Versendaal duikt weer op bij oude club FC Twente JVOZ krijgt van Dordrecht kans in profvoetbal 13 Sint Jansteen. Vette heeft het idee dat zijn vorm langzaam groeiende is sinds hij terug in Nederland is. „Omdat ik specifiek naar het NK heb toegewerkt, zou ik nu in prin cipe goed moeten zijn. Ik heb het idee dat een goede uitslag er ook aan zit te komen, ik weet alleen niet wanneer." De Ronde van Kruiningen, die morgen op het programma staat, ligt Vette goed. De Bevelandse koers is de enige wedstrijd die op zijn palmares staat. Vette won hem in 2015. Omdat hij vanuit China een aantal keer een week terug naar Ne derland moest om zijn visum te verlengen, betwistte Vette de Ronde van Kruiningen ook vorig jaar. Ook toen reed hij een deel van de koers in de vuurlinie. De Mid delkamp-renner eindigde uiteinde lijk als zevende. Daarmee verraste hij zichzelf wel een beetje, want heel veel trai ningskilometers had hij niet in de benen in aanloop naar de editie van vorig jaar. Maar dat is juist een les die Vette heeft geleerd. „Ik heb mijn lichaam de afgelopen jaren beter le ren kennen. Ik train nu een stuk ge richter en weet wat ik wel en niet aankan. Dat werpt zijn vruchten af in de wedstrijden." En wie weet hebben ook de kilometers lange rit jes door de Chinese woestijnland schappen daar een positieve bij drage aan geleverd. Behalve de KNWU-koers van morgen staan er vanavond ook al wedstrijden op de rol in Kruinin gen. Dan zijn de TMZ-renners aan de beurt. 'Versendaal houdt het bij ama teurvoetbal' kopte deze krant eind november 2017. Amper zeven maanden later neemt hij de tele foon op als speler van FC Twente. „Ik kon deze kans niet laten lo pen", zegt Versendaal. Hij kende een uitmuntend jaar bij zaterdag tweedeklasser Oostkapelle en werd daarvoor beloond. „In mei heb ik een stage afgewerkt en daarna kreeg ik meteen te horen dat ik mocht komen. Het is via mijn vader en een zaakwaarne mer gegaan." Echter zat de jonge rechtsback nog een tijdje in onzekerheid. „Het duurde best een poos voor dat ik het officiële bericht kreeg", aldus Versendaal. „Het was een chaotische periode bij de club. Ze moesten na de degradatie veel dingen regelen, er werden men sen ontslagen." En dus mocht Versendaal zich maandag melden in het spelers home van het trainingscentrum te Hengelo, met gevestigde namen als Wout Brama, Tom Boere en Joel Drommel „Ik heb me even voorgesteld", vertelt Versendaal. „Het was wel even raar, ja. Nor maal zie je hen alleen op tv. Opeens sta je met ze op het veld en zit je samen in de kleedkamer. Niet dat ik heel zenuwachtig was, maar ik had wel gezonde span ning." Woensdag werd er voor het eerst openbaar getraind. „Ik hoorde wel een paar mensen zeg gen: dat is die Zeeuw." Verder is de rechtspoot nog vrij onbekend in Twente. Maar daar komt gauw verandering in, als het aan Ver sendaal zelf ligt tenminste. „Ik ben blij dat ik met de selectie mee kan trainen", zegt hij. „Sowieso wil ik voor mijn kans gaan. Een contract zit er nu niet in, maar ik hoop volgend jaar wel." Enkele jaren terug was Versen daal ook al Tukker. Wegens heim wee trok hij de deur in Overijssel toen echter achter zich dicht en keerde hij terug naar zijn ver- Het was wel even raar. Normaal zie je die mannen alleen maar op TV trouwde omgeving. „Ik was toen wat jonger", legt Versendaal uit. „Ik zat nog op school en had geen rijbewijs." De talentvolle rechtspoot woont nu in een appartement met provinciegenoot Godfried Roe- meratoe. Na de training is het dan ook tijd om boodschappen te ha len. „Wacht even, hoor", zegt Ver sendaal. Op de achtergrond wordt er druk overlegd. „Pasta?", klinkt het. „Hoort er ook bij", besluit Versendaal lachend. de Nooijer is nog steeds hoofdtrai ner, zijn broer Dennis houdt zich onder meer met de aanvallers be zig en Rody Hoegee is terugge keerd als keeperstrainer. Julius Bliek (Go Ahead Eagles) en Karim Bannani (onbekend) zijn vertrok ken bij Dordt, maar met Siebe Schets behoort opnieuw een Zeeuwse voetballer tot de selectie van de Schapenkoppen. De Vlis- singer kwam deze zomer over FC Twente, dat hem het afgelopen halfjaar aan Go Ahead verhuurde. En dan is er nog een speler bin nen de selectie die een verleden in deze provincie heeft: Quincy Ho- gesteger. De aanvaller is pas ze ventien, zou eigenlijk in de A-ju- nioren gaan spelen, maar heeft zich zo sterk ontwikkeld dat hij tijdens de voorbereiding een kans krijgt. Hogesteger werd in 2001 ge boren in Rotterdam en verhuisde als jong ventje met zijn ouders naar Curacao. Zijn vader Arthur groeide op in Kloetinge en was ja renlang een vaste waarde bij de rugbyers van het Goese Tovaal. Op Curacao werd al snel duide lijk dat Quincy Hogesteger een bij zonder voetbaltalent was. Zo werd hij in 2010 tijdens een voetbal kamp van AC Milan uitgekozen en mocht hij een bezoek brengen aan de Italiaanse club. Twee jaar later won hij tijdens de Feyenoord Soc- cer School op Curacao een stage van een week in Rotterdam. Hoge steger trainde mee bij Feyenoord, speelde een oefenwedstrijd tegen Excelsior en ging met zijn opa naar de interland Nederland-Andorra. Maar daarna moest hij weer terug naar Curacao, waar de mogelijkhe- Morgenavond is Quincy Hogesteger weer even terug op de Walcherse velden den om je als voetbaltalent echt te ontwikkelen beperkt zijn. Zijn ouders besloten daarom dat het beter was om hem op twaalfja rige leeftijd naar Nederland te stu ren. Quincy Hogesteger logeerde vervolgens een halfjaar bij zijn opa en oma in Goes en speelde in de D2 van JVOZ, onder trainer Karl Vergouwen. Hij keerde kort terug naar Curaqao, maar woont nu al een paar jaar in Dordrecht, bij zijn moeder. „We hebben ons als club voor ze ingespannen", zegt Peter Drijver, manager technische zaken van de club. „Quincy woont vlak bij het stadion, kan lekker op de fiets naar de trainingen en met de trein naar het Johan Cruyff Col lege in Roosendaal." Bij FC Dordrecht koesteren ze het talent. Hogesteger is een kleine, snelle aanvaller, die qua stijl wel iets van ex-international Andwele Slory weg heeft. Fysiek is hij niet de sterkste, maar met de bal aan de voet is hij moeilijk af te stoppen. „Quincy heeft echt po tentie", zegt Gérard de Nooijer. „We gaan de komende tijd kijken hoe hij het doet." De trainer is soms nog wel voorzichtig met de jongeling. Zo mocht Hogesteger het afsluitende loopwerk tijdens de woensdagtraining aan zich voorbij laten gaan, om overbelas ting te voorkomen. Morgenavond komt hij waar schijnlijk wel in actie tegen RCS, niet ver van het veld in Vlissingen waar hij vijfjaar geleden nog met JVOZ trainde. Het oefenduel op sportpark De Alblas in Oost-Sou burg tussen RCS en FC Dordrecht begint dan om 19.00 uur. vrijdag 29 juni 2018 Pieter Vette (rechts) in actie tijdens de Ronde van Sint Jans teen. Morgen komt hij in actie in Kruiningen. fotocamileschelstraete Sander Versendaal uit Oostka- pelle traint mee met de hoofd macht van eerstedivisionist FC Twente. Aanvankelijk had hij zijn profdroom opgegeven, maar onverwachts kreeg de achttienjarige verdediger on langs een invitatie van de En- schedese club. Stefan Maas Enschede A Sander Versendaal tijdens zijn eerste periode bij FC Twente. FOTO KEES TETTEROO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41