PSV stuurt Van Bommel eerst nog op vakantie 24 Alleskunner Mathieu van der Poel gaat bij NK voor het avontuur Mathieu van der Poel volgt zijn hart. Zo heeft hij een voor keur voor de moun tainbike. Maar het NK wegwielrennen, zon dag op familiegrond in Hoogerheide, rijdt hij nog wel. Zoon van. Geboren winnaar. Al leskunner. Durfal. Truienverza melaar. Mathieu van der Poel is het allemaal, maar bovenal liefhebber. Het gesprek met het 23-jarige wonderkind van het Nederlandse wielrennen is tien minuten op gang en over het meest gehoorde woord bestaat geen twijfel: leuk. Op de tweede plaats: leuker. Num mer 3: leukst. Fietsen draait voor hem om de uitdaging, de lol. Wielerminnend Nederland duwde hem van veld naar weg, Van der Poel verkoos de mountainbike. Een discipline, nauwelijks goed voor zendtijd. Maar dat maakt de jongste wereld kampioen veldrijden ooit van 2015 niets uit. „Mountainbiken is ge woon veel leuker", zegt hij. Toch start Van der Poel zondag op het NK op de weg, mét de am bitie te winnen. Hij keerde er voor terug van een hoogtestage in Italië, waar hij zich voorbereidde op twee wereldbekerwedstrijden op de mountainbike. Tot in elk geval de Spelen van 2020 in Tokio blijft de weg bijzaak. Grijnzend: „Het is voor het eerst in mijn leven dat ik een langetermijnvisie heb." Waarom de mountainbike? „Het voelt als buiten spelen. Toen ik 10 was, had ik al een racefiets, een crossfiets en een mountainbike. Maar die laatste gebruikte ik om naar school te gaan. Pas drie jaar geleden reed ik op Cyprus mijn eerste mountainbikewedstrijd. Zo mooi: de plaatsen waar je komt, het afzien, de techniek. Het vele klimmen was wennen, in de afda lingen kon ik iedereen volgen." Niet vreemd voor iemand die nog wil parachutespringen, bun- geejumpen en graag op zijn cross motor door het bos scheurt. Van der Poel: „Ik heb altijd energie. Soms kom ik na zes uur trainen thuis en wil ik meteen weer de deur uit. Toch rust ik meer en meer. Schijnt verstandig te zijn." Hij zag Wout Van Aert, zijn Bel gische leeftijdgenoot en rivaal in het crossen, dit jaar al wegklassie- kers kleuren. „Dat zou ik ook moe ten kunnen", zegt hij stellig. Hij vindt dat wegrenners ook naar het veld moeten in de winter. „Goed voor de stuurvaardigheid. Bij val partijen zie ik vaak dezelfde ren ners liggen. Dat is geen toeval." Belangrijk in Van der Poels keuze: bij zijn ploeg Corendon verdiende hij al goed. De Slowaak Ik ga niet naar het NK om in het peloton te rijden. Ik wil winnen PROGRAMMA NK Peter Sagan, drievoudig wereld kampioen, verruilde met pijn in het hart de mountainbike voor een vet contract op de weg. Van der Poel: „Ik word nu al goed betaald als 'off-roadrenner' en kan kiezen wat ik doe. Op de weg is het vaak wachten, dat is het moeilijkst. Ik wil even testen, even springen. De koers attractief maken." Deze maand nog, in de Ronde van Limburg, versloeg hij in de massasprint de Franse topsprinter Nacer Bouhanni. En wie was er die dag ook al bij in de eerste vlucht? Juist, Van der Poel. „Dat is mijn manier van koersen. In het peloton zitten is leuk als het hard gaat, an ders niet. Dan ben ik vertrokken. Als eerstejaars prof won ik mijn eerste koers op die manier. Heel de dag in het peloton zitten en dan sprinten is misschien makkelijker, maar ik heb dat nog nooit gedaan. Koers maken is leuker." Hoe hij dan dit NK ingaat? Van der Poel: „Ik ga daar niet naartoe om in het peloton te rijden. Ik wil winnen. Het zal serieus moeilijk worden. Maar moeilijk gaat ook." Zondagmiddag ziet u hem dus in de aanval, in Hoogerheide, een extra reden om voor winst te gaan. Hoewel Van der Poel een halve Belg is (hij woont in Kapellen), trainde hij met broer David vaak op de geboortegrond van zijn va der Adrie, voormalig wereldkam pioen en in 1987 Nederlands kam pioen op de weg. „Mijn vader heeft daar lang gewoond, op een kilo meter van de aankomst. Voor hem is het thuis, voor mij niet. Maar er zullen in Hoogerheide veel beken den staan. Dat motiveert wel." EINDHOVEN Kersverse hoofd coach Mark van Bommel neemt op verzoek van de PSV-directie een korte vakantie. Dat werd gis teren bekend, nadat hij voor het eerst de training had geleid. Van Bommel kwam zo snel moge lijk over vanuit Rusland, nadat hij op het WK actief was geweest als assistent van trainer Bert van Mar wijk van de Australische nationale ploeg. „Mark en ook zijn assistent Jürgen Dirkx hebben een lang, in tensief seizoen achter de rug. Een Hotspur. Het gaat om jeugdinterna- tional Noni Madueke, die in Eind hoven een contract tot 2021 te kende. Manager John de Jong sprak van een trendbreuk: normaal halen de kapitaalkrachtige Engelse clubs juist de Nederlandse talenten. „Maar wij krijgen steeds vaker het signaal dat jonge Engelse voetbal lers openstaan voor een overstap naar Nederland", aldus De Jong. „Ze zien in dat de kans om hier door te breken veel groter is dan in hun eigen land." Mannenploeg onderuit Rooney nu echt naar VS Oranje door in WK-kwalificatie UITSLAGEN korte break is noodzakelijk om fit aan deze nieuwe klus te beginnen", al dus PSV-directeur Toon Gerbrands. Hun vakantie begint vrij dag en duurt tot 9 juli, als PSV op trainings kamp gaat naar Zwitser land. „Ideaal is het niet. Je wilt zo snel mogelijk je idee over brengen op de spelers, maar dit was het beste scenario", zei Van Bom mel zelf. Van Marwijk zal zijn schoonzoon Van Bommel helpen als trainer van PSV. „Hij gaat mij on dersteunen, al zal hij niet dagelijks op het veld te zien zijn. Het is mooi als je iemand in de familie hebt die alles heeft meegemaakt en het zou dom zijn om dat niet te benutten", al dus Van Bommel. PSV heeft overigens een 16-jarig talent weggehaald bij Tottenham vrijdag 29 juni 2018 pe 'Ik wil de koers altijd attractief maken' Pim Bijl Brugge - Mathieu van der Poel (23) Morgen (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 12.00 uur: Wegwedstrijd vrouwen (141 km) Zondag (start in Nispen, finish in Hoogerheide) 10.15 uur: Wegwedstrijd mannen (221,6 km) HOCKEY De Nederlandse mannenploeg heeft de vierde groepswedstrijd om de Champions Trophy ver loren van Australië. In Breda ging de ploeg van bondscoach Max Caldas met 3-1 onderuit tegen de huidige wereldkampioen en titelverdediger. Voor Oranje scoorde Mirco Pruyser. Oranje moet nu morgen van India winnen om de finale te bereiken. VOETBAL Wayne Rooney (foto) verruilt Everton defi nitief voor DC United in de Amerikaanse competitie. De Engelse club meldt dat er een akkoord is bereikt. Begin mei gaven de zaak waarnemers van Rooney aan dat de 32-jarige voet baller geïnteresseerd was in een overgang naar DC United. BASKETBAL De Neder landse mannen hebben de wedstrijd tegen Roemenië in de kwalificatie voor het WK van 2019 gewonnen. In Martiniplaza in Groningen won Oranje met 77-52. Door de marge van meer dan acht punten is Oranje verzekerd van de volgende fase in de WK-kwalificatie. TENNIS Mannen. Antalya, kwartfinales: Man- narino (Fra/1) - Sousa (Por/6) 7-6 6-4, Dzumhur (Bos/2) - Herbert (Fra) 6-4 6-1, Monfils (Fra/4) - Garcia-Lopez (Spa) 7-6 6-4, Vesely (Tsj) - Basilasjvili (Geo) 7-6 6-2. Eastbourne, kwartfinales: Koekoesj- kin (Kaz) - Edmund (GBr/2) 5-7 6-3 6-1, M. Zverev (Dui) - Shapovalov (Can/3) 6-3 6-3, Cecchinato (lta/4) - Millman (Aus) 5-7 6-3 6-2, Lacko (Slw) - Norrie (GBr) 6-3 6-4. Milaan (challenger), 2de ronde: De Bakker - Vilella Martinez (Spa) 6-4 2-6 6-2. Vrouwen. Eastbourne, kwartfinales: Sabalenka (WRu) - Kar. Pliskova (Tsj/2) 6-3 2-6 7-6, A. Radwanska (Pol) - Ostapenko (Let/5) 6-2 7-5, Wozniacki (Den/1) - Barty (Aus/8) 6-4 6-3, Kerber (Dui/4) - Kasatkina (Rus/7) 6-1 6-7 7-6. VOLLEYBAL Vrouwen. Nanjing. Nations League, groep A: Nederland - Brazilië 0-3 (16-25 17-25 23-25). Stand: 1. Brazilië* 1-3,2. China* 1-3, 3. Nederland 2-0 naar halve finales). Mathieu van der Poel op zijn favoriete fiets, de mountainbike. Zondag komt hij wel uit op het NK op de weg. fotosoenarchamid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 24