2 FORMULE 1GP VAN OOSTENRIJK Het groene Oostenrijkse Alpendorpje Spielberg kleurde gistermiddag oranje. Juist hier, in de thuisrace van zijn team, won Max Verstappen zijn vierde grand prix. „Eén van mijn mooiste zeges. Maar ja, dat roep ik elke keer." 2018 Oostenrijk 2016 Spanje 2017 Maleisië 2017 Mexico Zijn auto maakt te veel geluid en zijn spiksplinternieuwe gele helm is te absorberend. Als Max Verstap pen zijn laatste rondes over de Red Buil Ring rijdt, hoort hij niet dat hij door een muur van geluid gaat. De naar hemzelf genoemde tribunes ontploffen. „Ik zag wel de oranje rook en het gejuich van de men sen", vertelt de coureur wanneer hij anderhalf uur later in alle rust aanschuift voor een nabeschou wing. De vierde zege van zijn carrière komt op een goed moment en op de best denkbare locatie. Juist in Oostenrijk, het thuisland van sponsor Red Buil, dat hier nog nooit won. En waar duizenden Ne derlanders in tentjes, huisjes en hotels al dagen hebben overnacht, hopende dat de race van hun held iets langer duurt dan die ene bocht van vorig jaar. Juist hier boekt Ver stappen de eerste overwinning van het seizoen. „Winnen als je het niet verwacht, voelt altijd goed. Maar hier is het helemaal geweldig, met al die mensen die voor mij zijn ge komen. Natuurlijk helpt het dat we niet meedoen aan het WK voetbal, maar het is nog steeds to of 11 uur rijden. Mooi hoe iedereen net on der het podium stond." Toch schaalt Verstappen de zege in Oostenrijk niet hoger of mooier in dan die in Spanje (2016), Maleisië of Mexico (2017). „Het is één van de mooiste overwinningen. Maar ja, dat roep ik elke keer. Hopelijk komt er een tijd dat ik kan zeggen: dit was gewoon een zege als alle an dere." VIER TITELS Elke triomf heeft natuurlijk zijn verhaal. Die van gisteren komt na een derde plek in Canada en een tweede in Frankrijk, vorige week. „Van 3 naar 2 naar 1. Hopelijk kan ik hier blijven." Maar hij komt vooral ook na een tegenvallend eerste deel van het seizoen. Een botsing hier, een uit- valbeurt daar, de eerste echt breder gedra gen kritiek aan zijn adres. Het voelt ineens als eeuwen gele den. Verstap pen doet het niet, maar in wendig maakt hij een lange neus. „Ik denk dat ik de afgelo pen drie races ant woord heb ge geven op het cir cuit. De volgende die zegt dat ik mijn rij stijl moet aanpassen is een eikel", zegt hij lachend. En dan serieuzer: „Als het even moeilijk gaat, kun je over alles na gaan denken of overal iets achter zoeken. Maar het is nooit in mijn hoofd gaan zitten. Dit hoort bij racen. Gewoon hard blijven werken en je komt zo'n situatie te boven. Zo simpel is het." De zege van gisteren was nog niet zo eenvoudig als het eruit zag. Bij de start vocht Verstappen een ste vig robbertje met Kimi Raikkönen, de Fin die hem eerst bijna van het asfalt drukte, maar die hij een paar boch ten later gedurfd en spectaculair inhaalde. Toen de van poleposition ge starte Valtteri Bottas al vroeg uitviel, lag de Lim burger tweede. En waar Red Buil wel alert was toen de vir tuele safetycar werd afgekon digd, zat Mercedes te pitten. Verstappen kwam meteen bin nen voor nieuwe banden, Lewis Hamilton deed dat niet en was er een aantal rondes dubbel zoveel tijd mee kwijt. Hij verloor de kop positie aan Verstappen. „Maar Hamilton had daarna ook andere problemen", zei hij terecht. Vanaf dat moment had Ver- maandag 2 juli 2018 GO 'Hier winnen als je het niet verwacht, is geweldig! Rik Spekenbrink Spielberg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30