ilsS 3 Kant-en-klare haag Hoeveel calorieën? Milieuvriendelijke rietjes voorbeeld als hij zijn auto wast. „Maar het is me ook wat waard dat ik nooit meer in de file sta." Buren Voor Gilbert Struy (54) is de woning van zijn moeder op het industrieter rein in het Zeeuwse Tholen juist een plek om het werk opzij te leggen. In de keuken klinkt enkel het geluid van de tv en niet van de vrachtwagens die achter dubbelglas voorbij rijden. Gilberts truck staat in de loods, sa men met zijn kermiswagens. De fa milie Struy zit al generaties in de ker- misindustrie. „Wij hebben altijd op een industrieterrein of de rand van de stad gezeten", zegt Gilbert. „Het is geen doen om met een combinatie wagen van 28 meter door een dorp te rijden. Dan staat alles meteen vast." Dit huis is van zijn moeder Toos (77), die het in 2004 liet bouwen. Wanneer zij problemen met haar ge zondheid krijgt, komen Gilbert en zijn vrouw Paulien (54) in hun salon wagen naast de deur te wonen. „Voor ons is dit het paradijs op aarde. Je hebt de vrijheid om te doen wat je wilt. Als we op de kermis werken, zitten we altijd in de drukte. Hier heb je rust en voel je dat je thuis bent." Hoewel Gilbert naar eigen zeggen niet heel hecht is met zijn buren, is hij wel blij dat er meer bewoners op het terrein zijn. „Daardoor is er ook sociale controle. En dat ik hier eigen lijk niet mag staan met mijn woon wagen, daar klaagt niemand over." Ook Wim ter Braake (58) heeft goede buren. De eigenaar van Ter Braake Motoren uit Nijeveen woont met zijn vrouw Gonny (59) in wat misschien wel de rustigste wijk van het stille Drentse dorp is: bedrijven terrein Spijkerserve. Vanuit de show room naast zijn huis verkoopt hij met zoon Ronald (29) motorfietsen. Zoon Marcel (21) heeft op het terrein een autobedrijf. „We kozen voor deze plek omdat ie aan het dorp grenst. Onze kinderen konden hier vlakbij naar school, het zwembad en de sportvelden liggen om de hoek. Ro nald en Marcel zijn hier samen met hun zussen Marjolein (35) en Mari- anne (25) rustiger opgegroeid dan als wij in de stad hadden gewoond." Net als Aimé L'Ortye merkt ook Wim dat werk en privé vaak moeilijk te scheiden zijn. Maar Wim ziet dit RISICO juist als een van de belangrijkste re denen om naast zijn bedrijf te wo nen: „Wij werken tachtig uur per week. Als dit huis ergens anders stond, was ik nooit als vader thuis ge weest. Nu konden ze overdag altijd naar mij toe." Moeilijk verkoopbaar Toch willen Aimé en Regien niet blijvend naast hun werk wonen. Zij gaan hun bungalow inwisselen voor een antieke woonboerderij. Maar het huis verkopen is door de locatie niet makkelijk. In het jaar dat hun huis te koop staat, is er slechts één kijker ko men opdagen. Ook Gilbert zal niet lang meer op het industrieterrein in Tholen wo nen. Hij heeft samen met Paulien een stuk grond in Bergen op Zoom ge kocht, waar veel kermisexploitanten leven. „We zitten daar lekker dicht bij elkaar. Dat is voor ons ideaal, ook als we zelf ouder worden." Zijn moeder verhuist waarschijn lijk mee. Dat haar zelfontworpen villa achterblijft, daar is niets aan te doen. „Het is een goed huis. Als het op wielen stond, zouden we het zo meenemen." vrijdag 29 juni 2018 GO O-, Grond op bedrijven terreinen is goedko per dan in woonwij ken. Bovendien zijn de bouwvoorschriften anders. Wordt wonen op een industrieterrein de nieuwe trend? Vol gens Jan Veuger, lec tor Vastgoed aan de Hanzehogeschool Groningen, zal het zo'n vaart niet lopen. „Werk en wonen smelt steeds meer samen, maar op kleinschalig niveau. Denk aan een woon- en werkwijk. Industrie terreinen die óók woonwijk worden, zie ik nog niet gebeuren." Omdat woningen op industrieterreinen bijna altijd bij een bedrijfs pand horen, zijn zij vooral interessant voor eigenaren van een midden- of kleinbedrijf. Beleggers kiezen eer der voor een kantoor pand dat ze tot woon ruimte kunnen ombou wen. „Kantoorpanden Gilbert en Paulien Struy vinden het heer lijk, die vrijheid op een industrieterrein. FOTO ARIE KIEVIT staan centraler. Be drijfsterreinen liggen vaak buiten de stad. Dat is niet aantrekke lijk. En het risico is gro ter: als de gemeente geen nieuwe woon ruimtes in het bestem mingsplan toelaat, zit je met een onontwik- kelbaar stuk grond." Wil je die kale schut ting aan het zicht onttrekken, maar heb je geen zin om te wachten tot een klim opplant eindelijk hoog genoeg is? Dan is de kant-en- klare kardinaalsmuts van groenspecialist Mobilane (vanaf 158,25 euro) een goede oplossing. Het is een haag die al helemaal volgroeid is. Hij is 180 cm hoog en 120 cm breed, opge kweekt langs een roestvast stalen ras ter en neemt nauwe lijks ruimte in. In het najaar krijgt hij een warmrode kleur. Zo is je schutting binnen no-time prachtig groen! Echt gezellig is het niet. Want pfl als je chocolade r*j I ft eet, moetje /SI Pi daar van kun- nen genieten zonder op de calorieën te letten. Toch is deze chocolademal van Donkey Products wel een handige gadget. Wanneer je zelf chocolade maakt en die in de mal giet, kun je precies zien hoeveel calorieën je met elk blokje binnen krijgt. Prijs: 10,95 euro. Plastic rietjes zijn ideaal om mee te nemen tijdens een zo merse picknick, maar milieuvrien delijk zijn ze natuurlijk niet. De Klean Kanteen Straw Set (13,95 euro, in zwart of meerkleurig) is wel honderd procent duurzaam. Deze set rietjes is namelijk gemaakt van roestvrij staal. De rietjes hebben een flexibel en afneembaar topje van siliconen. Bij het setje zit een borstel met haartjes van natuurlijke palmvezel, waarmee je de rietjes een voudig schoon kunt maken. Greenjump.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48