II Ondernemers Renesse voor BIZ p 7 BRANDWEER HOOGWERKER Als kleine jongens op de kermis stonden de brandweerlieden van het korps in Zierikzee te glunderen bij hun nieuwe hoogwerker. Tijdens een instructie mochten ze voor het eerst op knopjes drukken. En dat zijn er véél. Stel: er breekt brand uit in het Stadhuis van Zierikzee en er is zo veel rook dat moeilijk te zien is waar de brandhaard precies zit. Dan schuift de nieuwe hoogwerker van het brandweerkorps zijn 34 meter lange kraan uit, gaat de warmte- beeldcamera aan en zoeken brand weerlieden op de grond op een scherm mee naar de vlammen. Als er sprake is van schadelijke stoffen, dan hoeft er zelfs niemand mee in het bakje naar boven. Voor dit soort situaties moest voorheen een hoogwerker van Goes komen. Dat kostte een half uur reistijd. Dat hoeft niet meer, nu de brandweerpost van Zierik zee zélf een hoogwerker heeft. Het team ruilde zijn bluswagen er graag voor in. Kattenmand Want de machine kan zo'n beetje alles. De Volvo FM stelt zichzelf in een mum van tijd waterpas, heeft werkelijk alles aan boord -tot een kattenmand toe- en is heel wend baar. Ideaal dus, voor de binnen stad van Zierikzee. „Hij rijdt echt zo fijn", zegt bevelvoerder Wouter Meedendorp. „Als een echte Volvo." Meedendorp was dinsdagavond vanuit Vlissingen naar Zierikzee gekomen om instructies over de hoogwerker te geven aan zijn Schouwse collega's. Op de post van Vlissingen/Middelburg heb ben ze 'm namelijk al. „Een maand of drie hebben we hem nu. We hebben hem nog niet nodig gehad bij een brand, maar wel al regel matig bij het afhijsen van patiën ten. Ook dan is het ideaal." Alle 25 vrijwilligers van het korps in Zierikzee woonden de hoogwerkerles bij. Die vond plaats op het terrein van Saman, waar de kraan zo hoog mogelijk werd uit- Ik kijk er enorm naar uit om ermee te werken geschoven en zo ver mogelijk, bo ven het dak van het installatiebe drijf. De vrijwilligers glimlachten van oor tot oor. En niet alleen die in het bakje stonden; op de grond was het enthousiasme even groot. „Wat hadden we deze hoogwer ker goed kunnen gebruiken bij de brand bij Precisiewerk", zegt Theo Schipper. „Hij laat gewoon niks aan het toeval over. Helemaal computergestuurd, echt een prachtig stuk techniek. Ik kijk er enorm naar uit om ermee te wer ken." Hart Ook het hart van Tom den Breejen gaat sneller kloppen bij het zien van wat de hoogwerker allemaal kan. „Veertig jaar geleden hadden ze hier in Zierikzee nog een lad deraanhangwagen en moet je kij ken wat er nu toch staat. Het is ei genlijk ongelofelijk." Omdat niemand in Zierikzee ervaring heeft met het redvoer- tuig, moeten alle brandweerlie den eerst een opleiding volgen voor ze ermee kunnen uitrukken. De wagen staat zolang in een stal ling, vertelt brandweerbevelvoer der Jacco Bolle. „Daar staat-ie goed. Maar als onze nieuwe ka zerne er straks is, klopt het plaatje helemaal." ZEELAND 8 „Ik wilde een zuiver antwoord heb ben en dat heb ik hiermee", zegt voorzitter Anton Krijnse Locker van de Renesser ondernemersclub. Via de BIZ dragen ondernemers met z'n allen bij aan het Onderne mersfonds Groot-Renesse, waar mee de organisatie verder wil pro fessionaliseren en Renesse op de kaart wil zetten. Dat komt ten goede aan heel Schouwen-Duive- land, benadrukt zowel de onderne mersorganisatie als wethouder Da niël Joppe. „Uiteindelijk gaat het erom dat je het eiland versterkt." Renesser ondernemers betalen de komende vijfjaar jaarlijks - af hankelijk van de WOZ-waarde van hun pand - tussen de 350 en 5000 euro. OVR verwacht straks 190.000 euro per jaar binnen te krijgen, in clusief de 25.000 euro die de ge meente Schouwen-Duiveland be reid is bij te dragen. Nu haalt de ondernemersvereni- Ik wilde een zuiver antwoord hebben en dat heb ik hiermee ging via contributie rond de 115.000 euro per jaar op. Behalve dat er meer geld binnenkomt, wordt ook de continuïteit als groot voordeel gezien. En als het niet bevalt („Dat is democratisch", aldus Krijnse Locker), kan de stekker er na vijf jaar weer uit. Eerdere pogingen om een BIZ van de grond te tillen in Renesse mislukten. Nu kwamen 100 van de 158 rondgestuurde formulieren te rug. Van de goedgekeurde stem men was 69,7 procent voor. Per 1 ja nuari 2019 moet de BIZ Groot-Re nesse er staan. Zierikzee Zuid staat als nieuw 'project' op de rol. In de tweede helft van dit jaar worden eerste stappen gezet. Strandrolstoel Banjaard in gebruikgenomen KAMPERLAND Sarah Pastor (36) uit Vlissingen mocht gisteren de nieuwe Banjaard-strandrolstoel in wijden, samen met Wijnand Zwe- mer (32) uit Goes. Om beurten pro beerden ze de nieuwe CadWeazle, die zijn afgeschreven voorganger vervangt. Verschillende partijen hebben ervoor gezorgd dat mensen met een functionele beperking het Banjaardstrand bij Kamperland kunnen blijven bezoeken. De Stichting Natuurlijk Toegankelijk zette zich in voor de komst van een rolstoel, de gemeente Noord-Beve land maakte geld vrij en Strandex- ploitatie Banjaardstrand neemt de exploitatie voor zijn rekening. vrijdag 29 juni 2018 SD Wat kan-ie veel en hoog! Wendy Wagenmakers Het brandweerkorps van Zierikzee volgt de verrichtingen van de hoogwerker, foto dirk-jan gjeltema - Theo Schipper, brandweerman De BIZ (bedrijveninvesterings- zone) Groot-Renesse komt er. Het was, na een roerige voorge schiedenis, dit keer erop of er onder voor de Ondernemersver eniging Renesse. Bijna 70 pro cent van de ondernemers die gestemd hebben, zegt 'ja' tegen de BIZ. Esme Soesman Renesse 1 - Anton Krijnse Locker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 60