Orde en structuur i V 6 INDE ETALAGE Laat dit jaar gerust het Wedgwood servies thuis, als u op vakantie gaat. Er is keuze genoeg aan onbreekbaar (camping)servies dat ook nog leuk oogt. Bon appetit! 7 Hieke Grootendorst geeft elke week klustipsén een inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: het washok indelen Vuur en vlam IJsjes Kringen Muziek! DE KLUSVROUW Vaste plek Werkblad vrijdag 29 juni 2018 GO €21,90, Light my Fire €19,50, Rice €39,95, Outwell Ik ga op reis en ik neem mee €24,95, Engel FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS Zoals jullie mis schien al was op gevallen, houd ik van orde, netheid en structuur. Ik houd ook van rust, reinheid en regel maat. De was doe ik altijd op vrijdag. Zo hoef ik niet te bedenken wanneer ik in hemelsnaam de was moet doen. Rust! Schone was: Reinheid! En tenslotte zit de regelmaat in de dagin deling van mijn vrijdag. Al is het voor mij geen pro bleem hoor, als er wat tus senkomt. Dat is juist goed, op zijn tijd, want dan blijf ik flexibel. Je kunt je nu vast voor stellen dat alles vlekke loos verloopt in mijn was hok. Ik heb ook inspiratie opgedaan bij klanten. Sommigen hebben grote gezinnen met vier of meer kinderen. Die hebben dan ook grote huizen met ka mers voor wassen en strij ken. En soms zelfs ook kledingkamers! Maar ook heel veel was. Machines draaien continu op volle toeren. En vooral kinderen leggen de vuile was overal neer, behalve in de wasmand. Een hele uitdaging dus, dat wassen. Het ondank bare is dat het ook zo weer vies is. Maak er dus voor jezelf een feestje van om de was te doen, leuker kunnen we het toch niet maken. Op een enkeling na dan, die het echt leuk vindt om constant te wassen! Geef alles een vaste plek. Een bakje met knijpers. Een bak met wasmiddel. Het strijk ijzer, de strijkplank. Wasmanden voor wit en bont. Een mand om de was uit de machine op te vangen. Schrijf alles wat een plek moet krij gen op een lijstje, dit helpt bij de meest effi ciënte indeling. Ga slim met de ruimte om. Begin met de basis: waar zet je de wasma chine? De droger kan erboven of ernaast. Pro beer een werkblad, bij voorbeeld boven de wasmachine en de dro ger, te realiseren om de was op te vouwen. Zet de plank dan niet vol met allerlei rommel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51