De overblijfmoeder 66 O <9 7 MAISON MARLOUS Van asbak tot zitzak Dorps Aap xn Planken Wandhaken Roede We lopen naar school, met z'n vieren. Onze oud ste mag komen wennen. Ik heb vier jaar de tijd gehad om aan dat idee te wennen. Dat ze onder mijn vleugels uit zou vliegen, mijn rokken zou loslaten. Vandaag is het zover. We hebben nog wat respijt, na de zomer gaat ze pas écht. Maar nu gaan we oefenen. Ik vooral. Want zij is er allang klaar voor. Hek We komen bij het school hek. Er spelen kinderen op het plein. Overblijfkinde- ren. Schutterig lopen we het plein op. Mijn man met onze dochter aan de hand, ik erachter met de kinderwa gen. Om één uur mochten we alvast de klas komen be kijken, zo stond in de uitno diging. Er komt een overblijf moeder naar ons toe. Kort, pittig kapsel. Melkflesbe nen. Ze houdt haar zonne bril op terwijl ze mijn man te woord staat. Wat we kwa men doen? We hebben een afspraak om één uur, onze dochter komt vandaag voor het eerst wennen. Dat kon wel zo zijn, maar het was nog geen één uur. Het was drie minuten voor één. We mochten het plein nog niet Van de twee bijzondere maskers neem ik er één mee. Thuis krijg ik spijt op. Eerst gingen ze de kin deren verzamelen. En zo lang moesten wij terug ach ter het hek. Mijn man pro beert: „We komen hiervoor het eerst, dus we kennen de regels natuurlijk nog niet." Hij stuit op de onverzette lijke centimeter macht die ze heeft. Het is één voor één als we weer achter het hek staan. In desperate needfor comic WAT DOEN WE ERMEE? relief fiets ik die middag naar de kringloopwinkel. Er lig gen twee bijzondere Oos terse theatermaskers. De fel gekleurde laat ik om ondui delijke redenen liggen. Weer thuis realiseer ik me dat het zonde is om het stel uit elkaar te halen. Maar omdat ik mijn dochter van school moet halen, bel ik naar de kringloopwinkel. Of ze dat andere masker voor me willen reserveren. De man aan de telefoon zegt: „Het is nu heel druk, dus ik kan niet kijken. Ik geef even een collega." Vrijwilliger Dan wordt het gesprek ver warrend. De collega begrijpt niet welk masker ik bedoel. Als ik ophang, weet ik niet of het ding er straks nog ligt. Als ik de volgende dag langsga, ligt het masker keu rig op me te wachten. Kijk, je hóeft geen over blijfmoeder te worden. Je kunt ook vrijwilliger wor den bij de kringloopwinkel. Oude meuk schreeuwt niet, knoeit niet, schopt of slaat niet, frustréért niet. Je moet alleen wél klant vriendelijk zijn. vrijdag 29 juni 2018 GO €20, Ferm Living €29,95, Sebra tr/ Boven de wasmachine kun je de hoogte in door planken te beves tigen. Je kunt hele sys temen om je wasma chine bouwen; typ op in ternet eens 'washok' in voor inspiratie. Maak bij voorbeeld voor ieder gezinslid een uitschuif- bare mand voor schone, gevouwen was. Sorte ren werkt heerlijk. Gebruik wandhaken. Zet zo weinig mogelijk op de grond. Dat geeft een ruimtelijk effect en een opgeruimd gevoel. Voordeel: een lege vloer is handig bij het stofzui gen. Er zijn allerlei vor men en maten wandha ken verkrijgbaar, dus denk groot en hang zo veel mogelijk op. Denk ook aan haken of een roede voor kleding op hangers. Handig om het strijkgoed even weg te hangen. Misschien ga je de was wel leuk vin den als jouw machine zo lekker draait. Met gemengde gevoelens brengt Marlous haar doch ter voor het eerst naar de kleuterschool. Daar maakt ze kennis met het feno meen overblijfmoeder. Maskers zorgen voor diepte en contrast aan de muur. Hang je verzameling maskers op één muur voor een rustig ogend geheel. Verf die muur in een opval lende kleur om de maskers extra te laten opvallen. Je kunt de maskers ook op stokjes op verschillende hoogtes in sokkeltjes van marmer zetten. Feest- of carnavalswinkels verkopen plastic maskers voor een habbekrats: een originele toevoeging aan de kinder kamer (of, als je durft: de woonkamer). Bevestig een lampje achter een masker en je hebt een origineel nachtlampje voor naast je bed. Je kunt maskers mee nemen van je reizen rond de wereld, maar als je daar niet voor in de gelegenheid bent, dan bieden moderne interieurlabels een alterna tief. Het Deense merk Hay heeft maskers in de collec tie, maar ook het Deense label GamFratesi verkoopt gestileerde maskers die geënt zijn op oude mas kers. De Engelse kunste nares Abigail Brown maakt prachtige dierenmaskers van papier-maché.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 52