EUWS 11 Duitsers treuren om vernederende aftocht van regerend wereldkampioen Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 Er bestaan slechtere plekken om een kater te verwerken. De oude markt van Mönchengladbach baadt donderdagochtend in het vroege zonlicht. De Citykirche, zo heet-ie echt, vormt het stralende middelpunt van het stadje net over de grens bij Roermond. Hans-Peter Schmitz is met zijn maat naar het stadshart gekomen voor een kop koffie, en hij moet erkennen dat het vandaag anders wakker worden was dan gisteren. De krant op zijn bartafel wrijft het er nog even in. Die Mannschaft heeft verloren, Die Mannschaft ligt eruit. Hij treurt. „Het was echt heel slecht. De voorbereiding was al niet goed, maar dit? Ik heb zoiets slechts nog nooit gezien. Elke wil lekeurige Bundesliga-wedstrijd is beter." Ohne Worte, kopte boulevard- laatste in de groep. Laatste! Voor een land dat tot nu toe al tijd de tweede ronde haalde op een WK, en dat ervan overtuigd was het voetbal opnieuw uitge vonden te hebben met laptoptrai ners en Gegenpressing, is dat een aardbeving van kolossale omvang. In de Duitse media trilt die aard beving nog volop na, met schreeu wende koppen op websites - Keine Einheit! Keine Leidenschaft! - en urenlange discussies over het al dan niet aanblijven van bonds coach Joachim 'Jogi' Löw. Op de Alter Markt van Mön chengladbach wordt dezelfde dis cussie gevoerd, maar op kalmere wijze. Er mag dan frustratie zijn, de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat de berusting groter is. „We zijn zo vaak wereldkampioen gewor den", zegt Rainer Fruend, zittend in zijn scootmobiel, een mooie zwarte pet op zijn hoofd. „Dan kan het ook een keer misgaan." Een man bij het pompstation vult aan: „We zijn verdiend uitge schakeld, maar wij deden tenmin ste mee." Daar valt weinig tegenin te brengen, inderdaad. krant Bild. Sprakeloos dus. Maar de krant die de hartslag van de sa menleving doorgaans goed aan voelt, zit er nu toch naast. Want woorden hebben ze genoeg. De Duitsers op het plein in Mönchen gladbach weten verdraaid goed te zeggen waar het allemaal aan schortte op dit WK. De opstelling tegen Zuid-Korea was rotten schlecht, zegt Gonalon, een tiener die met zijn klasgeno ten op het terras zit. Keeper Ma- nuel Neuer was alleen maar met zichzelf bezig, en Mats Hummels zag er achterin ook niet lekker uit. Sommige vrienden van Lisa van Uhl, verderop aan de lange tafel, moesten huilen. „Na de wedstrijd ging iedereen meteen naar huis." Barkeeper Nato Palonetto kan er met zijn hoofd niet bij. „Het is be schamend. De Duitsers geven nor maal altijd too procent, daar staan ze om bekend. Gister was het niks, helemaal niks. Hoe kun je als we reldkampioen nou zo presteren? Waarom hebben ze verzaakt?" Schmitz weet de oplossing. „Ze zouden minder geld moeten krij gen. Als je bedenkt hoeveel ze ver dienen, en hoe slecht ze spelen... Bij een normale werkgever zou je ontslagen worden." Hochnasig is het woord dat veel Duitse supporters gebruiken om te beschrijven wat ze de afgelopen dagen hebben moeten aanschou wen. Er is niet echt een Neder landse vertaling voor, maar de be tekenis is eenvoudig te raden: de Duitse spelers hadden het hoog in de bol, dachten dat ze het wel even zouden fiksen. Ze waren zo overtuigd van ei gen kunnen dat zelfs de typisch Duitse Kampfgeist in de kleedka mer achterbleef. En dus werden ze Zonvakantie Mexico Rondreis vrijdag 29 juni 2018 GO "3 LeBrésilvamieux Pourquoi l'attaqur Leedvermaak in de internationale kranten over het verlies van Duitsland 'Zó slecht heb ik het nooit gezien' Duitsland werd gister wakker met een kater. Door het verlies tegen Zuid-Korea sneuvelde het nationale elftal op het WK. In Mönchengladbach vechten ver bazing en berusting om voor rang. „Duitsers geven normaal altijd 100 procent. Maar nu was er niks, helemaal niks." Sander van Mersbergen Mönchengladbach Kijk op de site bij /video Duitsers reageren op de nederlaag van hun elftal. Kras.nl/17645 Kras.nl/22728 bs?. Kras.nl/rhineprincess Prijzen per persoon o.biw'2.personen exclusief tefv-i^ebijdrage (cruise), reserverjjigskostei Autovakantie Natuurrijk Drenthe Singlereis Verrassend Italië The Western Highlights Riviercruise Per MS Rhine Princess Hotel net buiten Westerbork Wandel zo de bossen in Bezoek museumdorp Orvelte Lekker eten, steden gezelligheid 1-persoonskamer inbegrepen Klantbeoordeling 8,0 Stijlvol en comfortabel cruisen O.a. Hollandse rivieren, Moezel Rijn Vertrek Arnhem of incl. busreis All Inclusive resort Direct aan het witte zandstrand Bezoek ook Chichén Itza Het allerbeste van West-USA Incl. entrees nationale parken Klantbeoordeling 8,4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11