een andere datum en misschien in de avonduren voet ballen? Het lijkt een goed idee, om het initiatief levensvatbaar én suc cesvol te houden. LANGE DISCUSSIE We rijden terug naar Vlissingen, waar één van de halve finales stil ligt. De scheidsrechter heeft het strijdtoneel al verlaten, de teams uit Rotterdam en Borgerhout zijn aan het discussiëren. Hoe lang moet er nog gespeeld worden? Eén minuut? Zeven minuten? Een potje ouderwets zeiken lijkt bij deze dag te horen. De meningen lopen nu heel ver uiteen. „Waar is de VAR als je 'm nodig hebt", zegt één van de Belgen met een knip oog naar het WK. De organisatie gaat op bezoek bij de scheidsrechter, die uitsluitsel geeft. De officiële speeltijd zat erop, Borgerhout wint met 1-0 en speelt de finale. Daarin is Team Eindhoven, dat lang in de file maandag 2 juli 2018 MOUNTAINBIKE JUDO Indy Godschalk, foto lex de meester BILJARTEN Voetbalclub Cadzand heeft een nieuwe trai ner gevonden. Vanaf komend seizoen staat Peter de Koster voor de groep bij de zater dag-vierdeklasser. De Koster was eerder trai ner van FC Axel J019 en het tweede elftal. Arjan Poleij was zaterdag bij de junioren de sterkste in de Ronde van Kruiningen. In zijn eigen dorp boekte Poleij zo zijn eerste over winning van het seizoen. Bij een dernykoers in het Duitse Oberbruch pakten Lindy van Anrooij en Vital Timmer mans de overwinning. Van Anrooij en Timmer mans gingen er in de voorlaatste ronde van door en stelden de overwinning veilig. GO Rick van Dron- gelen speelde vrijdagavond zijn eerste oefen wedstrijd in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De 19- jarige Axelaar kwam de tweede helft in actie bij het naar de Tweede Bun- desliga gede gradeerde HSV. Na een 8-0- ruststand won de ploeg uitein delijk met 18-0 van de amateurs van Büdelsdor- fer TSV. 15-14 Zoals de laatste periode wel va ker het geval was, was Jean Paul de Bruijn ook in het Crazy Billiards drie- bandentoernooi al na zijn eerste optreden klaar. Nadat de Hul stenaar in de eerste ronde een bye had ver loor hij in de tweede met mi nimaal verschil van Henk Blauwblomme. De driebander van A1 Biljarts won met 15-14. De Bruijn was in 2015 nog win naar in Rosma len. Nu ging de eindzege naar Barry van Beers. De echte liefhebbers Barry van der Hooft Vlissingen -Tim Blind, doelman van RCS Vrolijke gezichten op de bank bij FC Dordrecht. Van links naar rechts Gérard de Nooijer, Scott Calder- wood, Dennis de Nooijer, Rody Hoegee en Michael Koedam. o.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 38