O Andere Tijden dreigt te worden gehalveerd: 'Begin van het einde' Hl 20 M ANGELA KIJKT TV Powervocaliste Glennis Grace is deze week overweldigd door alle reacties op haar deelname aan America's Got Talent, waar ze de jury omverblies. Wat verwachten Nederlandse (oud)-juryleden van haar Amerikaanse avontuur? Als je goed naar me kijkt, merkje dat ik eruitzie als een oude schoen AMERICA'S GOT TALENT Zo, dat belooft een gezellige boel te wor den op de eerstvolgende barbecue voor RTL-presentatoren. Haalden ze daar net opgelucht adem dat het VT-trio en Hum- berto Tan elkaar niet meer in de haren kunnen vliegen boven de hamburgers van Herman den Blijker, hebben ze de volgende interne vete al aan hun broek. In Boulevard ging woensdavond de ene RTL- coryfee, John van den Heuvel, helemaal los op de andere, nieuwbakken RTL-verlosserTwan Huys. Aanleiding was (natuurlijk) het filmpje waarin schrijver Tommy Wieringa op het VNG-congres een geintje maakt over de aan slag op De Telegraaf. Tenminste, ik ga ervan uit dat het een grapje was, want ik ken Wieringa als een intelligente man. Zijn probleem is ech ter dat er bepaald geen fijnbesnaarde cabare tier aan hem verloren is gegaan en zijn timing nogal waardeloos is. Desondanks vond de zaal vol burgemeesters en ambtenaren het nogal hilarisch. Waarschijnlijk zaten zij al met hun hoofd bij de lunch met kroketten, een andere verklaring heb ik niet. Huys, ingehuurd om de boel aan elkaar te pra ten. Die stond na de grap, of wat daarvoor door moest gaan, te schutteren en lachte uiteinde lijk maar mee. Dat laatste werkte als een rode lap op Van den Heuvel die - terecht - van een medejour- nalist een kritischer houding had verwacht. En nu willen hij en zijn andere bekende Telegraaf- collega's niet meer aanschuiven in Late Night, brieste hij. „Ik heb geen zin om bij mensen aan tafel te zitten die ik eigenlijk niet vertrouw." De voorgelezen excuses van Huys veranderden daar niks aan. Voorlopig dan. Het pikante is dat de kemphanen onlangs een ander, langslepend conflict, dat stamde uit de beruchte Holleederuitzending van College Tour, bijlegden om Van den Heuvel te behou den als tafelgast van de latenighttalkshow. Maar nu zijn ze dus terug bij af. Van den Heuvel raasde nog even door, bijge vallen door Boulevard-presentator Peter van der Vorst. Ik zette ondertussen in mijn hoofd een paar punten op een rij. Er is dus een nieuwe presentator van Late Night, die gewoon door wil gaan met de bekende RTL-gezichten aan zijn tafel en die gezien het VNG-filmpje zijn kritische houding heeft ingeruild voor glimlachen en zwijgen. Dat belooft weinig goeds. Of ben ik nu net zo cynisch als Wie ringa? Opening Noord/ Zuidlijn live Deal Prince met Tidal blijft geldig Voormalig X-factor jury lid Eric van Tijn weet al maanden dat de Amster damse vocaliste zou meedoen. Hij keek de auditie van Grace 'natuurlijk' terug en voelde een kick toen ze Whitney Houstons Run To You inzette. Dat de zangeres de juryleden werkelijk weg blies, snapt hij heel goed. „Wij weten in Nederland al heel lang hoe bizar goed zij is, dus nee, dit is geen verras sing." Gerard loling gunt Glennis haar aanstaande succes in de VS van harte. Hij sprak de zangeres recent toen ze net terug was van de auditie bij Ame rica s Got Talent. Hoewel Grace offici eel niks mag zeggen over haar vorde ringen in het programma stelt Joling dat ze hem in vertrouwen op het hart drukte 'heel ver te zijn gekomen'. „Terecht! Als er iemand is die wat vo cale capaciteit betreft boven zichzelf is uitgestegen, dan is het Glennis wel. Het is goed dat de grote mensen uit het vak dat nu ook kunnen zien. Onze Glen wordt een verg big star in de States." Henkjan Smits, Van Tijns voorma lige Idols-collega, is het met hem eens. „Ze kan echt alles zingen, want ze heeft een belachelijk goede stem. Ik volg haar al heel lang, en ken ook haar nieuwe muziek, dus ik weet wat ze kan." Smits vindt wel dat Grace Met de dreiging van de halvering van de zendtijd van Andere Tij den verdwijnt volgens Goedkoop 'het geheugen van Nederland op televisie'. De presentator geeft aan dat hij er verder 'niet drama tisch over wil doen', maar eigen- lijk geen keus heeft. Hij roept ie dereen op zijn boodschap te de len, om zo veel mogelijk aan dacht te krijgen voor de nood kreet over zijn programma. Andere Tijden (NTR/VPRO) is te zien op NPO 2 en bestaat al sinds 2000. In 2001 won het pro gramma de Zilveren Nipkow- schijf. De publieke omroep moet 62 miljoen euro bezuinigen van wege vooral tegenvallende in komsten uit Ster-reclames. Mi nister Slob (Media) sprak giste ren met een delegatie van de Ne derlandse media, maar is niet van plan om de NPO financieel te helpen. Andere Tijden is niet het enige programma dat moet inleveren. Dat geldt ook voor onder meer Brandpunt+ en Tegenlicht. Quote van de dag Vete Maar het frappantst was de reactie van vrijdag 29 juni 2018 GO TELEVISIE De opening van de Amster damse Noord/ Zuidlijn is op za terdag 21 juli rechtstreeks te zien op televisie. In een speciale uitzending, ge presenteerd door Dionne Stax, doet de NOS op NPO1 verslag. MUZIEK De nabestaan den van Prince moeten zich van de rechter hou den aan een overeenkomst die de zanger sloot met Tidal, Jay-Z's plat form. Tidal mag muziek strea- men die niet eerder werd uit gebracht. V ■o Suzanne Borgdorff Bonne Kerstens Oud-X Facfoijurylid Eric van Tijn. fotoanp Presentator van Andere Tijden Hans Goedkoop maakt zich zorgen. Zijn geschiedenispro gramma op NPO 2 krijgt de helft minder afleveringen; van 35 naar 17. Volgens Goedkoop is de maatregel 'het begin van het einde'. Bonne Kerstens Hans Goedkoop, fotontr —Acteur Jonathan Banks in Nieuwe Revu. Hij speelt doorgaans schurken en dat is niet voor niets. 'Onze word big s the St

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20