3 i iri Gemeten van Mbappé 5 Voorspelling van de dag 'Southgate-effect' De we< :vC Mascherano Igor Akinfe- Het kwam tot een climax in de jev (I) krijgt na strafschoppenserie, waarbij Akin- zijn redding bij fejev de held werd. Eerst stopte hij de penaltyse- een zwakke inzet van Koke, daarna rie een eerbe- redde hij met de voet op de inzet toon van zijn van invaller Iago Aspas. Spanje zal ploeggenoten, zich lang afvragen wat de invloed fotoepa was van het ontslag van bonds coach Julen Lopetegui, kort voor het WK. Diens vervanger Fernando Hierro blonk niet uit in daadkracht, tot in de verlenging bleef Spanje vrijwel identiek spelen, ondanks het inbrengen van Rodrigo als extra spits. Voor de vijfde keer werd het land op een WK uitgeschakeld door de gastheer. Een triest adieu voor Andrès Iniesta, invaller na rust, maar een meevaller voor de entou rage van het toernooi als geheel. Met Rusland in de kwartfinale blijft het WK ter plaatse volop leven, ge dragen door steeds meer Russen met een vrolijk soort voetbalkoorts. Column WILLEM VAN HANEGEM Zou DiegoCosta gisteravond naSpanje- Rusland zijn voetbalschoenen hebben in geleverd? Wat moet die jongen gefrustreerd zijn. Nu snap ik wel waarom die gasten zoveel moeten verdienen. Anders is het gewoon niet uit te houden als spits. Costa kreeg werkelijk geen fat soenlijke bal. Al die middenvelders die maar aan het tikken waren. En Costa maar worstelen. En dan gewisseld worden voor een andere spits. Bondscoach Fernando Hierro was een mooie spe ler, maar ik snap echt niet waarom hij niet eerder met een extra aanvaller ging spelen. Rusland was natuurlijk verschrikkelijk. Dan hoor ik mensen roepen dat zij realistisch spelen. Het zal allemaal wel. Dat zijn waarschijnlijk men sen die zelf ook alleen een bal naar voren kunnen schieten. O ja, het is wel spannend, hoor ik dan. Als ik spanning wil, kijk ik wel op Netflix naar een hor rorfilm. Ie kijkt toch naar voetbal om te genieten van het prachtige spel? Nou, dat heb ik tijdens Spanje-Rusland niet gedaan. Ook beslissingen van het zogenoemde Team Kuipers bevielen mij niet. Ze zijn hard op weg naar de finale zullen we maar zeggen. Want in Rusland zal je ze niet over hen horen klagen. Er werden drie Spanjaarden neergelegd, maar een pe nalty geven ho maar. En Rusland kreeg wél een pe nalty terwijl Piqué hele maal niets aan die handsbal kon doen. Zoals ik hier eer der schreef, ben ik geen voorstander van die video- scheidsrechter, maar al helemaal niet als de VAR nog fouten maakt ook. Het leek wel of Paul Pogba zijn broer Mathias had gestuurd Finale Gelukkig was er dit weekend nog wat te genieten ook. Ik werd heel erg vrolijk van Kylian Mbappé. We wisten natuurlijk al dat die jongen geweldig kan voetballen. Maar het is heel knap dat hij dat op 19-jarige leeftijd op het allerhoogste niveau laat zien. Die snelheid, niet normaal. Vaak zijn die snelle spelers een beetje kippig. Nou, Mbappé niet hoor. Hij heeft zoveel controle over de bal. En het allermooiste: het plezier dat hij uitstraalt. Respect voor zijn tegenstander en niet dat geduikel en gezanik zoals Neymar. Mbappé mag van mij de speler van het toernooi worden. Bij Frankrijk heb ik ook ge noten van N'Golo Kanté en Blaise Matuidi. Zijn hebben Lio- nel Messi helemaal uitgeschakeld Dat vind ik ook knap om te zien hoe taakbewust die gasten kunnen spelen. Aan Paul Pogba, die andere midden velder van Frankrijk, heb ik me dan weer heel erg ge stoord. Wat is er met hem aan de hand? Hij denkt dat hij alleen op het veld staat, maar alles mislukt. Het leek wel of hij zijn broer Ma thias, die bij Sparta niets klaarspeelde, had gestuurd. maandag 2 juli 2018 GO Na twee zeges op zwakke broeders en een overwinning zonder waarde op Engeland, moet België het nu echt laten zien. Maar ook de dravers van Japan lijken maar een opwarmertje voor Romelu Lukaku co. Javier Mascherano is na het duel met Frankrijk de man met de meeste gele kaar ten bij WK's: zeven. In Engeland is er sprake van een 'Southgate- effect'. Volgens Marks Spencer, de kleding- leverancier van de Engelse ploeg, is de vraag naar gilets met 35 procent gestegen omdat de bondscoach het kledingstuk vaak draagt. 0 Spanje 1 (3) Kwartfinale Rusland 1 (4) 0 Rusland za 7 juli Kroatië 1 (3) Kroatië 20.00 Denemarken 1 (2) Zweden morgen Kwartfinale O Zwitserland 16.00 za 7 juli Colombia morgen 16.00 Engeland 20.00 O Frankrijk 4 Kwartfinale O Argentinië 3 O Frankrijk vr 6 juli Uruguay 2 Uruguay 16.00 O Portugal 1 Brazilië vandaag Kwartfinale O Mexico 16.00 vr 6 juli O België vandaag 20.00 Japan 20.00 Halve finale wo 11 juli 20.00 Halve finale di 10 juli 20.00 zo 15 juli 17.00 3e/4e plaats za 14 juli 16.00 1 - ?*.V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33