Vader Jos: 'Hoezo andere rijstijl?' 3 Herlingswint bij rentree Duo grijpt naast brons 400 m-record voor De Witte stappen nog maar één zorg. De banden. Waar veel anderen binnen de kortste keren grote blaren op hun rubber hadden, duurde dat voor hem tot de laatste 15 rondes. Echt van het gas afkon Verstappen toen niet, met twee hijgende Fer- rari's in zijn nek. Maar die kwamen niet binnen schootsafstand. Ron des voor het einde zag Verstappen overal al rood-wit-blauwe, oranje en Red Bull-vlaggen met nummer 33. „YES", schreeuwde hij op start- finish over de boordradio. „Onge looflijk om hier te winnen." Twee uur na de race vloog Ver stappen alweer naar huis. Aan boord zette hij zijn tanden in een 'iets minder gezonde maaltijd'. Verder was het een bescheiden feestje, zondag wacht in Engeland de derde grand prix in drie weken. Vier uit vier. Jos Verstappen is er niet elke race bij, maar tot nu toe heeft hij geen overwinning van zijn zoon gemist. De oud coureur haalde in Oostenrijk zijn gram wat betreft het verhaal dat Max een betere focus zou hebben gehad zonder zijn vaste entoura ge erbij. In Canada, twee races ge leden, ontbrak voor het eerst zo wel Jos Verstappen als Raymond Vermeulen, de manager van Max. „Maar dat was altijd al het plan", zei Jos. Senior wilde graag nog iets an ders benoemen. Al die media en oud-coureurs die riepen dat Ver stappen zijn rijstijl moest aan passen. Dat het te agressief was, te ondoordacht. „Wie dat ooit nog zegt of schrijft, begrijpt het niet. Hij heeft hier juist door die rijstijl gewonnen", zo doelde pa Verstappen vooral op de inhaal actie op Kimi Raikkönen in de eerste ronde. „Die kritiek was de grootste onzin. Natuurlijk moet Max nog dingen finetunen. En wordt hij door ervaring en leef tijd alleen nog maar beter. Maar hij weet wat hij doet en heeft al les onder controle. Daar hoeft niemand ooit nog vraagtekens bij te zetten." Zo. Dat was eruit. Na Spanje, Mexico en Maleisië was ook Oostenrijk een overwin ning met een verhaal, door al die duizenden Nederlanders langs de baan. Jos Verstappen: „De eerste in Barcelona, in een nieuw team, was uiteraard mooi. Maar die van Maleisië, waar hij Lewis Hamil- ton inhaalde, en Mexico, met dj Hardwell in die prachtige arena, gaven me ook kippenvel." FLITSEN UITSLAGEN maandag 2 juli 2018 GO Eind van een perfecte race: Max Verstappen wint in Oos tenrijk zijn vierde GP. fotoafp Rik Spekenbrink Spielberg Kippenvelmoment: Max en Jos Verstappen delen hun vreugde met elkaar, fotoafp MOTORCROSS Jeffrey Herlings (foto) heeft een puike rentree gemaakt in het WK. De Brabander, die amper drie weken geleden zijn sleutelbeen brak en daardoor de GP van Lom- bardije miste, won de wed strijd in Indonesië. Hij liet op het circuit van Pangkal Pinang een zege in de tweede manche volgen op een tweede plek achter Antonio Cairoli, zijn grote rivaal, in de eerste manche. De Italiaan staat twaalf punten achter in de WK- strijd. BEACHVOLLEYBAL Alex- ander Brouwer en Robert Meeuwsen hebben geen medaille overgehouden aan het toernooi uit de World Tour in Warschau. Het duo moest in de strijd om het brons buigen voor de Let ten Aleksandrs Samoilovs en Janis Smedins: 18-21 21-18 15-17. De EK worden over twee weken in Neder land gehouden. ATLETIEK Lisanne de Witte heeft bij wedstrijden in het Zwitserse La Chaux- de-Fonds het twintig jaar oude Nederlandse record op de 400 meter verbe terd. Ze liet de klok na één rondje op de atletiekbaan stoppen na 50,96. Dat is ruim onder de 51,35 van Ester Goossens uit 1998. Het Nederlandse wieler- talent Julius van den Berg heeft een profcontract af gedwongen bij EF Educa- tion First-Drapac. De 21-ja- rige wielrenner uit Purme- rend tekende een contract voor twee jaar bij de Ame rikaanse formatie, die een licentie heeft voor de UCI WorldTour. José Peseiro is de nieuwe trainer van Sporting Portugal. De 58-jarige Portugees ver vangt de Serviër Sinisa Mihajlovic, die al na negen dagen moest vertrekken. Wielrenner Anthony Roux van Groupama-FDJ heeft op 31-jarige leeftijd voor het eerst de Franse kampioenstrui veroverd. GPVAN OOSTENRIJK 1. Verstappen (Ned/RB) 1.21.56,02425 pt 2. Raikkönen (Fin/Fer) +1,504 18 pt 3. Vettel (Dui/Fer) +3,181 15 pt 4. Grosjean (Fra/Haa) 1 ronde 12 pt 5. Magnussen (Den/Haa) +1 10 pt 6. Ocon (Fra/For) 7. Pérez (Mex/For) 8. Alonso (Spa/McL) 9. Leclerc (Mon/Sau) 10. Ericsson (Zwe/Sau) 11. Gasly (Fra) +1,12. Sainz Jr. (Spa) +1, 13. Sirotkin (Rus) +2,14. Stroll (Can) +2. Uitgevallen: Vandoorne (Bel), Hamil- ton (GBr), Hartley (NZe), Ricciardo (Aus), Bottas (Fin), Hülkenberg (Dui). WK-stand Constructeurs 1. Vettel 146 2. Hamilton 145 2. Mercedes 237 3. Raikkönen 101 4. Ricciardo 96 4. Renault 62 5. Verstappen 93 6. Bottas 92 6. McLaren 44 7. Magnussen 37 8. Alonso 36 9. Hülkenberg 34 9. Sauber 16 10. Sainz Jr. 28 10. Williams 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 31