25 Max Verstappen wil in Oostenrijk hattrick op podium voltooien met voltreffer Twee podiumplekken op een rij, een 'thuisrace' voor de boeg en voor het eerst een 'party mode' in de Red Buil. Alle seinen staan op groen voor Max Verstappen in Oostenrijk. Doe n mee! GA NAAR PZC.NL/WIELERSPEL Speel gratis mee en maak de Tour nóg spannender! Tussen de prachtige groene Alpentop pen bij het Oostenrijkse Spielberg ging het gisteren vaker over voetbal dan over Formule t. De uitschakeling van wereldkampioen Duitsland op het WK zorgde voor leedvermaak bij coureurs en volgers. In de middag kleurden de televisies overal groen en ook in de perssessie met Max Verstap pen werd de parallel met zijn tweede liefde, het voetbal, getrokken. Of hij zich ooit een spits uit vorm voelde, in het tegenvallende eerste deel van dit seizoen? „Nee. Ik heb nog nooit een weekeinde gehad dat ik dacht: ik ben niet in vorm", aldus de 20-jarige Verstappen, die vertelde dat het voor een coureur anders werkt dan voor een voetballer. „Natuurlijk kan het in de auto een keer niet lopen, of zit er iets tegen. Maar uit vorm... Nee. In de weekeinden dat ik crashte, was ik ook snel. Alleen krulde ik hem dan niet in de bovenhoek, maar schoot ik op de paal. „Bij ons is een foutje desastreuzer dan bij een voetballer. Die krijgt de bal na een paar minuten gewoon weer, ik sta direct zesde als ik een missertje heb in de kwalificatie. Maar een voet baller kan weer meer last hebben van fysieke klachten." In de weekeinden dat ik crashte, was ik ook snel. Alleen krulde ik hem dan niet in de bovenhoek, maar schoot ik op de paal Verstappen is dus niet 'in vorm' met twee podiumplekken in Canada en Frankrijk, er gebeurde gewoon niets ongelukkigs of onhandigs. Hij wil in Spielberg de hattrick van podium plekken voltooien. Het hulpmiddel daarbij zou de 'party mode' moeten worden, sinds dit seizoen de populaire benaming voor de speciale kwalifica tiemodus. In lekentaal: een soort tur boknopje waarop met name Mercedes de afgelopen jaren voor wat extra ver mogen kan drukken in de beslissende 'Q3'-fase van de kwalificatie. En de re den dat een pole position er voor Ver stappen meestal op voorhand al niet in zat. Een jaloersmakend knopje dus, dat ze bij Red Buil Racing eigenlijk graag verboden hadden willen zien worden. Dat gebeurde niet, maar dit weekeinde levert Renault voor het eerst ook een dergelijk modus. „Die had ik vorige week in Frankrijk al verwacht", rea- geerde Verstappen scherp. „Ik kijk er naar uit, al is het afwachten wat we er precies mee gaan winnen." De Grand Prix van Oostenrijk is on dertussen uitgegroeid tot de tweede thuisrace voor de Nederlander. Er is een Max Verstappen Village en er staan twee tot de laatste stoel bezette Max Verstappen-tribunes. „Ik zal weer lachend de pitlane uitrijden. Al dat oranje is een extra motivatie." Het circuit mag dan de Red Buil Ring heten, het is niet de meest gun stige baan voor het team. Verstappen: „Absoluut niet. Ik kan niet zeggen dat het mazzel was dat we hier de afgelo pen twee jaar op het podium stonden, maar wel een positieve verrassing." Met liefst drie zones op het korte cir cuit waarin het snelheidsverhogende DRS-systeem wordt toegestaan is in halen, zij het kunstmatig, wel beter te doen. „Hopelijk helpt dat ons." Verstappen heeft het in Oostenrijk wat drukker dan normaal met medai- verplichtingen. Woensdag stuurde hij nog een tram door de straten van Graz. Nou ja, sturen. „Er zit geen stuur in natuurlijk. Je hebt een gaspedaal, een rem en een dodemansrit. Was prima te doen, maar het ging erg langzaam." Daag jouw vrienden, collega's en familie uit. Selecteer 20 renners en maak o.a. kans op de Merida Scultura 300 (racefiets t.w.v. 949). vrijdag 29 juni 2018 'Ik heb nog nooit gedacht Ik ben niet Rik Spekenbrink Spielberg - Max Verstappen (20) Max Verstappen, gisteren in het Oos tenrijkse Spielberg, waar dit weekeinde zo veel Nederlanders op de tribunes zitten dat er gesproken kan wor den van zijn tweede thuisrace. „Ik zal weer lachend de pitlane uit rijden. Al dat oranje hier is een extra moti vatie." FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 25