op CAS 2018 Man (68) uit Hulst dood na incident Gebrekkige registratie speelt criminelen in de kaart Tijdens de zonnigste editie ooit van Concert at Sea viel er muzikaal veel te genieten. Van Di-rect, met zanger Marcel Veenendaal (I), tot Alanis Morissette (m). Gastheer Blof sloot op een zwoele zaterdagavond het festival af, tot genoegen van 40.000 uitbundige bezoekers. Een eldorado voor boeven. Hierover spreekt de politie, als het gaat om de gebrekkige manier waarop in Ne derland boten worden geregis treerd. Daardoor is het kinderspel om met dure jachten geld wit te wassen en toch uit het zicht te blij ven van politie en fiscus. Die con clusie staat in een rapport van de politie Midden-Nederland, dat in handen is van deze krant. De politie blijkt nauwelijks in staat zeiljachten en motorsloepen van criminelen af te pakken, omdat er geen algemeen register van boot eigenaarschap bestaat. Daardoor valt niet te achterhalen of een drugshandelaar een jacht bezit. Snelle motorboten moeten in Nederland wel geregistreerd wor den. Maar ook dat register kent grote tekortkomingen, stelt de po litie. Het is vervuild, verouderd en boten worden niet uitgeschreven. Zo komt het dat er in het register 400.000 snelle motorboten staan ingeschreven, terwijl er maar zo'n 50.000 in Nederland zijn. Criminelen maken misbruik van die administratieve tekortkomin gen. Met boten wordt steeds vaker witgewassen, blijkt uit politieon derzoeken. „Het levert een lucra tieve handel op waarmee veel geld is te verdienen." Burgemeester Willemijn van Hees van Geertruidenberg weet hier alles van: haar gemeente kocht Er valt niette achterhalen of een drugshandelaar een jacht bezit vorig jaar de jachthaven Hermen- zeil op na een faillissement, om te voorkomen dat deze in criminele handen zou vallen. Ze zit in een werkgroep die criminaliteit in jachthavens aanpakt. Van Hees steunt de oproep voor verplichte bootregistratie. Ook pleit ze voor een overnachtingsregister, zodat booteigenaren niet anoniem in ha vens kunnen slapen. Het is de politie een doorn in het oog dat de Nederlandse overheid door de gebrekkige regels 'mede de bet is aan deze vorm van frauderen en witwassen'. De politie trok al in 2015 aan de bel, maar er bestaat nog steeds geen registratieplicht van boten. P5 HULST De 68-jarige man uit Hulst, die zaterdagmorgen door zijn partner zwaargewond werd achtergelaten, is gisteren overle den. De politie onderzoekt de toe dracht van het incident op de Zandstraat. De vrouw (67) zit nog vast. Agenten horen diverse getuigen, ook wordt de auto technisch onderzocht. Het tweetal heeft vermoede lijk rond één uur 's nachts one nigheid gehad. De 68-jarige man zou daarbij hebben geprobeerd te verhinderen dat zijn vrouw in de auto weg zou rijden. Daarbij kwam hij ten val en raakte hij gewond. De vrouw werd korte tijd later aangehouden door de politie. De auto waarin ze reed is in beslag genomen. Op het bu reau bleek dat de vrouw dron ken was. Een blaastest wees uit dat ze twee keer zoveel alcohol had gedronken als is toegestaan. Nieuwsmedia ZEELAND 2 Politie: witwassen via duur jacht is kinderspel Criminelen wassen steeds vaker geld wit door dure zeil- en mo torboten te kopen. Dat schrijft de politie in een vertrouwelijk rapport. Door hiaten in de wet lukt het de politie nauwelijks om patserboten van boeven af te pakken. Koen Voskuil Utrecht Weer een strakblauwe lucht pzc.nl Ook voor het laatste fn) regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1