£3 S9 Concert at Sea visitekaartje 'Ondernemers, doe op zondag je winkel open' Bus 16 ZE Het was droog, het was warm, het was druk. Maar vooral viel er muzikaal veel te genieten op de zaterdag van de zonnigste editie van Concert at Sea ooit. CONCERT AT SEA BROUWERSDAM Commentaar Wat een mooi festivalweekend was het. Tienduizenden mensen genoten drie dagen van muziek op de Brou- wersdam: Ronnie Flex die Blof omarmde, Racoon bij ondergaande zon, Sting en Shaggy samen op het podium, Ala- nis Morissette op zaterdag. De dertiende editie Concert at Sea had veel hoogtepunten. En waar anders kun je met je voeten in het zand naar een verrassingsconcert van Bief luisteren? Veel CAS-gangers kwamen niet eens alleen voor de muziek: de sfeer op de Brouwersdam is wat ze trekt. Natuurlijk werd er, vooral op donderdag, wat gemopperd over de files naar het terrein. Maar wie op het festival rondliep zag alleen maar vro lijke mensen. Onbekenden omhelsden elkaar als ze elkaar per ongeluk aanstootten. Wie dreigde te verbranden, werd gewaar schuwd door andere festivalgangers, onder het motto 'we moeten een beetje voor elkaar zorgen'twitterde een bezoek ster. CAS en Blof werden vrijdag beloond: commissaris van de Koning Han Polman benoemde de leden van de band en de festivalorganisatoren tot ereburgers van Zeeland, omdat ze de 'beste ambassadeurs zijn van Zeeland'. Terecht. Inwoners van Scharendijke zeggen tegenwoordig trots dat ze uit 'het dorp van Concert uit Sea' komen. Ze vinden het een eer dat het fes tival 'hun' dorp op de kaart gezet heeft. En daar kan de rest van de provincie zich ongetwijfeld bij aansluiten: Concert at Sea is hét ideale visitekaartje voor Zeeland. Inwoners van Scharendijke vinden het een eer dat ze uit 'het dorp van Concert at Sea' komen De Vlissingse Ondernemers Cen trale (VOC) roept haar leden en an dere ondernemers op hun zaken in juli en augustus op zondagen te openen. Op onder meer het Bella- mypark en de boulevard staat elk weekend wel een festiviteit op het programma dat veel volk op de been brengt. De Vlissingse Vrijbui- tersmarkten, (straat)festival On derstroom, de kermis, de Zomer- markten en de Oude Visserijdagen trekken zonder uitzondering veel bezoekers, weet het VOC-bestuur. Een behoorlijk aantal VOC-leden heeft al toegezegd op de zondagen dat deze evenementen plaatsvin- Ondernemersclub zoekt nog publiekstrekkers als jongleurs en levende standbeelden den hun winkeldeuren te openen. De ondernemerscentrale zorgt er die dagen voor dat er extra activitei ten in de winkelstraten plaatsvin den. Ze denkt daarbij aan optredens van muzikanten, levende stand beelden, jongleurs en andere straat artiesten. De VOC zoekt nog van die publiekstrekkers. Aanmelden via jaapvanboven@solcon.nl ALMANAK Op weg naar de bus hoopte de vrouw uit Middelburg dat ze niet al te lang hoefde te wachten om naar parkeerplaats P3 te worden gebracht. Ze had met haar vriend een vermoeiende, maar heerlijke avond gehad op Concert at Sea op de Brouwers- dam. Blof op het strandpodium was goed en ook Sting en Shaggy waren geweldig. Bij de bus aangekomen bad de Mid delburgse hardop dat ze gelijk konden instappen. Haar vriend hoorde haar zachtjes tegen de buschauffeur zingen: „Please neem me mee, en omarm me, omarm me..." Schade aan twee auto's bij botsing Tien prenten voor illegaal kamperen Tweetal tegen de lamp bij controle WESTKAPELLE Zwaargewonde bij botsing snorfiets Terwijl de 35-plussers Alanis Mo rissette uitwuiven, heeft de jongere garde zich 500 meter verderop mas saal verzameld bij het Umojapo- dium. Rapper Jonna Fraser krijgt een heldenontvangst, elk nummer wordt woordelijk meegezongen, bier vliegt door de lucht en binnen de kortste keren is het één groot feest. Concert at Sea overbrugde gene raties, vooral door Nederhop ruim baan te bieden. Vrijdag verraste Ronnie Flex al vriend en vijand en hield Bas de Meijer de Zeeuwse eer hoog. Zaterdag mochten de belha mels van Broederliefde, vorig jaar de smaakmakers op het Umojapo- dium, op het hoofdpodium aantre den. Opnieuw waren er veelvuldig vlammen - alsof het al niet warm genoeg was - rook en confetti. En een publiek dat helemaal los ging. Het Nederlandstalige gehalte was toch al opvallend hoog. De zaterdag werd geopend door band Buurman, die de Vlaamse evenknie van Blof bleek te zijn en zingt over Koksijde in plaats van Zoutelande. Van Dik Hout stond nog nooit op Concert at Sea, maar die omissie werd dit jaar goedgemaakt. Zanger Martin Bui tenhuis genoot er zichtbaar van. En zong warempel beter dan voor heen. Di-rect houdt niet van omwegen, zo bleek rond etenstijd maar weer eens. Meteen na opkomst gaf de band vol gas. Zanger Marcel Veen- endaal zong de longen uit zijn lijf, Strak spelend op dat immense, prachtig uitgelichte podium, sloot Blof het festival af paradeerde parmantig heen en weer en zweepte het publiek tot het uiterste op. Als hij even naar adem hapte, was er altijd nog gitarist Spike. Hij is de tweede frontman, die zo tekeerging, dat hij aan het einde geen stem meer over had. Wondermooi Tussendoor was het zeer de moeite waard om naar het Umojapodium te blijven pendelen. De lichtver- teerbare pop van Wulf ging er maandag 2 juli 2018 De binnenstad en de boulevards bruisen komende twee zomer maanden van de activiteiten. Ondernemers moeten daarop inspelen door vaker op zondag hun nering te openen. René Hoonhorst Vlissingen Tip? redactie@pzc.nl SCHOONDIJKE Twee personenauto's zijn gisterochtend bescha digd geraakt bij een kop- staartbotsing op de Mid denweg bij Schoondijke. Rond 11.00 uur botste een bestuurder door on bekende oorzaak op de auto die voor hem reed. Beide voertuigen kwa men met schade tot stil stand. Het is niet bekend of er gewonden waren. De beschadigde voertui gen zijn door een ber gingsbedrijf wegge sleept. DOMBURG Tien personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een bekeuring gekregen omdat ze ille gaal kampeerden in de gemeente Veere. De kampeerders stonden op de Zeedijk en het Noor- derhoofd in Westkapelle, op de Valkenisseweg in Biggekerke en op de Westkapelseweg in Zou- telande. In de verschil lende gemeenten is het niet toegestaan om te overnachten op open bare plaatsen. ZAAMSLAG Twee mannen zijn in de nacht van vrijdag op za terdag aangehouden omdat ze drugs en een vuurwapen bij zich had den. De politie kwam het tweetal op het spoor bij een routinecontrole aan de Veerstraat in Zaam- slag. De agenten roken een sterke wietlucht in de auto van de 24-jarige man uit Heikant en de 25-jarige man uit Vlissin gen. De agenten vonden 1,3 gram cocaïne en wiet. Een bestuurder van een snorfiets is gistermid dag in Westkapelle zwaargewond geraakt bij een botsing met een bestelbus. Het slachtof fer is met de ambulance naar Middelburg ge bracht, waar de trauma helikopter hem aan de Schietbaan oppikte. De toedracht wordt onder zocht. Zwoel Tekst Rolf Bosboom Foto's Johan van der Heijden Blof sluit het festival af op een in zwoele zomerwarmte ingepakte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 16