Handelsconflict leidt tot malaise op de beurzen Dad €30,- Amazon in medicijnen E 17 LAST MINUTES souvenirwinkel die zijn vader in 1950 was begonnen. „Ik mag over twee jaar met pensioen. Maar wat zal daar nog van over zijn?" vraagt hij zich af, voor een enorme hoeveelheid teke ningen en schilderijen van de Akro- polis. Volgend jaar gaat, ook volgens afspraak met de geldschieters, op nieuw het mes in de oudedagsvoor ziening. „De weg omhoog zal heel erg lang zijn." Katsatsidis ziet wel een licht puntje: de zaken gaan wat beter, nu het toerisme hard aantrekt. Zijn om zet ligt zo'n 10 procent hoger dan vo rig jaar. „Dat is fijn voor ons, maar het hele land kan niet overleven op toe risme alleen. Bovendien doet de re gering net of zij voor meer vakantie gangers heeft gezorgd. Onzin. Ze moeten de publieke sector veel die per hervormen in plaats van succes sen te claimen waar ze niet verant woordelijk voor zijn." Hij loopt naar buiten, waar een klant de collectie koelkastmagneten bestudeert. „Ik red het uiteindelijk wel. Maar ik maak me zorgen om de jongeren onder de 35. Wat is hun perspectief? Er is nog steeds nauwelijks werk." De werkloosheid is inderdaad nog steeds verreweg de hoogste van de EU, ook al daalt die licht. Eén op de vijf Grieken heeft onvrijwillig geen Ik red het uiteindelijk wel. Maar ik maak me zorgen om de jongeren onder de 35. Wat is hun perspectief? Er is nog steeds nauwelijks werk baan, van de jongeren zelfs bijna de helft. „Ik heb zojuist mijn eerste exa men Duits gehad. Ik denk dat ik ge slaagd ben", zegt tandarts Alexandros Papadopoulos (32). Vorig jaar ver telde hij aan deze krant dat hij zich erop voorbereidt naar Duitsland te vertrekken. Het officieel afgekon digde einde van de crisis verandert daar niets aan. Hij kan een eigen praktijk nog steeds wel vergeten. De beloning is slecht; bovendien komt hij niet in aanmerking voor een le ning van de bank. En dat terwijl ze in Duitsland zitten te springen om tandartsen, die daar een aantrekkelijk salaris krijgen. „De situatie hier is dan wel stabiel, maar blijft slecht. Het is weer wachten op de volgende be lastingverhoging." Begrotingsdiscipline Want dat het noodpakket van de geldschieters nu ten einde loopt, be tekent allerminst dat het afgelopen is met het aanhalen van de broekriem. Om de 280 miljard euro aan leningen te kunnen aflossen, heeft Grieken land zich namelijk verplicht tot en met 2060 elk jaar een begrotingsover schot te hebben van meer dan 2 pro cent, rentebetalingen niet meegere kend. Dat is geen land ooit nog voor zo'n lange aaneengesloten periode gelukt. Aan de andere kant: de afgelo pen jaren heeft Griekenland aange toond wel degelijk over begrotings discipline te beschikken. Papadopoulos ziet er de heilzame werking wel van in, ook bij zichzelf. „Voor de crisis ging ik uit wanneer ik wilde. Geld speelde nooit een rol. Een spijkerbroek van 2to euro? Geen probleem." Hij schiet in de lach, van ongeloof en schaamte. „210 euro, voor een broek! Nog geen tien jaar geleden deed ik zoiets gewoon." Nu koopt hij ze in de uitverkoop, voor 20 euro. „Die oude dure heb ik nog. De kwali teit is een stuk beter. Een aandenken aan de goede tijden." AMSTERDAM De Europese beurzen zijn gisteren met dui delijke verliezen gesloten. Het aanhoudende internationale handelsconflict leidde op nieuw tot nervositeit op de beursvloeren. Op het Damrak in Amsterdam was Signify de gebeten hond na een winst waarschuwing van branchege noot Osram Licht. Eerder op de dag kwam het Oostenrijkse verlichtingsbedrij f Zumtobel ook al met tegenvallende cij fers en verwachtingen. Zum tobel zakte ruim 19 procent op de beurs in Wenen. De AEX- index op Beursplein 5 be perkte na een eindsprintje het verlies tot 0,9 procent op 547,48 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt verloren tot 1,4 procent. PER Busreizen 379,- 829,- ®®(§»l SEATTLE Webwinkelgigant Amazon neemt de Amerikaanse onlineapotheek PillPack over. De overname is een belangrijke stap voor Amazon, waarvan al langer werd vermoed dat het zich zou roeren in de lucratieve zorgsector. Financiële details over de overname van de start- up zijn niet bekendgemaakt. In april werd nog gespeculeerd over een overname van PillPack door winkelketen Walmart voor 1 miljard dollar. PillPack voegt medicijnen sa men, waardoor ze makkelijker zijn in te nemen voor mensen die dagelijks meerdere medicij nen moeten nemen. vrijdag 29 juni 2018 GO GRIEKENLAND? daar in Brussel!' Pavlos Katsatsidis in zijn souvenirwinkel in Athene. Zijn winkel draait beter, 'maar het hele land kan niet overleven op toerisme alleen', fotosthijs kettenis - Pavlos Katsatsidis, eigenaar souvenirwinkel (65) De AEX-index op Beursplein 5 beperkte het verlies tot 0,9 procent op 547,48 punten. boekt/m3iu» bH vertrek in f"*' Heidelberg het mooie Odenwald Sprookjesachtig Denemarken •ï-Haaacp hircrek ft-Haaatp hncrpk 5-daagse busreis verblijf in uitstekend 3* hotel met Zoover beoordeling: 8,3 bezoek Heidelberg o.l.v. gids inbegrepen van 399 oad.nl/BEDE42 voor 8-daagse busreis verblijf in luxe 4* hotels o.a. stadstour Kopenhagen met gids, Jutland, Funen, kasteel Frederiksborg varv849,- oad.nl/BEDKOI voor Boek nu op oad.nl/krant, bel 0547 20 16 31 of ga naar uw reisbureau Prijzen zijn vanaf prijzen, p.p., excl. res. kosten en calamiteitenfonds. O.v.v. typefouten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 17