£3 LH)/ 3/J JiiJ Concert at Sea D66: geen Amerikaanse douane op Schiphol krijgt een droombegin De vroegtijdige aftocht van het Duitse elftal op het WK voetbal laat zijn sporen na. Op de camping hangt een dag na het echec een geknakt vlaggetje aan de voortent van een caravan. Veel fans jammeren, maar ook de ondernemers langs de Zeeuwse kust treuren. Het scheelt heel veel omzet. Regeringspartij D66 eist dat Rutte onder geen beding een verklaring aflegt die Nederland medeplichtig kan maken aan dat Amerikaanse inreisverbod voor inwoners uit moslimlanden. De partij vreest dat Amerikaans douanepersoneel straks op Nederlands grondgebied moslims de toegang tot de VS ont zegt. Rutte is van plan uit te spreken dat Nederland bereid is politieke onderhandelingen te beginnen over de introductie van Ameri kaanse douanecontroles op Schip hol, zo schreef staatssecretaris Mark Harbers van Justitie en Vei ligheid vorige week vrijdag aan de Tweede Kamer. De Rijksvoorlich tingsdienst bevestigt dat voorne men. „Schiphol is één van de be drijven die meereizen." De invoering van deze zogehe ten preclearance zorgt ervoor dat reizigers vanuit Nederland bij aan komst in de VS niet urenlang in de rij hoeven te staan. Schiphol zou daarmee zijn concurrentiepositie als internationale luchthaven kun nen versterken ten opzichte van andere Europese hubs. Maar D66 fluit Rutte terug. Aan leiding is de bekrachtiging door het Amerikaanse Hooggerechts hof van het door Trump uitgevaar digde inreisverbod voor inwoners uit voornamelijk moslimlanden. D66-Kamerlid Sjoerd Sjoerdsma noemt het inreisverbod discrimi nerend en stelt dat die ingaat tegen de kernwaarden van Nederland en de Nederlandse Grondwet. „Uitvoering van de muslim ban op Nederlandse bodem is te zot voor woorden", stelt Sjoerdsma. „Ik verwacht nu van het kabinet dat het zich opnieuw bezint en geen onomkeerbare stappen neemt op dit terrein." Het inreisverbod dat Trump vo rig jaar zeven dagen na zijn inau guratie uitvaardigde, is door Ne derland van meet af aan veroor deeld. Voor het vorige kabinet was het Amerikaanse besluit reden om on derhandelingen over de preclea rance op te schorten. Op ambtelijk en technisch niveau ging het over leg echter gewoon door. Staatssecretaris Harbers meldde vorige week dat het 'positieve ver loop' van deze gesprekken aanlei ding was ook op politiek niveau de onderhandelingen op te pakken. P5 Nieuwsmedia Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Aftocht FOTO AFP/JEWEL SAMAD Moslimban VS zet Rutte voor het blok ZEELAND 5 Het bezoek dat premier Mark Rutte maandag brengt aan de Amerikaanse president Donald Trump, zorgt voor heibel in de coalitie. Splijtzwam is het in- reisverbod voor moslims in de VS. Hanneke Keultjes Laurens Kok Den Haag Volop zon, ook het weekend verloopt 25°C zonovergoten. pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 260 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,35 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 Véél voordeel op al onze 143 rondreizen naar Azië De korting geldt vooral onze groeps-en privéreizen naar Azië. Boek nu uw rondreis en profiteer tot 150 per persoon korting. Vertrekken t/mjuni 2019. Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. korting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 1