m mm 0) Kijker voelt pijn geliefden 6 m - m De animatiefilm Incredibles2was voor regisseur Brad Bird een race tegen de klok. De productie moest opeens een jaar eerder klaar zijn dan afgesproken. In het langverwachte vervolg op het eerste avontuur van de superheldenfamilie steelt moeder Elastigirl de show. 'v*»l FILMNIEUWS Top 5 in de bioscoop Nu in de bios Ocean's8 Redbad Hereditary Wildlife opent Film byteSea Vervolg The Shiningm de maak ij bent niet de eerste man die haar aan- trekkelijk vindt." Re- gisseur Brad Bird lacht besmuikt na het compliment over zijn heldin in Incredi- blesi, Elastigirl, de door Holly Hunter ingesproken huismoeder die ook als superheldin van wanten weet. Met haar wulpse vormen - onge kend voor een Disneyproductie waarin meestal ranke en slanke prin sessen opduiken - trekt zij in menige scène de aandacht naar zich toe. Haar figuur doet in bepaald opzicht sterk denken aan de weelderige zangeres Beyoncé. Om de vergelijking moet Bird hard lachen. „Ik begrijp wat je bedoelt, maar ik denk - met alle respect overi gens - dat Elastigirl eerder bekend was dan Beyoncé. Dus zij is daar be slist niet op gebaseerd. Wij hebben overigens het lichaam van Elastigirl behoorlijk aangedikt als zij haar su perheldenpakje draagt. Dat geldt trouwens ook voor haar echtgenoot, Mr. Incredible, die een buitenpropor tionele torso heeft. Als je die in bed ziet liggen, schrik je. Let maar eens op zijn voeten." Het eerste avontuur met de familie Parr dateert van 2004. De film over On Chesil Beach een gezin vol superhelden die hun capaciteiten voor de buitenwereld moeten verbergen, behoorde tot de grootste successen uit de stal van Disney en Pixar. Dat het vervolg zo lang op zich het wachten, had deels te maken met de agenda van Bird. De animatiemaker gaf er de voorkeur aan om een aantal films met acteurs te maken, waaronder een aflevering van de Mission Impossifile-filmreeks Ik denk dat Elastigirl eerder bekend was dan Beyoncé. Dus zij is daar beslist niet op gebaseerd en het minder fortuinlijke Tomorrow- land. Toch kreeg het animatievirus hem weer in zijn greep. „Toen wij een goed uitgangspunt hadden bedacht voor een vervolg, ging ik overstag. We dachten genoeg tijd van Disney te krijgen, maar omdat Toy Story 4 opeens werd uitgesteld, moest de film dit jaar worden voltooid. Dat zette behoorlijk veel druk op de ketel. Maar we hebben het gered, overigens wel met de hakken over de sloot." Een vervolg op The Incredibles was onvermijdelijk. Hoeveel mensen hebben de film in de loop der jaren gezien? In de bioscoop, op dvd en blu-ray? Bird durft in eerste instantie geen schatting te makenMaar als zijn producent het aantal van min stens 100 miljoen kijkers noemt, knikt de man die eerder onder meer het veelgeroemde Iron Gigant maakte goedkeurend. In de tweede film is het vooral Elastigirl die het voortouw neemt. Haar man moet het huishouden doen, wat hem niet al te best afgaat, zeker met een krijsende baby. Zijn vrouw wordt tegelijkertijd een mediafenomeen doordat zij voor en kele spectaculaire reddingen zorgt die overal op de televisiekanalen zijn te zien. Bird: „Het is beslist niet zo dat wij met dit vervolg inhaken op de re- De Britse romancier Ian McEwan schreef zelf het scenario voor dit ge voelige drama, aan de hand van zijn gelijknamige roman uit 2007. Hierin neemt de toekomst van jonge gelief den een onverwachte wending door dat ze zwijgen op een cruciaal mo ment. In 1962 treden Florence en Ed- ward in het huwelijk, ondanks hun verschillende achtergrond - destijds zeker een issue. Tijdens hun huwe lijksavond in een middelmatig hotel aan de prachtige kust van Dorset, zal het huwelijk worden geconsum- meerd. In de aanloop hiernaartoe wordt, via flashbacks, teruggekeken naar hun beider levens en hun eerste periode als verliefd stel. Daardoor be grijp je als kijker precies waarom het tóch misgaat. Net als in het prachtige Atonement (eveneens Ian McEwan) zorgt het noodlot ervoor dat een ware liefde strandt. Een heuse kwel ling voor de kijker, want het breek bare, universele gegeven van de liefde, omgaan met psychische ba gage en volwassen worden wordt in getogen, doch indringend verbeeld. Je voelt de vlinders, onzekerheden en pijn van de personages. -M.N. donderdag 28 juni 2018 GO Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (1) Jurassic World: Fallen Kingdom 736.000 2 (-) Ocean's 8 564.000 3 (2) Hereditary 199.000 4 (4) Deadpool 2 108.000 5 (5) Love, Simon 93.000 MISDAADKOMEDIE Sandra Bullock leidt een team van acht vrouwen die een ingenieus plan bedenken om een kostbaar collier van Cartier te stelen tijdens een gala. Deze misdaadkomedie bevat humor, actie en veel mooie modecreaties. HISTORISCH DRAMA Tamelijk bombastisch historisch spek takel van regisseur Roel Reiné, die eerder Michiel de Ruijter maakte. Deze film van twee uur en veertig mi nuten over een Friese leider (Gijs Naber) in 700 is een te overdadig ge produceerd drama, dat het publiek lamgeslagen achterlaat. HORROR De voortreffelijke Toni Collette speelt de hoofdrol in dit pakkende familie drama waarin een gezin door onver klaarbare gebeurtenissen uiteen dreigt te vallen. Het begint met het overlijden van de grootmoeder die over bijzondere krachten beschikte. Kijk op de site bij /trailers Hier vindt u alle trailers van de films van deze week FESTIVAL Het festival Film by the Sea, dat in september in Vlissingen plaatsheeft, opent met Wild life, de debuut film van acteur Paul Dano (foto). Deze is gebaseerd op het gelijknamige boek van Ri- chard Ford en gaat over een echtpaar dat tobt met zijn re latie in de late jaren 50. Carey Mulligan en Jake Gyllenhaal spelen de hoofdrollen. KLASSIEKER Onder de titel Doctor Sleep beginnen bin nenkort de op namen voor een vervolg op de horrorklassieker The Shining van Stanley Kubrick. Ook dit verhaal is geschreven door Stephen King. De jongen die contact heeft met de doden is nu een volwassen man (Ewan McGre- gor). E i Scw supe AbZagt 44 Regisseur Brad Bird DRAMA Regie: Dominic Cooke Hoofdrollen: Saoirse Ronan, Billy Howle als twee Florence en Edward jonge geliefden, fotopr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 53