Welbekende actie in vervreemdend decor Bloedserieus kinderspel 7 Familie Incredible op feministische toer INCREDIBLES2 Tag cente trend in Hollywood om vrou wen als durfals voor te stellen. Ons scenario lag er al enkele jaren. Het is een toevallige samenloop van om standigheden. Maar voor ons wel mooi meegenomen." Ook profiteert Incredibles 2 enigs zins van de huidige hausse van su perheldenfilms, zoals Blank Panther en The Avengers, de grootste hits van Marvel, een onderdeel van het Dis- neyconcern. De suggestie dat ooit de familie uit The Incredibles in een superhelden film door acteurs wordt gespeeld, wijst Bird resoluut van de hand. „Daar zou ik fel op tegen zijn. Het voelt aan als het gooien van vette jus op je ijsco. Laat mijn superhelden maar lekker in hun eigen animatie habitat bivakkeren." Hotel Artemis Het Los Angeles van de nabije toekomst is in deze futuristische actiefilm beslist onveilig. Terwijl burgers op straat rebelleren tegen het privatiseren van publieke wa terbronnen, proberen criminelen een bank te beroven. Hun poging strandt in de chaos, met doden en gewonden in eigen gelederen als gevolg. En dan wordt het interes sant: de gewonde heren kloppen aan bij Jean 'The Nurse' Thomas, die met straffe hand een exclusief ziekenhuis runt waar alleen de zwaarste criminelen welkom zijn. Die betalen er grif voor goede zorg zonder lastige vragen. Maar ook binnen de muren van het an ders zo veilige vluchtoord voor misdadigers ontvlammen conflic ten die er niet om liegen. Is hier nog iemand veilig? Het verhaalge geven en de kamers van het bi zarre ziekenhuis wekken een ge voel van vervreemding op. Het lijkt misschien vergezocht als achtergrond voor een karakteris tieke actiefilm, maar ergens werkt Hotel Artemis best als een van-dik hout-zaagt-men-planken-pop- cornfïlm. Bovendien speelt Foster met verve een opmerkelijke rol. Dit verhaal over volwassen man nen die bij het krijgen van de eer ste grijze haren nog altijd verwik keld zijn in het kinderspel 'tikker tje', klinkt te bizar voor woorden. En toch is dit script in de basis geïnspireerd op een groep kerels die in werkelijkheid de planeet met ons delen. Dus. Vijf jeugdvrienden hebben 'tik kertje' in de loop der jaren verhe ven tot een bloedserieuze aange legenheid. Eén maand per jaar moet alles wijken voor de strijd. Dit jaar al helemaal, omdat lerry, de enige van hen die nog nooit 'aan de beurt was', ermee wil stoppen. Hij mag niet onverslagen vertrekken, dus is zelfs Jerry's bruiloft niet heilig. Het lijkt alsof deze komedie wil voortborduren op succesvolle mannenkomedies van de laatste tijd. Maar omdat de humor aanvankelijk niet schuin en op het randje is, maar vooral lauw, slaat het eerste deel een beetje dood. Gelukkig revan cheert de film zich net op tijd met gelaagde grappen en zowaar een vleugje hart en ziel. -M. N. donderdag 28 juni 2018 Elastigirl is niet al leen een een super heldin, maar ook moe der van een gezin met drie kinderen, fotopixar ANIMATIE Regie: Brad Bird. Origi nele stemmen: Holly Hunter, Craig T. Nelson en Samuel L. Jackson Na veertien jaar zijn ze weer terug in de bios coop: de superheldenfa milie die in de animatiehit The Incredibles (2004) zo heerlijk werd geïntrodu ceerd. De draad wordt meteen weer opgepakt, alsof er niets is veranderd. Het gezin is nog steeds intact, niemand is noemenswaar dig ouder geworden. Dochter Violet is aan haar puberteit begonnen, maar de aandachtstrekker in dit tweede avontuur is toch moeder Elastigirl (weer in gesproken door Holly Hunter). Zij wordt als een media- persoonlijkheid gelan ceerd om het gilde van de superhelden weer popu lair te maken bij publiek en overheid. Een geweldda dige confrontatie met een aartsschurk, genaamd Un- derminer, in het begin van de film eindigt in een mil- joenenschade die de fami lie niet in dank wordt afge nomen. Het tweede Incredible- avontuur heeft duidelijke feministische trekjes. Ter wijl mr. Incredible een huisman wordt, gaat zijn vrouw de strijd aan met een schurk genaamd Screenslaver die onder meer via het beeldscherm computergebruikers kan hypnotiseren. Pas aan het slot wordt de familie weer herenigd. Regisseur Brad Bird is er weer in geslaagd een vi sueel spektakel te maken dat jong en oud zal plezie ren. Hopelijk laat deel drie niet zo vreselijk lang op zich wachten. -A.Z. ACTIE Regie: Drew Pearce Hoofdrollen: Jodie Foster, Sterling K. Brown Jean 'The Nurse' Thomas runt het ziekenhuis met straffe hand. FOTO M ATT KENNEDY -Marieke Nieuwdorp KOMEDIE Regie: Jeff Tomsic Hoofdrollen: Jeremy Renner, Ed Helms

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 54