Lekker plonzen in de modder SS 6 Burgh-Haamstede hecht aan voorzieningen ;-Bc^ IV n j l En als het even kan ook de voetbal vereniging niet. De voetbalclubs van Burgh-Haamstede, Renesse en Scharendijke hebben plannen om te fuseren. In het locatie-onderzoek dat daarvoor op poten is gezet, wordt de Duinzoom in Renesse als 'logische locatie' voor nieuwe sportvelden genoemd. „Mits er een samenwerking ontstaat tussen de gemeentelijke overheid en het maatschappelijk middenveld (on derwijs, sportclubs, Stichting Re nesse etc.)", staat in het rapport te lezen. Gordijnen Woorden waar de dorpsraad van Burgh-Haamstede direct van in de gordijnen hing. Over een mogelijke fusie tussen sportverenigingen heeft de dorpsraad namelijk niets te vertellen. Maar de dorpsraad pleit wel voor behoud van alle voorzie ningen, dus ook van de voetbalvel den. „En als de bijvangst dan ook nog is dat er twee scholen zouden verdwijnen, dan word ik daar heel verdrietig van. En dat is zachtjes Als de bijvangst is dat er twee scholen verdwijnen, dan word ik daar verdrietig van uitgedrukt", aldus dorpsraadvoor zitter Kees Veerhoek. Dat er regioscholen gesticht gaan worden op Schouwen-Duiveland is haast onvermijdelijk. Maar Burgh- Haamstede heeft, met zo'n 250 leer lingen die de twee plaatselijke ba sisscholen bezoeken, de grootste leerlingenpopulatie van alle dorpen in de buurt. Ergens in het buitengebied een school bouwen, is dan niet voor de hand liggend - vindt het dorpsraad- bestuur. „Die hoort thuis in de grootste kern en dat is Burgh- Haamstede." Vanuit de zaal werd onder meer gewezen op duurzaam heid. Want wat is het effect als al die kinderen niet meer op de fiets maar met de auto naar school moe ten. Het is een politieke keuze, gaf een ander aan. Er is ook nog het scena rio om scholen te behouden, maar dan moet er geld bij. „Ik vind dat we als dorp moeten vechten voor de scholen en de voetbalvereniging", klonk het strijdlustig. Overigens wordt over dat laatste ook nog steeds binnen de voetbalclub zelf gediscussieerd. Beleidsmakers „Maak de dorpsraad duidelijk wat u ervan vindt. Zoals u nu ook doet. En informeer ook de beleidsmakers", adviseerde Veerhoek de aanwezi gen. Ergens bij de kop van Haam stede zou een prachtige plek zijn om een nieuwe school neer te zet ten. „Dat is logisch, maar dat moe ten we wel duidelijk maken." De dorpsraad heeft in een brief aan het gemeentebestuur het loca tie-onderzoek voor de sportvelden bekritiseerd. „Dat is niet het juiste instrument om tot beslissingen te komen." Eén keer per jaar mag het. Lekker vies worden. In het Klimaatpark aan de Lagezoom in Renesse werd gisteren Modderdag gevierd. Veel kinderen grepen hun kans. „Leuk om een keer te kunnen klie deren. Dit is de eerste keer dat het mag", zeggen Nadine de Jager (ro) en Kevin Otte (9) uit Oosterland. Kevins moeder Bianca Dorst loopt met een gevulde rugtas met schone kleren achter het vriendenduo aan. „Meestal komen ze onder de gras- vlekken thuis. Misschien dat mod der makkelijker uit de kleren valt te wassen", lacht zij. Zo niet dan hebben heel wat ou ders na Modderdag een probleem. Er was geen kind dat niet pikzwart het Klimaatpark na afloop uitrolde. Je kon er met modderbommen gooien (kwalleballen), modder- schilderijen maken en van een modderglijbaan roetsjen. Internationaal festijn Maar ook lekker rustig rotstekenin gen maken met gekleurde modder of een beetje plonzen in de water tjes in het park. Modderdag is een internationaal festijn dat landelijk door de vereni- ging voor natuur- en milieueduca tie IVN wordt getrokken. Nou kun je als organisatie aan héél veel inter nationaal gevierde dagen meedoen, maar bij zo'n Modderdag sluit bos wachter Piet van Loon van Staats bosbeheer zich graag aan. „Om kinderen even lekker naar buiten te halen in plaats van ze ach ter de computer te laten zitten", laat de boswachter weten. „Zeker met dit weer kunnen ze lekker in de na tuur bezig zijn. Daar zit ook wel een beetje educatie bij, maar het is vooral heel veel lol." Vies Zeker te weten, vindt Daan van den Bos (11) uit Ellemeet. Hij rauscht in het Klimaatparkvan hot naar her, volledig onder de modder. „Vies? Nee leuk. Wanneer krijg je nu de kans om eens lekker in de modder te spelen?" IN DE REGIO Café voor vrijwilligers Zomerconcert Montmartre evenement -- >^"-1 :l MIJN DORP, MIJN STAD donderdag 28 juni 2018 SD Dorp wil scholen absoluut niet kwijt Met de dorpsvisie van Burgh- Haamstede kan het nog vele kanten op. Maar één ding werd gisteravond tijdens de derde in loopavond van de dorpsraad duidelijk: de inwoners willen hun scholen absoluut niet kwijt. Esme Soesman Burgh-Haamstede - Kees Veerhoek, dorpsraad Esme Soesman Renesse Daan van den Bos uit Ellemeet roetsjt omlaag. „Wanneer kun je nu eens lekker in de modder te spelen." foto dirk--jan gjeltema GOES Vanavond wordt er een Vrijwilligerscafé georganiseerd in Goes. Het Vrijwilli gerscafé is een plek waar (potenti ële) vrijwilligers el kaar kunnen ont moeten en ervarin gen kunnen uitwis selen in een onge dwongen sfeer. Een medewerker van SMWO is aanwezig om vragen te be antwoorden. Het Vrijwilligerscafé is van 19.30 uur tot 21.00 uur bij het Vrijwilligerspunt aan de 's Heer-Elsdorp- weg 12. ZIERIKZEE Vocaal ensemble Waisisi geeft zater dag een zomercon cert in de Nieuwe Kerk. Tal van hoog tepunten van het afgelopen zangsei zoen passeren de revue. Onder meer muziek van Vivaldi, Arvo Part, Trijntje Oosterhuis, Wim Sonneveldt en Toon Hermans is die mid dag te horen. Een bijzonder onderdeel van het programma vormt een aantal liederen uit There- sienstadt. Het con cert begint om 16.00 uur en is gra tis toegankelijk. GOES Zaterdag wordt een Montmartre evene ment gehouden in en rondom de Sin gelstraat, Manhuis- tuin en de Grote of Maria of Maria Magdalena Kerk. Vanaf 10.00 uur is er een markt met Franse producten, zijn er optredens, en er kan jeu de boules gespeeld worden. In Histo risch Museum de Bevelanden kunnen geïnteresseerden meedoen aan een Frans dictee of meespelen met een quiz over Frankrijk. OPEN DAG DEZELKE ui ui ui 11.' ZIERIKZEE Op rondleiding door de boomgaard, een spring kussen en speurtocht voor de kinderen en even op kraamvi site bij Happy: het hertje dat afgelopen weekend is geboren. Het kan allemaal, zaterdag 30 juni tijdens de open dag van Landwinkel De Zelke in Zierikzee. De winkel bestaat tien jaar. Wat begon met de verkoop van wat kersen - Dicky Brouwer (foto) toont ze - vanuit een oude schuur in de boomgaard groeide uit tot een winkel om u tegen te zeggen. Met een breed assortiment aan verswaren en cadeaus. De open dag bij Landwinkel De Zelke aan de Julianastraat duurt van 10.00 tot 16.00 uur. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA BROUWERSHAVEN De Kunstcadeau winkel, 11.00-17.00 uur: Expositie Een leven in Kleur; Tonnenmagazijn, 18.30-21.45 uur: Drumband Apollo, 20.00-22.30 uur: Boogschieten heren Zodiak; BURGH- HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 10.30 uur: Yoga; 14.00-18.00 uur: Muziekles, 19.30-23.00 uur: Bridge,19.30-21.30 uur: Zangvereniging Zilt; Pelgrimskerk, 13.30-17.00 uur: Ex positie schilderijen Elly Mes; BURGHSLUIS Passagiersschip de Onrust, 10.30 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Museum Goemans- zorg, 11.00-17.00 uur: Museum ge opend; Trefpunt De Dors vloer, 13.00-17.00 uur: Bridge, 18.45 uur: Repetitie Cres- kidz Muziekvereni ging Crescendo, 19.45 uur: Repetitie Fanfare Muziekver eniging Crescendo; KERKWERVE Dorpshuis 't Zuud- ènde, 13.30-16.30 uur: Schilderen; NOORDGOUWE Dorpshuis,19.30 uur: Klaverjas/joker- avond; OUDDORP Dorpskerk, 20.00 uur: Zomerorgel- concert; OUWERKERK Dorpshuis, 13.30- 15.30 uur: Koersbal- middag van d'Anti- lopen; 18.45 -19.30 Drumband Nieuw Leven; 19.45 -22.00 Mu ziekvereniging Nieuw Leven; RENESSE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjasclub en Biljartvereniging i.o.; 19.30 uur: Yoga Steffine; SEROOSKERKE Dorpshuis, 19.00- 23.00 uur: Biljarten; ZIERIKZEE Bibliotheek, 14.00- 15.30 uur: Gratis di gitaal inloopspree kuur; Gebouw de Harmo nie, 19.00 uur: Open avond per cussiegroep Zierik zee; Havenplein, 09.00- 16.00 uur: Week markt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 61