Kou met Recron beetje uit de lucht 6 Pleidooi voor transferium en rondweg VERSPAKKET Veerhoek is, in de aanloop naar de dorpsvisie, alvast om de tafel gekro pen met Rijkswaterstaat om te plei ten voor realisatie van een rondweg bij Burgh-Haamstede. De plannen daarvoor liggen al jaren in een laatje te verstoffen, maar de verkeers chaos in het dorp vraagt om dras tisch ingrijpen. Vindt ook Martijn Niehof van KuiperCompagnons; het bureau dat Burgh-Haamstede richting dorpsvisie begeleidt. „Het aanpakken van de verkeersstruc- tuur en verkeersveiligheid is een heel belangrijke voorwaarde om ook andere opgaven te kunnen aan pakken", aldus Niehof eerder deze week tijdens een inloopavond over de dorpsvisie. Behalve een rondweg kan ook Als we niet kiezen, blijft het hier dezelfde grijze soep een transferium bijdragen aan een mooier en aangenamer dorp. Veer hoek ziet 'm al voor zich, ergens ge legen bij de kop van Haamstede. Waar mensen uit alle windstreken, kunnen parkeren om vervolgens met de bus verder te reizen naar het strand, of Middelburg, Zierikzee en Vlissingen. Ring, Burghseweg en andere straten moeten aangename plekken worden om te winkelen en een terrasje te pakken. En de histo rische as (Burghseweg, Hogeweg) die de verschillende kernen van het dorp met elkaar verbindt, moet niet langer functioneren als doorgaande weg. Dan zullen wel keuzes moeten worden gemaakt, geeft Niehof aan. De komende maanden moeten in Burgh-Haamstede meer knopen worden doorgehakt om tot een dorpsvisie te komen, blikt Veer hoek alvast vooruit. „Burgh-Haam stede is een heel groot gebied met verschillende kernen, verschillende mensen en ook uiteenlopende me ningen." Over het al dan niet be houden van de kastanjes aan de Noordstraat bijvoorbeeld of over de toekomst van de Albert Heijn. Nog zo'n pittige: waar willen we naar toe met de kernen Burgh en Haam stede, opdat ze niet concurrerend van elkaar zullen zijn. Het vergt 'enige lenigheid om tot compro missen te komen', waarschuwde Veerhoek. „We moeten zelf de regie nemen. Zelf onze keuzes maken. Maar als we niet kiezen, blijft het hier dezelfde grijze soep." „Met mensen die weigeren aan tafel te gaan zitten, valt natuurlijk niet te praten. Ik ben dus blij dat de Recron Schouwen-Duiveland de uitgesto ken hand nu toch heeft geaccep teerd", zei Laurence Haack (eigen lijst) gisteravond in de commissie vergadering. De voorgenomen verhoging van de toeristenbelasting hield de ge moederen van de raadsleden weer danig bezig bij de bespreking van de financiële vertaling van het col legeprogramma. Vooral over de voorgestelde afschaffing van de speciale tarieven voor vaste recrea- tiegasten (forfaitaire tarieven) blij ven de meningen verdeeld. De VVD wil de recreatiesector met 'respect en dankbaarheid' be handeld zien vanwege het econo misch belang voor de regio. Het verwijt dat het huidige college het toerisme 'volledig als melkkoe be schouwt en ook zo behandelt' schoot bij LSD-fractievoorzitter Robbert Lievense in het verkeerde keelgat. „Je hebt mij nog nooit ho ren zeggen dat ik tegen toerisme ben. We gaan ook niet vechtend over straat al lijkt dat soms zo in de krant." Inhoudelijk zijn de standpunten wel ingenomen. Een meerderheid van de fracties juicht het toe dat eerst wordt onderzocht wat het ge volg zou zijn van afschaffing van de forfaitaire tarieven. PvdA heeft er op zich niet zo'n moeite mee, maar vindt het wat 'ondoordacht' gepre senteerd. De SP is het eens met de oorspronkelijke college voorstellen. IN DE REGIO Schilderijen in de Nieuwe Kerk 4~A tf MIJN DORP, MIJN STAD Kunst- en Cultuurroute Rommelroute Culinaire streekmarkt vrijdag 29 juni 2018 Burgh-Haamstede moet op de schop Burgh-Haamstede heeft een rondweg nodig en een transfe rium. De dorpsraad van Burgh- Haamstede maakt zich sterk voor realisatie van beide voor zieningen. Door auto's te gast te maken in het uitgestrekte dorp krijgen fietsers, wandelaars en verblijf de ruimte. „Dan kun je van die kernen écht iets moois maken", zegt dorpsraadvoorzit ter Kees Veerhoek. Esme Soesman Burgh-Haamstede -Kees Veerhoek, voorzitter dorpsraad ZIERIKZEE Drie vers ondernemers lance ren de regionale on- line supermarkt Vers op Schouwen. Dirk en Rianne van Buuren van De Pieper, Henk ten Hove van bakkerij Ten Hove en Harry Boot van Vleesboer derij Boot (vlnr). Het eerste pakket is gis teren aangeboden aan burgemeester Gerard Rabelink. De burgemeester heeft het verspakket overigens weer door gegeven aan de voed- selbank. FOTO JEAN-PAULKOTOUN Voelde de Recron er vorige week nog niks voor bij wethou der Joppe aan tafel te schuiven voor overleg over verandering in de toeristenbelasting, inmiddels is er toch overleg geweest en lijkt de ergste kou een beetje uit de lucht. Ali Pankow Zierikzee ZIERIKZEE Schilders van Schouwen-Duive land laten ieder die wil meegenieten van hun werk. Van 30 juni tot 2 augustus hangen hun schilderijen in de Nieuwe Kerk, Kerkplein 1 in Zierik zee. Het doel van de expositie is laten zien hoe inspire rend en geëmotio neerd mensen bezig zijn met kunst. De expositie is elke dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur, met uitzonde ring van 7 juli. ONDERSCHEIDING NOORDGOUWE Ze zet zich in voor de dorpsraad van Noordgouwe, het kerkje daar, het Watersnoodmuseum en Streekdrachtenvereniging De Arke. Ineke van Dijke-Van de Vate doet zo veel op Schouwen-Duiveland dat ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Maar omdat ze op de dag voor Koningsdag niet in de gelegenheid was haar lintje in ontvangst te nemen, gebeurde dat gistermiddag alsnog. In het kerkje van Noordgouwe kreeg Van Dijke haar lintje opgespeld door burgemeester Gerard Rabelink. foto dirk-jan gjeltema BROUWERSHAVEN Museum Goemans- OUWERKERK De Kunstcadeau zorg, 11.00-17.00 Dorpshuis, winkel, uur: Museum ge 19.00 uur: 11.00-17.00 uur: Ex opend; Biljartvereniging positie Een leven in GOES Phoenix; Kleur; Stadskantoor, Watersnoodmu Tonnenmagazijn, 09.00-17.00 uur: seum, 09.00-12.00 uur: Expositie foto's van 10.00-17.00 uur: Yoga Jacqueline Cornelis van Gils; Tentoonstelling Binnendijk; De Spinne, 15.30- Het water blijft BURGH- 18.00 uur: Street- komen, vechten HAAMSTEDE ball en Streetdance tegen de vloed van Burghse kerk, voor jongeren van morgen; 19.00 uur: Familie 12 tot 18 jaar ZIERIKZEE concert Peter en de KERKWERVE Dikke Toren, Wolf; Dorpshuis, 17.00 uur: Expositie Dorpshuis de 14.00-17.00 uur: Omnia Temporaria; Schutse, 16.00 uur: Biljarten/kaarten, ZONNEMAIRE Herensociëteit; 20.00-22.00 uur: Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Country Line 14.00-17.00 uur: Klaverjasvereniging; Dance; Ouderensoos, ELLEMEET MIDDELBURG 19.30-21.45 uur: Dorpshuis, 19.00- Zeeuwse Concert Repetitieavond 23.00 uur: Biljart zaal, 20.00 uur: Harmonievereni vereniging; Muziekfestival ging Nut Uitspan DREISCHOR Middelburg ning. MIDDELBURG Een dertigtal ate liers en galeries in Middelburg opent zondag tussen 13.00 en 17.00 uur de deuren voor pu bliek, als onderdeel van de Kunst- en Cultuurroute. Een laagdrempelige ma nier om kennis te maken met kunst, en de sfeer te proe ven van de karak tervolle ruimten in de oude binnen stad. Meer informatie over de deelnemers en de locaties is te vinden op kunstrou- temiddelburg.nl. GOES In Goes-Oost doen zaterdag zo'n 25 kramen mee met de rommelroute. Tussen 10.00 en 16.00 uur is ieder een welkom. Meer informatie op goes-oost.nl. YERSEKE Op de Paarden markt is er in de zomer iedere vrij dag van 13.00 tot 21.00 uur een culi naire markt. Er zijn diverse specialitei ten, lekkernijen en ambachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59