Fietsenstalling nu gratis open 'Een viskotter in Arnemuiden!' 18 WALC Van der Maas en Wisse pakken winst De stalling werd tot gisteren be heerd en bewaakt door Arduin. De stichting voor gehandicaptenzorg is daar per t juli mee gestopt omdat zij de bezetting met personeel niet rond kreeg en er verlies op leed. Een nieuwe beheerder voor de stalling aan het Zusterplein is er nog niet. Daarvoor is Cyclehub Middel burg al enige tijd in beeld bij de ge meente, die eigenaar is van de stal ling. De onderhandelingen lopen echter nog en de verwachting is dat pas in het najaar duidelijk wordt of Cyclehub de stalling overneemt. Herbert Dettingmeyer van dat be drijf liet begin juni weten wel geïn teresseerd te zijn, maar dat het fi nancieel nog niet rond was. Als Ar duin er verlies op lijdt, wil Cycle hub voorkomen dat het tegen de zelfde problemen aanloopt. Wethouder Chris Simons (ver keer en accommodaties) beseft dat het voor de gemeente lastig zal worden om aan de eisen van Cycle hub te voldoen. „En we kunnen geen geld bijleggen bij een com merciële exploitant." Vorig jaar heeft de gemeente bij wijze van proef de stalling enige tijd gratis opengesteld. „Toen werd er goed gebruik van gemaakt", stelt Simons. We kunnen geen geld bijleggen bij een commerciële exploitant „De beste oplossing lijkt dus om er definitief een gratis stalling van te maken, onbewaakt, maar ook met meer fietsparkeerplekken." Overi gens kan 'bewaking' ook gebeuren door camera's op te hangen, oppert hij. In september neemt de ge meente een besluit over de toe komst van de fietsenstalling. De jubileumwedstrijd van ring- rijdersvereniging Ons Klaver blad (95-jarig bestaan) op cam ping de Karnemelkshoek in Ritthem werd verreden in kop pels. Jasper van der Maas stak alle dertig ringen en zijn kompaan Jan Wisse zeventien ringen. Op geteld was dat genoeg voor de winst. Ze wonnen ook de polle pel. Tijdens de traditionele Ker- miswedstrijd in Domburg was Emiel Provoost de sterkste. Hij won naast het dagklassement ook de pollepel. Naast Emiel stak ook Joyce de Visser 30 ringen. Zij bekroonde haar topdag met een ie beker. In Biggekerke was Roald Leen- dertse weer in topvorm. Hij won het dagklassement en de ie be ker. Koen Lampert won voor het eerst in zijn loopbaan de polle pel. Hij moest hiervoor 10 mm steken. In Vrouwenpolder kwamen de sjezen in de baan. Zes combi naties verschenen aan de start. Jorien Houterman en Ab Paa- uwe waren de beste combinatie, want ze wonnen de wedstrijd en ook de pollepel. IN DE REGIO Pelgrimskerk is open Bijeenkomst over scholenbouw Wandeling door de stad Exposite Ted van den Aarssen Gek eigenlijk, dat het bijzonder is. Maar toch was de ARM46 zaterdag een trekpleister in de haven van Arnemuiden. Want een echte, moderne viskotter, die heeft er jaren niet meer gelegen aan de kade in het vissersdorp. De kotter van schipper Henry Cal- jouw was de grootste verrassing op de jaarlijkse Visserijdag. De ARM46 is ook het enige schip van de hui dige Arnemuidse vissersvloot die het dorp nog kan bereiken, vertelde Caljouw. „Wij hebben de kleinste diepgang. En dan nog was het krap hoor. Wij hielden nog maar ander halve meter over toen we hierheen voeren. En de draai hier in de haven konden we net aan maken." Vrijdagmiddag kwam Caljouw via het Kanaal door Walcheren en het Arnekanaal naar zijn geboorte dorp. „Ja, ik ben er echt gröös op dat we hier nu liggen. Mijn vader Han nes had zijn schip hier vroeger in de zomer ook wel liggen, maar tegen woordig gebeurt het nooit meer. Het zou met vrijdag en maandag ook te veel tijd kosten." Afgelopen week voer Caljouw nog met een pulskor voor de Belgische kust. Za terdag al zaten de nieuwe netten erop. „Want vanaf maandag gaan we voor het eerst dit seizoen op garnalen vissen." De Visserijdag trok weer vele duizenden mensen naar Arnemui den. Het havenhoofd was voor het eerst veranderd in een visserij plein. Van de Gruiter uit Vlissingen stond er met netten, De Coöperatie uit Vlissingen met een kraam vol visserij spulletjes, Robbie Verkam man liet de werking van de veelbe sproken pulstechniek zien. Het geld dat de verkoop van ge bakken vis opleverde, gaat naar twee goede doelen. MIJN DORP, MIJN STAD maandag 2 juli 2018 WA De bewaakte fietsenstalling in het centrum van Middelburg is vanaf vandaag gratis open, maar de fietsen worden ook niet meer bewaakt. De hekken staan open, de toiletten krijgen muntsloten zodat iedereen ze in geval van hoge nood dag en nacht kan ge bruiken. Maurits Sep Middelburg -Chris Simons, wethouder Martijn Minderhoud Ritthem VROUWENPOLDER De Pelgrimskerk in Vrouwenpolder is in de maanden juli en augustus iedere dinsdag en woens dag tussen 13.00 en 17.00 uur open voor bezichtiging. OOST-SOUBURG In Oost-Souburg wordt dinsdag een inloopbijeenkomst over de scholen bouw in Souburg- Zuid georganiseerd. Tijdens deze bijeen komst wordt de stand van zaken toegelicht. Belang stellenden zijn tus sen 15.30 en 18.00 uur of tussen 18.30 en 20.00 uur wel kom in Nieuw Bach- tenpoorte. VEERE VVV Zeeland orga niseert van 3 juli tot en met 28 augustus iedere dinsdag een stadswandeling door Veere onder leiding van Anna van Borsele, vrouwe van Veere gekleed in middeleeuwse kledij. De wandeling duurt anderhalf uur en start iedere dinsdag om 13.30 bij VVV Inspiratie- punt Veere, Markt 5. Deelname, inclu sief een bezoek aan De Schotse Huizen, kost negen euro voor volwas senen en vier euro voor kinderen tot en met 12 jaar. MIDDELBURG Ted van den Aars sen exposeert zijn schilderijen vanaf vandaag tot en met 28 juli in het Zee land Paviljoen in ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Devana (I) en Sanne uit Vlissingen genieten van Visserijdag in Arnemuiden. foto lex de meester JUBILEUMVIERING Maurits Sep Arnemuiden ■VROUWENPOLDER Bisschop Jan Liesen (midden met kalot) heeft gisterochtend de jubileumviering geleid van de Toeristenkerk in Vrouwenpolder. De kerk bestaat zestig jaar. Het houten gebouw aan de Fort den Haakweg was tot de laatste stoel gevuld voor de eucharistieviering. Ter ere van dit jubileum ontving de kerk een nieuw schilderij van Onze Lieve Vrouw van den Polder. Monseigneur Liesen zegende het schilderij. De aanwezigheid van de bisschop van het bis dom Breda past in een traditie, foto lex de meester DOMBURG Weststraat, Markt en Ooststraat, 10.00-21.00 uur: Seizoensmarkt; Ga lerie Duinheuvel, 12.00-17.00 uur: Verkoopexpositie KOUDEKERKE Sporthal De Cou- burg, 09.15-10.15 uur: Activiteiten van gymnastiekvereni ging voor 55plus; De Couburg, 13.00- 16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', 13.30-14.30 uur: Be- wegingsgymnastiek op muziek voor ou deren; 13.30-17.00 uur: Seniorensoos met o.a. sjoelen en gezelschapspellen MIDDELBURG Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en verzamelmarkt; Ver gulde Baars, 13.30- 15.00 uur: Volks dansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'The Guernsey Literary Society' OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 16.15-17.00 uur: Kleuterdans; Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans, waarbij peuters op een speelse manier leren bewegen op muziek SEROOSKERKE Dorpshuis, 09.00- 10.30 en 19.15- 20.45 uur: Yoga- school Schouwen- Duiveland organi seert Yoga- en me ditatiemomenten VEERE Gymzaal Frans Naereboutstraat, 09.30-10.30 uur: Activiteit 'GALM', Gezond en actief leef model voor se nioren VLISSINGEN Gymzaal de Combi natie, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters samen met een (groot)ouder; Gymzaal de Bran ding, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3,19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night WESTKAPELLE Polderhuis, 10.OO IZOO uur: Expositie Duitse fotograaf Wil Albertz.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18