17 De inwendige mens verwend Smeren, blijven smeren moeiteloos in. Hit AU things under the sun zorgde voor een heerlijk whoa-whoa-moment. Jonathan Je- remiah maakte aan het begin van de avond indruk met zijn subtiele muziek, die op Concert at Sea won derwel op zijn plaats was. Wonder mooi hoe de strijkers een nummer als Smiling leken op te tillen, terwijl de zon er nog een eindsprintje uit perste. Een hoogtepunt was Michelle David The Gospel Sessions. De ontwapenende Amerikaanse, mu zikaal tot in haar diepste vezels, wist het publiek meteen mee te krijgen. Hallelujah! Vooral He loves me kreeg een zeer warm onthaal, waarna David het even te kwaad leek te krijgen. Om zich vervolgens razendsnel te herpakken. Alanis Morissette bleek, twintig jaar na succesalbum Jagged littlepill, haar fameuze lange lokken te heb ben verruild voor een korte coupe. Ze straalde anderhalf uur lang, werkte hard om te bewijzen dat ze nog steeds relevant is, maar het was toch vooral wachten op de hits van toen. You learn en Hand in my pocket kwamen er nog wat aarzelend uit, You oughta know klonk al beter en de hoogtepunten zaten in de toe gift, met Uninvited en Thank you. Haar zo kenmerkende stem heeft nauwelijks aan kracht ingeboet, al was dat door het haperende geluid lang niet overal goed te horen. In Ironie klonk het collectief meezin gende publiek zelfs beter dan de zangeres. Is dat niet ironisch? Gastheer Blof sloot uiteraard zelf de zonnigste editie van Concert at Sea ooit af. Voorgaande jaren pakte de band nogal eens flink uit, met extra muzikanten, strijkers, blazers en gastoptredens. Die bleven deze keer achterwege, afgezien van de bijdrage van Geike Arnaert in Zou- telande. Verder was het 'gewoon' met z'n vieren, strak spelend op dat im mense, prachtig uitgelichte po dium in de zwoele zomeravond, met 40.000 uitbundige en dank bare bezoekers en de keuze uit een repertoire van ruim 25 jaar. Meer hoeft het niet te zijn. maandag 2 juli 2018 slot van CAS Trouwe bezoekers Ina, Caroline, Annette en Annelies uit Arnhem gaan los tijdens het optreden van Michelle David The Gospel Sessions. Michelle David, muzikaal tot haar diepste vezels. De temperaturen op de Brouwersdam liepen hoog op tijdens de zaterdag van Concert at Sea. De presenta toren spoorden het publiek steeds aan tot smeren en tot voldoende (water) drinken. Op het terrein was zonne brand te verkrijgen, maar veel bezoekers bleken voor bereid op de zon. Zoals Diana Wattel (foto) uit Vlis- singen, die zich regelmatig van top tot teen insmeerde om zorgeloos te genieten. Sjalien de Leeuwe uit Zwolle kust een van de 'giraffen' die ter vermaak op de Brouwersdam rondliepen. Henk Blom uit Rozendaal neemt een hap van zijn nacho. Op het festivalterrein was een keur aan maaltijden te koop uit alle regio's van de wereld: gerookte hamburgers, curry's uit India, pasta's en ook de Vietnamese keuken kon geno ten worden. En wie het ge woon bij een frietje wilde hou den, kreeg friet van vers ge schilde biologische aardap pels. Ook de inwendige mens werd verwend. Manuela van Rijsewijk (m) uit Breda koopt een vest van CAS en krijgt er gratis een festivalshirt bij, omdat haar favo riete kleur al was uitverkocht. Brouwersdam, 40.000 mensen genieten met volle teugen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17