Actie voor behoud van Bathsewegkerk 6 Engie belooft alleen korting aan Rilland De Reiger krijgt een Zeeuws veiligheidslabel Projectontwikkelaar Jeroen Wa genaar van Engie beloofde een 'forse korting voor de inwoners van Rilland' als zij bij Engie groen gas zouden gaan afnemen. Gemeente raadslid Marien Weststrate (Leef baar Reimerswaal) vond dat echter vreemd en vroeg waarom niet heel de gemeente zou kunnen profite ren van de nieuw te bouwen bio- vergister bij Rilland. „Waarom zouden de inwoners van bijvoorbeeld Yerseke, Waarde en Krabbendijke meer moeten be talen voor een kuub gas dan de in woners van Rilland?", vroeg West strate aan Wagenaar, die in het dorpshuis een presentatie gaf „Om dat wij in de gemeenschap van Ril land komen", was zijn antwoord. „Daarom willen we die gemeen schap tegemoet treden." Weststrate vond het echter onzin om de korting tot Rilland te beper- We willen de gemeenschap van Rilland tegemoet- treden ken. „Rilland maakt deel uit van de gemeente Reimerswaal", zei hij. „En het is de gemeente Reimers waal die uiteindelijk de vergunning voor de biovergister geeft. Dus waarom dan niet een aanbieding voor de hele gemeente?" Volgens Michael Verheul van En gie wordt de vraag van Weststrate meegenomen in het vervolgtraject. „Daarom doen we dit soort avon den aan de voorkant van het pro ject. Dan kunnen we alle op- een aanmerkingen en vragen die er le ven mee laten wegen." Over hoe fors de korting is die Engie van plan is te geven werd overigens nog geen uitspraak gedaan. Engie hoopt in mei 2019 te kun nen beginnen met de bouw van de biovergister. Die kan per jaar 165.000 ton mest en 165.000 ton bi omassa (zoals gras en restanten van de uien- en bietenproductie) om zetten in 15 miljoen kuub groen gas en 20.000 ton CO2 voor tuinders. Wagenaar: „In het tweede kwartaal van 2019 willen we beginnen met grond- en fundatiewerken. Een jaar later kan de centrale dan opstar ten." De biovergister komt op een per ceel net ten noorden van de A58 en de Oude Rijksweg, naast een aantal tuinbouwbedrijven. Engie hoopt in de toekomst gebruik te kunnen ma ken van de aansluiting van de Bath- polderweg op de Oude Rijksweg. „Dat scheelt een hoop verkeer door het tuinbouwgebied", aldus Wa genaar. Overigens komt het groene gas uit Rilland niet terecht bij de huis houdens in dat dorp. Ook niet bij de inwoners die inschrijven voor groen gas van Engie. Wagenaar: „Er lopen twee leidingen bij Rilland. Het groene gas dat wij gaan produ ceren komt in de leiding die niet naar het dorp gaat. Maar via een methodiek wordt dat omgerekend in certificaten. Dus het is niet zo dat je voor niks inschrijft voor groen gas." HEINKENSZAND Omnis Kind centrum De Reiger krijgt het Zeeuws Verkeersveiligheidslabel. De Heinkenszandse school ont vangt dit label vanwege de grote aandacht voor verkeersveiligheid. Kinderen krijgen er niet alleen ver- keersles, maar er is ook aandacht voor een veilige schoolomgeving. Veilig Verkeer Nederland komt dinsdag 3 juli samen met wethou der Kees Weststrate het certificaat uitreiken. Naast dat certificaat ontvangt De Reiger nog een cheque van 250,-. Deze mag besteed worden aan ver- keersonderwijs, zoals leuke work shops of materialen. De Klankbordgroep Rilland heeft dinsdagavond aan wethouder Jaap Sinke 425 handtekeningen aange boden. Ze zijn gezet voor het be houd van de toren van de Bathse wegkerk. Daarvoor bestaan nu nog twee plannen. „Het is belangrijk dat er nu wat gaat gebeuren", sprak Wim van Gorsel bij de overhandiging van de handtekeningen. „En wij zou den best wat van de vrijkomende TenneT-gelden willen gebruiken voor het opknappen van de kerk toren." De Bathsewegkerk staat al lang te verpauperen. Op dit mo ment zijn er twee plannen voor de kerk. Het eerste stamt uit 2016 en behelst de sloop van het gebouw waarbij de toren blijft staan. Op de plaats van de kerk zouden dan vijf woningen komen. Het tweede plan is nieuwer en betreft de hele kerk. De religieuze stichting The Lighthouse wil de kerk graag gebruiken. Veel jonge ren van die stichting waren ook bij de overhandiging aanwezig. Daar zagen zij Sinke de papieren doorgeven aan raadslid Marien Weststrate. „Want het college kan wel van alles willen, de raad be slist erover", aldus de wethouder. IN DE REGIO Café voor vrijwilligers Montmartre evenement Taaicafé MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 28 juni 2018 BE 'Goedkoper biogas heel Reimerswaal' Energieproducent Engie wil de inwoners van Rilland korting geven op groen gas. Maar daar was niet iedereen het mee eens, bleek dinsdag tijdens een pre sentatie van de energieleveraar. Willem Adriaansens Rilland - Jeroen Wagenaar, Engie De start van een eerdere Biovergister van energieproducent Engie in Bemmel, vorig jaar. foto erikvan t hullen aar Willem Adriaansens Rilland GOES Vanavond wordt er een Vrijwilligers- café gehouden in Goes. Het Vrijwilli- gerscafé is een plek waar (potenti ële) vrijwilligers el kaar kunnen ont moeten en ervarin gen kunnen uitwis selen in een onge dwongen sfeer. Een medewerker van SMWO is aanwezig om vragen te be antwoorden. Het Vrijwilligerscafé duurt van 19.30 tot 21.00 uur en is bij het Vrijwilligerspunt aan de 's Heer-Els- dorpweg. GOES Zaterdag wordt een Montmartre evene ment gehouden in en rondom de Sin gelstraat, Manhuis- tuin en de Grote of Maria of Maria Magdalena Kerk in Goes. Vanaf 10.00 uur is er een markt met Franse produc ten, zijn er optre dens, en er kan jeu de boules gespeeld worden. In Histo risch Museum de Bevelanden kunnen geïnteresseerden meedoen aan een Frans dictee of meespelen met een quiz over Frankrijk. HEINKENSZAND De Bibliotheek Oosterschelde houdt iedere don derdag van 14.00 tot 15.30 uur, in sa menwerking met Taalclub Borsele, een Taaicafé in de Bibliotheek Hein- kenszand. Het Taai- café is een plek om te oefenen met de Nederlandse taal en nieuwe mensen te leren kennen. Ook is het een plek om ervaringen te delen. Meer infor matie is te vinden op de site biblio- theekooster- schelde.nl/ taaihuis. GOES De Grote Markt in Goes verandert volgende week woensdag en donderdag weer in een groot restaurant tijdens de jaarlijkse CuliFair. Koks van negen Goese restaurants, on der wie Mare Everse (I) en Niek Traas van Kale en de Bril, laten bezoekers kennismaken met allerlei vlees-, vis en vegetari sche gerechten, veelal gemaakt van streekproducten. Het evenement duurt steeds van 12.00 tot 23.00 uur. Een dag la ter, op vrijdag 6 juli, staat CuliFiësta op het programma. Dan staat de internationale keuken centraal, fotomarcelledavidse COLIJNSPLAAT Voorstraat 66, 11.30-15.30 uur: Rondleiding GOES Ter Weel, 08.00-17.00 uur: Expositie Agnes Smit; Vredeskerk, 09.30- 11.30 uur: Inloopochtend; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digitaal Café; Omnium, vanaf 10.00 uur: Judo-cli- nic Juul Franssen; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Spreekuur van wijk verpleging; 14.00 uur: Wandeling en scootmobieltocht; Bibliotheek, 13.30- 15.30 uur: 'Basis vaardigheden op computer' en 'oefe nen met taal en re kenen' 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten in de beweegtuin HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00- 12.00 uur: Week markt; 09.30 uur: Wandeling; Biblio theek, 10.00-12.00 uur: Digitale inloop ochtend; Hoefblad straat 1,11.00-12.00 uur: Gratis sporten in de Beweegtuin 'S-HEER ARENDSKERKE Grand Café Poel- wijck, 18.30 uur: Avondvierdaagse; Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fitness Fun Party KORTGENE 10.00-17.00 uur: Openstelling Mu seum 't Ouwe Uus over werken en wonen in de vorige eeuw KRABBENDIJKE Bibliotheek, 10.00- 12.00 uur: Digitaal inlooppunt KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga SINT ANNALAND Bibliotheek, 16.00-17.00 uur: E-book spreekuur YERSEKE MFC Tehare, 09.00-09.45 uur: Bewegen voor 65+; 09.45-10.15 uur: Vrij Badmintonnen; 10.00-11.00 uur: Yoga-gym 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbal. CULIFAIR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 65