SS. 44 Wasmachines én mensen vliegen door de lucht 9 CHECK DIT! MIJN ZEELAND M Het Zeeuws Blaaskwintet brengt morgen het muzikale sprookje 'Peter en de Wolf'op de planken. In het stuk wordt de wolf vertolkt door de 34-jarige hoorniste Jana Suilen. Peteren de Wolf „Het sprookje vertelt het verhaal van de jongen, Peter, die zonder toestem ming van zijn grootvader de tuin uit loopt en daar allerlei dieren ontmoet. Peter en de Wolfis voor mij een bij zonder stuk en jeugdsentiment. Als kind luisterde ik veel naar dit muzi kale sprookje en zag ik het verhaal le vendig voor me. De muziek is beel dend en ieder karakter wordt uitge beeld door een ander instrument. Het stuk is oorspronkelijk geschreven voor een orkest, wij spelen een be werking voor een blaaskwintet. De vogel wordt uitgebeeld door de fluit, de eend door de hobo, de kat door de klarinet, opa door de fagot. Als hoor niste heb ik de eer om de wolf tot le ven te brengen. Ik speel een dreigend thema, waardoor het lijkt of het dier stiekem door het bos aan komt slui pen. Het wordt een spannend ver haal, geschikt voor kinderen, maar ook voor ouders en grootouders." Zeeuws Orkest: „Samen muziek maken is het leukste wat er is. Tijdens mijn studie kwam ik toevallig in aanraking met het Zeeuws Orkest en daar speel ik in middels al 15 jaar mee. Het is een voorrecht om tot deze 'club' te beho ren. De gedrevenheid van dirigent Ivan Meylemans en de unieke combi- natie van amateurs en professionele musici zorgt voor een enthousiaste sfeer binnen het orkest. Naast be roemde orkestwerken spelen we ver assende programma's met minder bekende werken. Zo speelden we de afgelopen nieuwjaarsserie een Zuid- Amerikaans programma met Carel Kraayenhof als solist op de bando neon. En vanavond staan we samen met Blof op het podium van Concert at Sea. Hoe afwisselend wil je het hebben?" Zeeuws Blaaskwintet „Ik maak ook graag kamermuziek. Dat doe ik sinds een jaar bij het Zeeuws Blaaskwintet. In een orkest Vanavond staan we samen met Blof op het podium van Concert at Sea speel je samen met veel anderen en probeert iedereen hetzelfde muzi kale gevoel uit te drukken. Het is gaaf als dat lukt, maar de interpretatie van de muziek wordt grotendeels be paald door de dirigent. Een kamer- muziekensemble is kleiner, je bent vrijer en je kiest samen de interpreta tie. Ook zit je als hoornist in een or kest meestal achterin, terwijl je in een kleiner ensemble voor op het po dium staat. Je voelt meer het contact met het publiek. Een blaaskwintet bestaat uit een fluit, klarinet, hobo, fagot en hoorn. Het zijn vijf totaal verschillende instrumenten, met ie der een eigen klankkleur, maar sa men vormen ze een prachtig geheel." De hoorn „Het is niet het meest voor de hand liggende instrument om als kind voor te kiezen. Voor mij lag dat an ders. Mijn vader speelde hoorn, dus ik ben grootgebracht met de prach tige klanken en de veelzijdigheid van het instrument. Van een mooie lief lijke solo tot een stoer thema ge speeld door een hele hoorngroep, qua klankkleur is de hoorn van alle mark ten thuis. Hij klinkt prachtig samen met andere koperblazers, maar ook heel mooi met houtblazers of strij kers. De componist Robert Schu- mann noemde de hoorn niet voor niets ooit de 'ziel van het orkest'. Ik geef zelf hoornles bij BplusC in Lei den en bij de Muziekacademie in Den Haag. Om het instrument goed te leren bespelen, is veel oefening en geduld nodig. Het is belangrijk te proberen de tonen die je speelt goed 'vooruit te horen', dan gaat het meestal goed. Of wordt dit verhaal nu te technisch?" Beetje Zeeuw „Hoewel ik niet in Zeeland woon, ben ik er regelmatig te vinden. Meestal voor de repetities en concer ten met het Zeeuws Orkest en het Zeeuws Blaaskwintet. Wat ik vaak doe, is een uurtje eerder naar de re petities komen om een mooie wan deling door Middelburg te maken. In de vijftien jaar dat ik bij het Zeeuws Orkest speel, ben ik een beetje 'Zeeuw' geworden en is Zeeland als thuis gaan voelen." donderdag 28 juni 2018 GO Uurtje eerder voor een mooie wandeling door Middelburg Hans Puik V: yH>) •tot) Jana Suilen Jana Suilen: „In de vijftien jaar dat ik bij het Zeeuws Orkest speel, ben ik een beetje 'Zeeuw' gewor den." FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN Peter en de Wolf wordt morgen om 16.00 uur opgevoerd in de Ca- tharinakerk in Zoutelande en om 19.00 uur in de kerk van Burg-Haam stede. Naam voorstelling: Dans ton coeur Wie: AKOREACRO Genre: circustheater Doelgroep: familie Waar: Zomerbar, Sloepenweg, 2030 Antwerpen 3 Wanneer: 4 t/m 29 juli, woensdag t/m zon dag 20.00 uur Hoppa! Met alle gemak vliegt er niet één, niet twee, maar vliegen er meerdere wasmachines door de lucht. En voor je het door hebt, zie je nog meer vliegen. Meer huishoudelijke appara ten, ballen, maar ook net zo makkelijk men sen. Want zo gaat dat bij Compagnie AKOREA CRO, je wordt steeds verrast. Hun nieuwste voorstel ling, Dans ton coeuris een passionele voorstel ling vol dans, acrobatiek en muziek. De voorstel ling gaat over herken bare dingen in het leven. Zoals een vrouw op straat die wordt lastig gevallen door een groepje mannen. Hoe slaat ze hen van zich af? Maar ook een eerste ontmoeting wordt ver beeld en dan vervolgens een eerste date. En een onvermijdelijke eerste ruzie. En steeds weer weet je niet waar je moet kijken. Wordt er niet met een wasma chine gesmeten, dan leent het apparaat zich M Dans ton coeur is een show vol muziek en acrobatiek, fotorichard- HAUGHTON wel voor een acrobati sche oefening. En zitje je net te verbazen over een ballengooister in een badkuip, zeilt er een acrobaat via een kabel baan boven haar hoofd voorbij. AKOREACRO is een Frans circustheater ge zelschap dat bestaat uit acht acrobaten en vier muzikanten (onder meer saxofoon, drums, cello en gitaar). Dans ton coeur is hun nieuwste voorstelling. Eerder ont ving het gezelschap veel lof voor hun voorstelling Klaxon. Want telkens weer laten de genieën van AKOREACRO hun creativiteit los op hun shows. Zomer van Ant werpen heeft het terrein van de Zomerbar aan de Sloepenweg uitgekozen voor de grote wit-rode tent van AKOREACRO. Neem plaats en laat de wervelwind over je heenkomen. - Valeska Nastaty

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 56