O CD Jongeling met verleden bij w. NEL Li 12 ZE Indy Godschalk al snel klaar op EK Miltenburg doet uitstekende zaken Jeugdige Koeman de beste in Goes Zeeuwse wielrenner heeft de Chinese woestijn weer ingeruild voor de rondjes rond de kerk van Kruiningen. mm IÜP WIELRENNEN RONDE VAN KRUININGEN Judoka Indy Godschalk is gisteren op het Eu ropees kampioenschap judo voor judoka's on der de achttien jaar al in de tweede ronde uit geschakeld. De veertienjarige Middelburgse had in Sara jevo, de hoofdstad van Bosnië en Herzegovina, in de eerste ronde een bye. Daarna verloor ze op ippon van de Oekraïense Sofiia Bordins- kykh. De partij was al na 74 seconden afgelo pen. Eerder in het jaar maakte Godschalk indruk bij de European Cups in Roemenië en Tsje chië. Beide keren haalde ze het podium. Oranje Samantha Miltenburg (Ritthem) deed, met de ruin Final, op de midweekse dressuurwed- strijd in Nieuw- en Sint Joosland in de in han dicap verreden klasse Z goede zaken. Zij stuurde in de klasse Z2 met overtuigend gere den proeven de los door het lijf bewegende en fraaie uitgestrekte gangen door de arena van het Hippisch Centrum De Kroo dravende Special D nazaat twee keer op rij naar de over winning (68,38 en 65,73). „Final liep twee fijne ploegen, dus ik ben heel tevreden", aldus Mil tenburg. De tweede plaats ging in beide proe ven naar Natalie Poppe. TMZ Nog één wedstrijd en dan zit de Zomeravond- wielercompetitie erop. De voorlaatste race in De Poel bij Goes werd deze week gewonnen door de jeugdige Willem-Jan Koeman. De jonge coureur uit Wissenkerke was al vrij vlug actief, samen met Menno van der Zweep. De twee bouwden een voorsprong op en hielden deze vast tot de meet. Koeman bleek uiteinde lijk de sterkste en ging er met de bloemen vandoor. Derde werd Nick de Munnick. In de B-afdeling ging de zege naar Adri-Jo van den Dries, voor Mike Deutekom en David Michiel- sen. Woensdag wordt de laatste race in de strijd om de Zomeravondwielercompetitie verreden. Soms waren woestijnlandschappen het enige wat Pieter Vette om zich heen zag tijdens zijn fietsritjes in China. Een kudde schapen moest de wielrenner uit Heinkenszand (26) er dan na tientallen kilometers aan herinneren dat er nog wel de gelijk leven in de omgeving was. Samen met een aantal Neder landse collega's verbleef Vette tot begin maart een jaar in de Chinese plaatsje Wudan, in de streek Bin- nen-Mongolië. Wudan telt onge veer tienduizend inwoners en ligt op een goede zes uur rijden van Pe king. Namens zijn werkgever Farm Frites hielp Vette in China met het opzetten van een frietfabriek. Hij was er verantwoordelijk voor de aardappelafdeling. Vette coördi neerde de inkopen, de oogstplan- ning en hield zich bezig met het op slaan van de aardappels. Qua klimaat is de regio waar Vette woonde een gebied van uiter sten, ervoer hij. „In de zomer was het soms tegen de veertig graden", vertelt Vette. „In de winter kon het afkoelen tot ruim twintig graden onder nul." Eén keer besloot Vette bij een temperatuur van -23 graden de zes kilometer van zijn apparte ment naar zijn werk per fiets af te leggen. Dat deed hij daarna niet nog eens. „Ik had twee uur nodig om weer te ontdooien, dat was geen doen." „Het stadje waar ik verbleef was behoorlijk onderontwikkeld", ver volgt Vette. „En er was ook niet veel te doen. In mijn vrije tijd heb ik vooral veel gewerkt en regelmatig gefietst." Want de coureur van ZRTC Theo Middelkamp wilde zijn conditie op peil houden in China. „Dat moest ook wel, want tegen woordig kan je het je bij de elites bijna niet meer permitteren om er een jaar tussenuit te gaan. Als je een beetje op niveau wil blijven, moet je daar iets voor doen." De Bevelander vroeg in Wudan om zich heen of de wielersport wellicht in enige mate bedreven werd. 'Ja, er is een wielervereni- ln mijn vrije tijd heb ik vooral veel gewerkt en gefietst ging', waren de hoopvolle woorden die hij te horen kreeg. Maar nog voor Vette daarop kon antwoorden, werd daar aan toegevoegd: 'maar die fietsen niet'. „Of nou ja, er werd wel gefietst bij die vereniging", ver telt Vette, „maar dan ging het over het algemeen erg langzaam. 25 kilo meter per uur gemiddeld ongeveer, dat is voor mij niet snel genoeg." Rondweg Dus trok Vette er meerdere keren alleen op uit om kilometers te ma ken. Soms buiten de stadsgrenzen van zijn woonplaats Wudan, maar vooral op de rondweg in de stad zelf. „Ik ben die rondweg vaak afge reden", zegt hij. „Dat was dan een rondje van 38 kilometer. Maar je moet je dit voorstellen: het was een kleine stad, maar een tiende deel van die rondweg was bebouwd. De rest was allemaal open en bestond uit droge weide en land." „Ze hadden die rondweg aange legd met het oog op mogelijke be volkingsgroei van de stad", gaat Vette verder. Daar zag de inwoner van Heinkenszand de humor wel van in. Lachend: „In Nederland is het gebruikelijk om het andersom te doen: eerst groeit een stad en daarna leg je een rondweg aan. Maar in China doen ze dat dus in de omgekeerde volgorde. Eerst wordt een rondweg aangelegd en dan ho pen ze maar dat de stad groeit." Vette kon de charme van derge lijke zaken wel inzien. Niet voor niets vat hij zijn werkavontuur in China dan ook samen als een 'superervaring'. Toch vond hij het na een jaar in Azië wel weer genoeg. Vette mistte het leven in Nederland, inclu sief het wielerge- deelte. Bij terugkomst in Nederland stelde hij zijn koersprogramma voor de eerste seizoenshelft samen. Het Nederlands kampioenschap van af gelopen zaterdag in Philippine vormde Vettes einddoel, maar dat mondde uit in een deceptie. Al na een paar kilometer lag hij op de grond. „Ze vielen voor me en ik kon geen kant meer op", beschrijft Vette zijn valpartij. Hij liep weinig fysieke schade op, maar kon het kampioenschap niet vervolgen om dat zijn fiets kapot was. Zijn stuur was afgebroken en er zat een gat in zijn frame. Zijn fiets is inmiddels weer wed- strijdklaar. Zo leidde zijn tweewie- Ier hem dinsdagavond naar de vijf tiende plek in de Kermiskoers van De spelers en staf logeerden vanaf maandag in hotel De Elderschans in Aardenburg, gingen naar het strand in Cadzand, leerden boog schieten en trainden vooral in Hoek. Morgenavond wordt de week in Oost-Souburg afgesloten, met een oefenwedstrijd tegen za terdag-derdeklasser RCS. Net als in voorgaande jaren heeft FC Dordrecht ook dit seizoen weer een redelijke Zeeuwse tint. Gérard 1 j wmSBÈmm Mkl vrijdag 29 juni 2018 ZY JUDO A Indy Godschalk viel in Sarajevo niet in de prijzen, foto lex de meester PAARDENSPORT Kijk voor een uitgebreider verslag op pzc.nl.sport. Vier rugbyers van het Goese Tovaal zijn op genomen in de selectie van Oranje onder 16. Roel van Ey- keren, Ilias de Feyter, Stijn van Liere en Djurre Hendry maakten het afgelopen sei zoen vol doende indruk op de bonds- trainers. De se lectie bestaat voorlopig uit zestig spelers. Voor Oranje onder 15 wer den geen Zeeuwen op geroepen. De TMZ-ren- ners reizen maandagavond af naar Zeeuws-Vlaan- deren voor de kermiskoers van Klooster- zande. Om 18.45 uur start de 40+. Daarna komen ook de D-categorie (18.46), ama teurs (20.00) en S/P-klasse (20.01) in actie. Samantha Miltenburg en haar ruin Final in actie, foto lucien roelandt WIELRENNEN O CL Pieter Vette een ervaring rijker Arwin Willemsen Heinkenszand - Pieter Vette De eerste week van de voorbe reiding op het nieuwe voetbal seizoen bracht de selectie van FC Dordrecht in Zeeland door. Barry van der Hooft Hoek >S5SBtr-Lv v4-C£ÏL-. j - A Quincy Hogesteger (boven) met FC Dordrecht in Hoek. fotopzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40