nekken Senegal Hopen op een Tim Krulletje' 23 in de loodzware helft van het speelschema Ghoochannejhad stopt Son hoeft niet in dienst Nog een kwart A Adnan Januzaj viert zijn doelpunt tegen Enge- zware tegenstand. Panama kon er land. Daardoor worden de Belgen groepswinnaar. bitter weinig van, Tunesië bood wel fotobelga heel lang tegenstand, maar blijft een zwakke broeder op het WK. En gisteren in Kaliningrad had het meer weg van een oefenpartijtje dan van een verbeten strijd om de groepswinst. Wat heeft zo'n aan loop gedaan met de scherpte met de knock-outfase voor de boeg? Energie tanken Aan de andere kant konden Kyle Walker, Jesse Lingard, Jordan Hen- derson, Harry Kane en Dele Alli gisteren energie tanken. Zij bleven op de bank. Verdediger John Stones mocht na één helft al onder de douche stappen. En de Belgen? Daar werd vooraf overal gefluisterd dat ze geen zwaar speelschema en vooral geen reisschema wilden. Plek 2 leidt richting de eindstrijd vooral tot optredens in Moskou, waar de ploeg het basiskamp heeft. Tot Januzaj dus opeens scoorde. In het restant gaf coach Martinez zijn verlengstuk Vincent Kompany nog even speeltijd. De centrale ver dediger die zo vaak geblesseerd is, bleef in het ruime kwartier zowaar blessurevrij. die hebben gevochten voor hun land. We gaan niet naar huis omdat we niet goed genoeg waren. Ik was liever op een andere manier uitge schakeld. Mijn spelers hebben met veel passie gespeeld. Misschien was het wel daardoor dat we te veel gele kaarten hebben gekregen." Japan nam bij een achterstand te gen Polen geen initiatief meer, erop gokkend dat Senegal tegen Colom bia niet meer zou scoren. „Een ge weldig risico", erkende bondscoach Akira Nishino. „Het was zeker niet onze intentie. Ik had echter het ge voel dat er niet meer inzat." 1 Column MAARTEN WIJFFELS En dan denk je toch meteen: krijgt Tim Krul dit WK een opvolger? Want die heer lijke beelden van vier jaar terug in Brazilië, die ver velen nooit. Zie op YouTube weer de totale verba zing bij Jasper Cillessen, wanneer Louis van Gaal hem diep in de verlenging tegen Costa Rica van het veld haalt. Kijk naar Krul zelf, die als een bla zende buffel bij de zijlijn staat. Zwaaiend met zijn armen maakt hij zichzelf nog extra groot. En als contrast de arme bondscoach van Costa Rica. Die schudt zijn hoofd. Kan het niet geloven. Doet alsof het allemaal oneerlijk is wat er gebeurt. Gisteren aan Ronald Koeman gevraagd: zou jij er in je selectiebeleid voor een toernooi rekening mee houden? „Ja, in die zin: ik zou de vraag 'penaltykil- ler, ja of nee' zeker mee laten wegen als dat één van de keepers iets extra's geeft." Of ze vooraf al hun huiswerk deden. Want Van Gaal moest in 2014 nog bewust een derde wissel openhouden voor zijn grote keepertruc. Maar dat hoeft niet meer. Dit is het eerste WK met een VIERDE wisselmogelijkheid in de verlenging. Als je met die blik naar de overgebleven landen kijkt, dan heeft Brazilië de poten tie voor een 'Tim Krulletje'. Eerste keeper Allison stopte dit seizoen in de Serie A twee penalty's, maar kreeg er ook drie om zijn oren. Zijn concurrent Ederson, toch al een uitstekende kee per, heeft nog een 100 pro cent trackrecord. Hij pakte beide pingels die hij bij Manchester City tegen kreeg. Derde wissel openhouden voor de grote keepertruc, dat hoeft dit WK niet meer Die heeft namelijk een soort Cillessen op doel. Hugo Lloris is een prima keeper in het normale spel, maar straalt niks uit als er tegenstanders op elf meter van hem staan. En het toeval wil dat hij dit weekeinde misschien ook weer op Sergio Agü- ero stuit. Op 18 oktober 2014 hadden die twee een bizarre onderlinge penaltystrijd. De Argentijnse spits van ManCity mocht maar liefst drie keer in één wedstrijd aanleggen tegen de Franse sluitpost van de Spurs. Twee van zijn drie penalty's gingen on der in een hoek raak, de strafschop die Agüero door het midden ramde werd geen goal. Steve Mandanda, de tweede man bij de Fransen, neemt geen verleden mee. Maar de beste keuze lijkt doelman nummer 3, die uitkomt voor Paris Saint-Ger- main. Die zit mo menteel aan bijna 40 procent ge stopte pingels! Ja, Alphonse Aréola is op papier de perfecte Krul voor dit WK. vrijdag 29 juni 2018 PC Reza Ghoochannejhad (30) heeft na de uit schakeling van Iran een punt gezet achter zijn interlandcarrière. De aanvaller van Hee renveen speelde 43 interlands (17 goals). Op het WK bleef hij alle duels op de bank. Gevoelsmatig begint het WK morgen écht, met de knock-outfase. Maar van de 64 duels zijn er al 48 gespeeld (75 procent). geen gereken Engeland - België 0-1 0-1 51. Januzaj Opstellingen Pickford Courtois Alexander-Arnold Dendoncker 79. Welbeck Boyata Jones Vermaelen Stones 74. Kompany 46. Maguire Chadli Cahill Tielemans Rose Fellaini Loftus-Cheek Dembélé Dier T. Hazard Delph Januzaj Vardy 86. Mertens Rashford Batshuayi Scheidsrechter: Skomina (Slv) Toeschouwers: 33.973 Senegal - Colombia 0-1 1 Japan - Polen 0-1 1 0-1 74. Mina 0-1 59. Bednarek Opstellingen Opstellingen N'Diaye Ospina Kawashima Fabianski Gassama Arias H. Sakai Bereszynski Sané Mina Yoshida Glik Koulibaly D. Sanchez Makino Bednarek Sabaly Mojica Nagatomo Jedrzejczyk 74. Wagué Cuadrado G. Sakai Grosicki Sarr Uribe Shibasaki Krychowiak Kouyaté 83. Lerma Yamaguchi Zielinski Gueye Quintero Usami 79. Teodorczyk Baldé C. Sanchez 65. Inui Goralski 80. Konaté Rodriguez Muto Kurzawa Mané 31. Muriel 82. Hasebe 80. Peszko Niang Falcao Okazaki Lewandowski 86. Sakho 89. Borja 47. Osako Scheidsrechter: Mazic (Ser) Scheidsrechter: Sikazwe (Zam) Toeschouwers: 41.970 Toeschouwers: 42.189 Son Heung-Min van Tottenham Hotspur hoeft mogelijk toch niet in dienst. De Zuid-Koreaan hing twee jaar militaire dienst boven het hoofd. Maar er wordt gewerkt aan een wet dat gewe tensbezwaarden onder de plicht uitkomen. orgen het begin van de knock-outfase. En nu eens kijken wat zijn collega's dit WK doen. Maar wie echt gek is als hij de Grote Wisseltruc niet toepast, is de bondscoach van de Fransen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 23