Leae cocko Patiënt overlijdt, telefoniste krijgt toch18.000euro Strandpaviljoens in Zeeland niet duurst 2 MAAN LEO Column Een paar jaar geleden las ik het boek 'Dit kan niet waar' zijn van Joris Luyendijk over de financiële crisis. Joris' kern vraag is: 'Wat dachten de veroor zakers van de crash?' Uiteindelijk komt hij tot een pijnlijke conclu sie: ze dachten niets. Hij gebruikt de metafoor van een neerstortend vliegtuig: wat heeft zich afge speeld in de cockpit? Als hij naar binnen kijkt, ziet hij dat het daar leeg is: er zat niemand achter de stuurstang. Misschien is dat wel het meest angstaanjagende mo ment van het boek. Er is geen grote kwade genius die de maat schappij in het verderf wil storten. Was die er maar. Nee, het is een radarwerkje van mensen die zich allemaal een beetje hebben mis dragen en er was niemand om het tegen te houden. een aantal keer wanhopig uitge- roepen: 'Wat DACHTEN deze mensen?!' Neem mijn vrienden van de Stichting Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek. Het leek hun een goed plan om als thema voor de Boekenweek 'De moeder, de vrouw' te kiezen en vervolgens alleen mannen te vragen het Boekenweekgeschenk en -essay te schrijven. Op z'n minst niet zo handig. Of kijk naar Melania Trump die in een jas met daarop de tekst 'I don't really care, do you?' de opvangcentra voor vluchtelingenkinderen bezocht. Ook niet een bijster goed plan. Of de mensen van LINDA Magazine die de nieuwe videoclip van Beyoncé en Jay-Z aankondigden met verwijzingen naar de Apen- heul en coffeeshops. Best pijnlijk. waarom niet ergens in het proces iemand aan de noodrem heeft ge trokken. Dat er niemand heeft ge zegd: hé jongens, is dit gezien de huidige maatschappelijke discus sies nou wel zo'n goed idee? Maar als ik aan Luyendijks analyse denk bekruipt mij een huiveringwek kender gedachte: iedereen vond het wel best, de cockpit was leeg. Er is geen grote kwade genius die de maatschappij in het verderf wil storten DESTELLING Vandaag: Van mij mag Han Polman nog zes jaar blijven Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters FEMKE HALSEMA IN 20I?I IK STAP DEFINITIEF UIT DE POLITIEK ZE HAfc HET BELOOFD RUSTIG MAAR HENK.. I Geld voor windpark Borssele 3 en 4 Han Polman wil nog zes jaar blijven UCR-studenten brouwen eigen bier BIJ NADER INZIEN 'Wildlife' opent filmfestival niet Nucleus verzorgt de spoedzorg bui ten kantooruren in Zeeuws-Vlaan- deren. De triagiste - iemand die het eerste contact heeft met een beller - kreeg begin juli in de vroege och tend een zwaar ademende 8o-jarige vrouw aan de telefoon. Daarna, zo oordeelt ook het gerechtshof, hield ze zich niet aan het protocol en maakte ze tijdens het gesprek meerdere fouten. De triagiste be oordeelde de situatie als niet ur gent. Ook vergat ze te zeggen dat de 8o-jarige mocht terugbellen als het erger werd. Kort daarna overleed de vrouw. Boemerang Nucleus ontsloeg de triagiste we gens 'ernstig verwijtbaar hande len', mede doordat ze eerder gelijk soortige fouten maakte. Juist dat feit krijgt Nucleus nu als een boe merang terug: de organisatie had de vrouw eerder een verbetertraject moeten aanbieden, vindt het ge rechtshof. Weliswaar heeft de vrouw fouten gemaakt, maar die waren niet zo ernstig en verwijt baar dat ze direct ontslagen had mogen worden. Nucleus moet de vrouw nu een schadevergoeding van 18.000 euro betalen. Ze komt niet terug in dienst. Het bedrijf is teleurgesteld over het arrest en overweegt cassa tie in te stellen. De huisartsenpost betreurt het overlijden van de patiëntenorm Reactie van directie en bestuur huisartsencoöperatie Nucleus: „De huisartsenpost betreurt het overlij den van de patiënt enorm. Wij heb ben direct na het gebeurde hierover contact opgenomen met de familie van de betrokken patiënt. Met hen zijn de resultaten van het onder zoek ook besproken. De aanpassin gen van de procedures en afspraken moeten ertoe leiden dat een derge lijk voorval niet meer voorkomt." Aanpassingen van de procedures moeten ertoe leiden dat een dergelijk voorval niet meer voorkomt Dat blijkt uit onderzoek van kor tingsplatform Actiecode.nl. Dat heeft de prijzen voor eten en drin ken geïnventariseerd bij in totaal 352 strand- en stads-/zoetwaterpa- viljoens, waaronder 57 paviljoens aan de Zeeuwse kust. Via de websites van de onderne mers zijn de prijzen van een biertje, een witte wijn, een cola, een portie frites en een tosti vergeleken. Dat is maar ten dele gelukt. Vooral de drankprijzen bleken niet altijd te achterhalen. De paviljoens in Zuid-Holland zijn gemiddeld het duurst. Daar kosten de drie drankjes met frites en tosti in totaal 18,50 euro. In Noord-Holland is dat gemiddeld 17,57 euro en in Zeeland 17,55 euro. Friesland is het voordeligst met 16,95 euro. De prijzen voor een biertje varië ren in Zeeland van 2,20 tot 3,50 euro. Voor een wijntje zit dat tus sen de 3,10 en 4,80 euro. De voorde ligste tosti op de Zeeuwse menu kaarten loopt uiteen van 2,90 tot 7,50 euro. 2 dagen Thermen Bussloo incl. overnachting in luxe 4*-hotel vrijdag 29 juni 2018 De afgelopen weken heb ook ik In alle gevallen vraag je je af Reageer op pzc.nl Gisteren: Lachen om foute grap moet kunnen 358 stemmen VLISSINGEN Niets staat de komst van een tweede offshore- windpark - Borssele 3 en 4 - voor de Zeeuwse kust nog in de weg. De beno digde 1,3 miljard euro voor de bouw is rond. Dat melden de gezamenlijke exploitanten, waaronder Shell en Eneco. Volgend jaar begint de bouw. Begin 2021 zijn de kleine 80 turbines operationeel. Dan leveren ze genoeg energie voor circa 825.000 huishoudens. •*«r\ MIDDELBURG Han Polman wil nog eens zes jaar als commissaris van de koning in Zeeland aanblijven. Minister Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) heeft de fractie voorzitters gevraagd om de procedure voor her benoeming voor te berei den. Dit najaar moet de provincie een vertrou wenscommissie instellen. Han Polman werd op 1 maart 2013 benoemd tot commissaris van de ko ning. Hij volgde destijds Karla Peijs op. MIDDELBURG Studenten van University College Roosevelt (UCR) in Middelburg hebben hun eigen bier gebrou wen. Bulloch Beer is een Zeeuws blond bier, met een licht citrussmaak. De studenten willen met de verkoop van het bier geld bijeen brengen voor de verbetering van de isola tie van Common House Elliott aan de Lange Noordstraat in Middel burg. Het bier is vanaf augustus te koop. 'Wildlife' is niet de ope ningsfilm van de ko mende editie van Film by the Sea, zoals giste ren in het katern Uit Thuis van deze krant werd gemeld. De film met Jake Gyllenhaal en Carey Mulligan luidt wel zaterdag 8 september het Film Literatuur programma van Film by the Sea in. Nucleus Huisartsenposten heeft een 52-jarige triagiste onterecht ontslagen. Ze moet daarom een vergoeding krijgen van 18.000 euro. Dat heeft het gerechtshof in Den Haag bepaald. Martijn de Koning Terneuzen -Nucleus, huisartsenpost -Nucleus Bezoekers van Zeeuwse strand paviljoens zijn minder duur uit dan in Zuid- en Noord-Holland. Alleen in Friesland liggen de prij zen nog iets lager. Rolf Bosboom Renesse Hotel Thermen Bussloo 1 overnachting incl. ontbijtbuffet 2 dagen Thermen Bussloo t.w.v. 67,00 p.p. 1 x zomerse smoothie t.w.v. 6,95 Op Zoover beoordeeld met een 9,1 Vanuit hotel zo de wellness in! hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2